X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Улас Самчук – життєвий і творчий шлях"

Завантажити презентацію

"Улас Самчук – життєвий і творчий шлях"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Улас Самчук – життєвий і творчий шлях

Слайд 2

“Палкий патріот України…”

Слайд 3

Дитинство та освіта Народився майбутній прозаїк 20 лютого 1905р. в селі Дермань на Волині в сім'ї заможного селянина.  Батько Уласа — Олексій Антонович Самчук — мав від двох шлюбів п'ятеро дітей. Улас був серед них середульшим.  Навчався спочатку в народній школі в Тилявці, потім Дерманська двокласна школа при семінарії, Кам”янецька гімназія, яку не скінчив через мобілізацію до війська.

Слайд 4

Рання творчість  Навчаючись у Кременецькій гімназії, Самчук редагував рукописні журнали «Юнацтво» і «Хвиля». Він був головою літературного гуртка «Юнацтво», яке видавало однойменний журнал. Тут Улас почав писати малі оповідання, три романи, вірші та публіцистичні твори. У 1922 р. у журналі «Юнацтво» Самчук помістив вірш «Не любити не можу свою я країну...». У 1923 р. він вступив до кременецької організації «Просвіта». У 1926 р. у варшавському журналі «Наша бесіда» Улас Самчук опублікував перше оповідання «На старих стежках».

Слайд 5

Пізніше служив у Західній Польщі, але скоро дезертирував до Німеччини. З 1927р. По 1929 р. Самчук, працюючи, вчився у Бреславському університеті. У 1929р. переїздить до Чехо- Словаччини, навчаючись в Українському вільному університеті у Празі.

Слайд 6

Love У 1929 р. одружується з Марією Зоц

Слайд 7

    У 1932 р. написаний роман «Кулак»-, перша частина трилогії' «Волинь» («Куди тече та річка»), наступного року повість «Марія» — твір, що висвітлює події страшного голодомору в Україні в1 1932—1933 роках. У 1936 р. Самчук видає збірку ранніх оповідань «Віднайдений рай» і роман «Тори- говорять», що був присвячений боротьбі закарпатських українців за незалежність. 

Слайд 8

Подорожі У 1938—-1939 pp. письменник їздив Закарпаттям, агітуючи за проголошення незалежності Карпатської України, посідав місце референта пропаганди УНО (українське націо