X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Інтерактивні ігри на уроках зарубіжної літератури

Завантажити презентацію

Інтерактивні ігри на уроках зарубіжної літератури

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Інтерактивні ігри на уроках зарубіжної літератури» Канюка Наталія Володимирівна, учитель зарубіжної літератури, ГоловківськогоНВК Чигиринського району

Слайд 2

Презентації знайомлять з сучасним підходом до організації навчальної діяльності учнів на уроках зарубіжної літератури в 5-11 класах . Дана коротка характеристика інтерактивних ігор та прийомів та показане практичне застосування на уроках зарубіжної літератури. Цю підбірку матеріалів можна використати на уроках зарубіжної літератури та при організації позакласної роботи з предмету - проведенні літературних турнірів, вечорів відпочинку.

Слайд 3

“Прес-конференція з автором” Попередня підготовка: учні отримують домашнє завдання ознайомитися з біографією письменника та підготувати запитання на прес-конференцію , виступити в ролі журналістів. З числа учнів , які навчаються на високому рівні , учитель обирає « автора « , який дає відповіді на запитання « журналістів» , що стосуються його життя та творчості. Наприклад , на уроці ознайомлення з біографією Артура Конан- Дойля у 7 класі учні задають питання : Яка ваша основна професія? В яких війнах , що вела Британська імперія , ви приймали участь ? Який свій твір ви вважали найвдалішим ? Кого ви взяли за прототип Артура Конан-Дойля? Чому ви вирішили « вбити» свого героя в останньому оповіданні? В чому ,на вашу думку, причина популярності образу Шерлока Холмса? Чи можна уявити Шерлока Холмса – нишпорку в наші дні ? та інші. В кінці прес-конференції вчитель підводить підсумки. В разі необхідності можна запропонувати одному з учнів –« журналістів « скласти звіт про конференцію. Можна також запропонувати учням ,задаючи запитання, називати видання , яке вони представляють.

Слайд 4

« Продовж речення» Після ознайомлення з біографією письменника вчитель пропонує учням продовжити речення типу : Я знаю про Марка Твена ,що він … Найбільше мене вразило те , що Марк Твен … Найвидатнішою датою біографії О. Генрі я вважаю… Найщасливіший період в житті М. Гоголя, на мою думку … Хто бажає продовжити речення-піднімає руку . Найвищу оцінку отримує той учень , який останнім доповнить речення , тобто має найбільший багаж інформації.

Слайд 5

« Аукціон» Попередня підготовка :учні ( 9-11 кл.) отримують завдання детально ознайомитися з біографією письменника , скористатися додатковою літературою , підготувати цікаві повідомлення по лотах аукціону . Наприклад , при вивченні біографії Л М. Толстого у 10 класі , пропоную наступні «лоти» : Дитячі роки в Ясній Поляні ; « Університети « Толстого ; Участь в Кримській війні ; Початок творчої діяльності ; Реформаторська діяльність у Ясній Поляні ; Найкращі твори Толстого; Світогляд Толстого , відношення до церкви , релігії ; Останні роки життя. Найвищий бал отримують учні , які підготували найповніші та найцікавіші повідомлення і «викупили « декілька лотів.

Слайд 6

« Ти мені - я тобі» Робота в групах. Групи отримують завдання опрацювати текст та підготувати запитання по змісту .Учні обмінюються запитаннями ,отримують вичерпні відповіді, самі виставляють оцінки членам групи опонентів.

Слайд 7

«Мікрофон» Учні отримують завдання підготувати промову та виголосити її в уявний мікрофон. Перед цим учні ознайомлюються з « Пам’яткою « як складаються промови». Наприклад : при вивченні повісті Джека Лондона « Біле ікло» учням пропонується підготувати промову на захист природи.

Слайд 8

« Якби тварини вміли говорити» Учням пропонується завдання розповісти про проблеми тварин-літературних персонажів від першої особи. Наприклад : при вивченні повісті Е. Сетона –Томпсона « Лобо- володар Корумпо» учень звинувачує людей від імені вовка Лобо.

Слайд 9

« Лист літературному персонажеві» Учні повинні написати «цільового листа» літературному персонажеві, в якому підтримати його або , навпаки , засудити його, допомогти порадою , висловити своє ставлення до його вчинків. Наприклад: при вивченні роману М. Сервантеса « Пригоди Дон Кіхота Ламанчського» учні пишуть листа підтримки Дон Кіхоту ; при вивченні трагедії В.Шекспіра « Гамлет»допомагають розв’язати Гамлету його проблему « Бути чи не бути».

Слайд 10

« Допоможи героям» Вчитель пропонує учням втрутитися в сюжет і допомогти героям в складних ситуаціях, розробити для них план дій. Наприклад , при вивченні роману Ж.Верна « П’ятнадцятирічний капітан»вчитель задає учням запитання : « Коли , на вашу думку , необхідно втрутитися в сюжет і допомогти героям уникнути помилок ,що призвели до багатьох нещасть»

Слайд 11

« Ланцюжок» Учні по черзі характеризують якогось літературного героя. Кожен промовляє одне речення.

