X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Особливості правопису апострофу

Завантажити презентацію

Особливості правопису апострофу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Правопис слів з апострофом 5 клас

Слайд 2

Це наймолодший знак нашого письма. З’явився в українській граматиці для позначення роздільної вимови. Назва знака взята з давньогрецької мови, що означає : кривий, зігнутий, повернутий.

Слайд 3

фото

Слайд 4

Я такий же,як знак розділовий, І відомий шкільній дітворі. Та в словах української мови Я пишусь не внизу, а вгорі. Спробуй лиш написати ім’я- Зразу стану потрібен і я.

Слайд 5

Після б,п,в,м,ф перед я,ю,є,ї,які позначають два звуки[йа],[йу],[йе],[йі]: Б’є,п’ять,солов’ї,полум’я,торф’яний Після твердого р:Бур’ян,арф’яр,черв’як Після префіксів,що закінчуються на твердий приголосний,перед я,ю,є,ї: Роз’яснити,від’ємний,між’ярусний,з’їзд У словах іншомовного походження: Ін’єкція,кур’єр,миш’як,Руж’є,прем’єра

Слайд 6

малюнки

Слайд 7

Перед сполученням йо: Соловйов, серйозний ,курйоз Після б,п,в,м,ф,якщо букви я,ю,є позначають м’якість попереднього приголосного: Дебют,пюре,буряк,брязкіт,фюзеляж,мавпячий,свято,духмяний,медвяний,рутвяний,дзвякнути,гравюра.

Слайд 8

Аналіз робіт учнів показав зниження кількості помилок на правило”Вживання апострофа”серед учнів 5-7 класів за умови повторення і тренувальних вправ.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова