Літературний калейдоскоп. Узагальнення та систематизація вивченого протягом року
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Епіграфи уроку Розум без книги, що птах без крил. З книгою подружишся, розуму наберешся. Дім без книги – день без сонця. Хороша книга яскравіша за зірку. Книга – твій друг, без неї, як без рук. Народна мудрість
Вікторина “Лабораторія письменника” Художній світ твору – це… Билина – це… Фольклорна балада – це… Літературна балада – це… Історичний роман – це… Історичний колорит – це… Повість – це… Національний колорит – це… Сатира – це… Літературний детектив – це… Новела – це… Анафора – це…
Творче завдання Прослухайте уривки з віршів, назвіть автора, назву і жанр твору. Я знаю, як кохають до загину, Я знаю чорне, біле і рябе, Я знаю, як Господь створив людину, Я знаю все й не знаю лиш себе. (Ф. Війон “Балада прикмет”) І знову настало літо, Верес ізнов червонів, Та трунок медовий варити Вже більше ніхто не вмів. (Р. Л. Стівенсон “Вересковий мед”)
Творче завдання (продовження) Вдосвіта сурми до бою заграли, Битва гримить на світанні, На мінаретах хрести заблищали, – Взято фортецю останню. (А. Міцкевич “Альпухара”) І лицар Делорж поспішає і враз Збігає вниз безстрашно, І кроком твердим Ступає між звіром тим, І бере рукавичку відважно. (Ф. Шиллер “Рукавичка”)
Творче завдання (продовження) Хто пізно мчить у час нічний? То їде батько, з ним син малий. Чогось боїться і мерзне син – Малого тулить і гріє він. (Й. В. Гете “Вільшаний король”) І моря бурхливого зрадницький вал Твої не пошкодив вітрила, Тебе не поранив лукавий кинджал, Ворожа стріла не вразила… Не відаєш ран ти у грізній борні, Бо є охоронець у тебе в війні. (О. С. Пушкін “Пісня про віщого Олега”)
Зіставте автора з назвою твору Й. В. Гете О. С. Пушкін Й. В. Шиллер В. Скотт Р. Л. Стівенсон Дж. Свіфт О. Генрі А. Конан Дойл Дж. Олдрідж М. Шолохов Р. Кіплінг О. Твардовський Г. Белль “Пісня про віщого Олега” “Рукавичка” “Вільшаний король” “Вересковий мед” “Собака Баскервілів” “Останній дюйм” “Мандри Гулівера” “Останній листок” “Якщо…” “Доля людини” “Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…” “Айвенго” “Я був вбитий під Ржевом”
Гра “Речі та їх власники” Лук і стріли. Люлька. Лицарський шолом, ріг у срібній оправі. Скринька з коштовностями. Буквар, який заривався у землю. Рукавичка. Хусточка, окуляри, лупа. Кепка, скрипка. Мольберт, пензлі, фарба. Кінокамера. Хлібина і шматочок сала.
Вікторина “Згадай героя фольклорних балад” Богатир, який тридцять літ “сидів сидячки”, а потім став найсильнішим серед інших богатирів. (Ілля Муромець) Юнак з міста Локслі, який став шляхетним розбійником і захищав усіх знедолених та скривджених. (Робін Гуд) Мужня мати, яка втратила на полі бою чоловіка і дев’ятеро синів. (Мати Юговичів)
Завдання “Продовжіть рядки” 1. “Король дав знак рукою – І з грат сторожкою стопою Виходить лев…” 2. “Смерть його не лякає, Життя не цінує він. Не смію я честь продавати…” 3. “Мене вбито під Ржевом, В безіменнім болоті, В п’ятій роті на лівім, У жорстокім нальоті…”
Завдання “Продовжіть рядки” (продовження) “Із темного лісу старий чарівник Виходить назустріч поволі, Перунові тільки покірний старик…” “Якщо ти залишаєшся собою, Коли навколо всі давно не ті, Якщо життя береш ти завжди з бою, І не втрачаєш віри у житті….” “Степ що далі, то ставав прекрасніший. Тоді увесь південь; увесь той простір, що становить теперішню Новоросію, до самого Чорного моря, був зеленою, незайманою пустинею…” “Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…”
Вікторина “Згадай автора” Російський поет, якого називали “сонцем російської поезії”. Священик, який писав памфлети, у яких піддавав критиці суспільний устрій своєї батьківщини. Він закінчив медичний факультет, був військовим лікарем. Письменник, який народився на Україні, але став російським класиком. Російський письменник, який став лауреатом Нобелівської премії. Письменник, який подорожував Україною і якого вразили її фольклор, історія, пісні бандуристів. Митець, який обрав за псевдонім прізвище автора фармакологічного довідника.
Творче завдання Перевтілення у літературного героя “Дозвольте відрекомедуватися – я… “ Шерлок Холмс; Айвенго; Тарас Бульба; Гулівер; Старий Берман; Деві; Андрій Соколов; Джонсі; Ребекка; Робін Гуд.
Вікторина “Парад героїв” На щиті кого з героїв був зображений дуб, вирваний з коренем? Під яким ім’ям у романі В. Скотта “Айвенго” дії Робін Гуд? Яке військове звання мав Тарас Бульба? Хто із синів Тараса став курінним отаманом? Хто розбудив душу Олекси з оповідання Р. М. Рільке “Пісня про правду”? Хто з героїв Ф. Шиллера не поступився власною честю навіть перед прекрасною дамою? Яка річ Ребекки стала символом виклику на двобій? Кого в літературі називають класичним детективним дуетом?
Схожі презентації
Категорії