X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Дієслова майбутнього часу

Завантажити презентацію

Дієслова майбутнього часу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Драбівський НВК “школа-гімназія” Урок української мови в 4 класі Підготувала учитель-методист Н.С.Перерва

Слайд 2

Слайд 3

Мета уроку: закріпить знання учнів про часові форми дієслів; навчити утворювати просту і складену форми дієслів майбутнього часу; змінювати дієслова майбутнього часу за особами і числами; вчити працювати творчо; висловлювати свої думки щодо ефективності використання ІКТ на уроці; виховувати любов до рідної мови.

Слайд 4

1.Розвиток зв’язного мовлення. Впр.109

Слайд 5

Зимова пригода Яка була пора року? Куди пішов Левко? Чому іти було легко і приємно? Чому хлопець сміливо прямував доріжкою? Які зміни відбулися в погоді? Якої помилки допустився Левко? Складіть кінцівку твору. Як запобігти дитячому травматизму?

Слайд 6

2. “Мозкова атака”. Тема “Дієслово” Які частини мови ви знаєте? На які групи поділяються частини мови? До якої групи відноситься дієслово? Що називається дієсловом? Як визначити особу і число дієслова? Поясніть:завершена і незавершена дія дієслів. В якому часі дієслова змінюються за родами? Змініть дієслово (за вибором) за часами. Зразок: н. ф., мин. ч., тепер.ч., майб.ч. чол . жін. середн.

Слайд 7

Ми – дослідники. Алгоритм дослідження Розгляньте таблицю вправи 111 с.59. Повторіть запитання майбутнього часу. Зверніть увагу на особові займенники, питання й особові форми дієслів майбутнього часу. Виразно і чітко вимовляйте закінчення дієслів. Свої висновки і спостереження порівняйте з правилами с. 60, 61, зробіть висновки.

Слайд 8

Блок-схема змінювання дієслів майбутнього часу Дієслово Запитання Час Форма проста складена Впр.113 с. 61 Зразок:Переписувати – (я) перепишу, буду переписувати, переписуватиму; (ми) перепишемо, будемо переписувати, переписуватимемо

Слайд 9

Фізкультхвилинка Щось не хочеться сидіти, Треба трохи відпочити, Руки вгору, руки вниз – На сусіда подивись. Дієслово ти згадай, І часи його ти знай, Будь уважним, пам’ятай – Рідну мову ти вивчай!

Слайд 10

Розподільний диктант Запишіть дієслова майбутнього часу у 3 стовпчики: І особа ІІ особа ІІІ особа Ходитиму, буду співати, перемалюєш, будуть іти, зайдете, накинеш, попрошу, будете бачити, наносиш, буде дивитися, скажуть, готуватимуть

Слайд 11

Перевір себе(відповіді розподільного диктанту) І особа ІІ особа ІІІ особа ходитиму перемалюєш будуть іти буду співати знайдете буде дивитися попрошу будете бачити скажуть наносиш говоритимуть

Слайд 12

Робота в групах Складіть твір на задану тему, вживаючи тільки дієслова майбутнього часу. Дорога до школи. У шкільній їдальні. У бібліотеці. У магазині. У лісі. Увага! Читати тільки дієслова. Слухачі визначають тему, дають заголовок.

Слайд 13

Хвилинка поезії ……………………… вивчайте, ……………………….. не забувайте, ……………………….. плекайте, …………………………прославляйте

Слайд 14

Мої враження від уроку, побажання (Діти коротенько записують, вкладають у скриньку). Що найбільше запам’яталося на уроці? Чи важкою для вас була ця тема? На якому етапі уроку ? Яким балом ви оцінюєте свою роботу, чому? Чим цікаве використання на уроках ІКТ?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова