X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Життєвий і творчий шлях Івана Багряного

Завантажити презентацію

Життєвий і творчий шлях Івана Багряного

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Життєвий і творчий шлях Івана Багряного Найвидатніший український письменник першої хвилі еміграції з Радянського Союзу

Слайд 2

План Народження Навчання Арешт письменника Звільнення з-під арешту Еміграція Смерть письменника Реферат, відео та буклет Графік життя

Слайд 3

Біографія Народився 19 вересня (2 жовтня) 1906 року в селі Куземині в сім'ї муляра Павла Петровича Лозов'яги. Мати майбутнього письменника — Євдокія Іванівна Кривуша — походила із заможного селянського роду із села Куземин біля Охтирки. У сім'ї, крім Івана, виховувалися також син Федір і дочка Єлизавета.

Слайд 4

У шестирічному віці почав навчатися в церковнопарафіяльній школі, потім закінчив в Охтирці вищу початкову школу. 1920 року вступив до технічної школи слюсарного ремесла, потім — до Краснопільської школи художньо-керамічного профілю. 1922 року починається період трудової діяльності і активного громадсько-політичного життя: він то завполіт цукроварні, то окружний політінспектор в Охтирській міліції, то вчитель малювання в колонії для безпритульних і сиріт.

Слайд 5

Влітку 1932 року на вулиці в Харкові Багряного заарештували. Протягом року він сидів у в’язниці — тривало слідство в справі «політичного самостійницького українського ухилу в літературі». 1933 року одержав 5-річний термін, який почав відбувати в таборах БамЛАГУ.  1936 юнак тікає з Далекого Сходу, добирається до рідних місць і... знову потрапляє до харківської в’язниці. За два з половиною роки перебування в ній 83 дні відсидів у камері смертників. Враження цього періоду знайшли відображення в повісті «Сад Гетсиманський»

Слайд 6

1 квітня 1940 року прийнято постанову, в якій відзначалося, що всі свідчення про контрреволюційну діяльність належать до 1928 — 1932 років, за що він уже був засуджений, а «…інших даних про антирадянську діяльність Багряного-Лозов'ягіна слідством не добуто». Хворий, знесилений, Іван Багряний повертається в Охтирку.