X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Наука-Хімія кувала перемогу

Завантажити презентацію

Наука-Хімія кувала перемогу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Наука-Хімія кувала перемогу Тисячі нерозгаданих таємниць приховує в собі наука, І без вас, без вашої молодості, сміливості, ентузіазму вони не будуть розгадані. Наука чекає на вас, друзі. Академік О.М.Несмеянов

Слайд 2

Понад 60 років минуло від дня Великої Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні. Перемогу СРСР над фашизмом назавжди вписано золотими літерами в історію людства. На розгром ворога, на Перемогу працювала вся країна-і воїни, і тил:жінки, старі, діти. Величезний внесок, досі гідно не оцінений , зробили вчені країні. Учені-хіміки створювали нові способи виробництва вибухових речовин, палива для реактивних снарядів “ Катюша ”, высокооктанових бензинів , матеріалів для виготовлення броньової сталі тощо.

Слайд 3

У роки Великої Вітчизняної війни головним споживачем міді була військова промисловість. Сплав 90% міді й 10% олова-так званий гарматний метал. Сплав 68% міді й 32% цинку-латунь-використовували для виготовлення гільз артилерійських снарядів і патронів. Молібден називають “ військовим ” металом, тому що 90% його йде на військові потреби. Сталі з добавкою молібдену дуже міцні, з них відливали дула гармат, гвинтівок, рушниць, деталі літаків, автомобілів. Уведення до складу сталей молібдену в поєднанні із хромом і вольфрамом підвищує їх твердість. Із цих сталей робили танкову броню. Молібденова сталь міцна, гостра, тверда, гнучка, з неї робили клинки , шаблі, мечі, ножі.

Слайд 4

Колосальну масу заліза на земній кулі витрачено в ході воєн . Тільки за Першу світову війну було використано не менш ніж 200 млн. тонн сталі, за Другу світову – приблизно 800 млн. тонн. За останні три роки війни було виготовлено 660 тис. гармат, 1 млн. 350 тис. ручних і станкових кулеметів, близько 6 млн. автоматів. Понад 90% усіх металів , які використовували у Великій Вітчизняній війні, припадає на залізо. Щоб судити про масштаби витрачення заліза в минулій війні, назвемо одну цифру-мільйон бомб скинуто фашистською авіацією на Сталінград!

Слайд 5

Вчені – хіміки в період Великої Вітчизняної війни. Разом з усіма робітниками нашої країни вчені-хымыки брали найактивнішу участь у забезпеченні перемоги над фашистською Німеччиною в роки Великої Вітчизняної війни. Учені-хіміки створювали щит і меч перемоги. Не слід забувати подвиги героїв науки, творців нової військової техніки й бойової зброї, творців нових виробництв і технологічних процесів, нових методів лікування й ефективних ліків, нових напрямків науки.