Слайд 12

« Колективна розповідь» Вчитель пропонує учням скласти колективно розповідь на задану тему. Кожен промовляє одне речення , пов’язуючи його з попереднім. Наприклад, при вивченні теми « Казки» у 5 класі учні складають колективно казку про пригоди героя в фантастичному світі за заданим початком: « Не за синіми морями , не за високими горами , а в нашому мальовничому селі жив хлопчик. І було у нього …»

Слайд 13

« Літературний турнір» Учень викликає до себе іншого учня, ставить якесь запитання за літературним твором. Якщо відповідь правильна , викликаний учень викликає наступного і запитання ставиться йому. Наприклад, при вивченні теми « Героїчний епос» у 7класі проводиться літературний турнір , який визначає кращого знавця національних героїв різних країн.

Слайд 14

« Таємнича валіза» Робота в групах. Учитель пропонує групам вгадати якому літературному героєві належить валіза , називаючи речі , які в ній лежать. Наприклад, вивчаючи тему « Пригодницькі романи» 6 класі знаходимо кому належать валізи з речами: компас , карта морів та океанів, підручники по океанографії ( Дік Сенд) лупа , засушені комахи , окуляри ( кузен Бенедикт ) вирваний зуб, засушений пацюк, огризок яблука, нитки чорні і білі(Том Сойєр )

Слайд 15

« Таємничий герой» Можна застосувати під час проведення підсумкових уроків. Вчитель пропонує учням впізнати літературного героя за його особистими прикметами . Наприклад, при проведенні залікового заняття з теми «Драматургія 19 ст» учні впізнають героїв за такими характеристиками: « Вона молода, непогана на вроду дівчина . Одягнена бідно. Потребує послуг дантиста. Заробляє на прожиття, продаючи квіти на вулиці. Має досить прямий, жорсткий характер , вміє відстояти свої інтереси. Розмовляє засміченою і грубою мовою « кокні».У неї є мрія- працювати в магазині квітів.» (Еліза Дулітл з « Пігмаліона» Б. Шоу.) « Вона – молода , вродлива жінка. Заміжня , має двох дітей. Її палко кохає чоловік , називає її « моя пташечка , мій жайворонок». На перший погляд , вона цілком щаслива жінка , але у неї є таємниця , яку вона ревно оберігає від усіх. « ( Нора з « Лялькового дому « Г.Ібсена )

Слайд 16

«Поєднайте серця закоханих» Робота в групах .Учні отримують картки у вигляді сердечок , на яких написані імена героїв .Завдання – поєднати тих героїв, які за сюжетом творів кохають один одного. Наприклад, при вивченні теми « Міфи» в 6 класі учні отримують сердечка з такими іменами: Паріс , Озіріс, Ярило, Єлена , Мати Сира Земля , Персефона , Аїд, Яма, Ямі, Менелай.

Слайд 17

« Розподіліть героїв за їх творами» Робота в групах. Учні отримують картки з іменами героїв різних творів даної теми. Завдання- розподілити героїв за їх творами. Наприклад: при вивченні теми « Літературні казки» учні розподіляють героїв за їх казками : Попелюшка, Синя Борода, Пані Метелиця, Принц, лісничий , падчерка, чарівний ключик, кришталевий черевичок, Фея, мачуха, молода дружина та ін.

Слайд 18

« Продовж сюжетну лінію» Вчитель пропонує учням придумати своє продовження сюжетних ліній, пофантазувати , як склалися подальші долі головних та другорядних героїв. Наприклад, при вивченні повісті М. Гоголя « Тарас Бульба» учні складають розповідь про долю матері після смерті її синів -Остапа та Андрія . Фантазують , чи стануть в майбутньому Том Сойєр та Гек Фінн розбійниками як вони мріють .

Слайд 19

«Впізнайте книжку» Вчитель розповідає про історію створення книжки , цікаві дані про автора та інші подробиці , пропонуючи відгадати її назву. Наприклад, « Ревізор»М Гоголя: « Сюжет для цього твору підказав О.Пушкін , в основі його лежить кумедний випадок , що стався з ним водному з провінційних міст. На примєрі був присутній сам цар, який дав таку оцінку : « Всім дісталося , а мені найбільше .»

Слайд 20

Зустріч літературних героїв» Учні називають своїх улюблених літературних героїв , уявляють їхню зустріч , про що вони б розмовляли , які поради дали б один одному. Наприклад, про що б розмовляли при зустрічі Том Сойєр та Пеппі Довгапанчоха , Гобсек та Плюшкін , Наташа Ростова та Тетяна Ларіна ?

Слайд 21

« Карта подорожі» Учні на контурних картах наносять шлях подорожі літературних героїв. Наприклад, шлях подорожі шхуни « Пілігрим» з « П»ятнадцятирічного капітана Ж.Верна , дітей капітана Гранта , барона Мюнхаузена та ін.

Слайд 22

« Заплутаний лист» Учитель зачитує лист від автора або літературного героя, в якому допущено ряд помилок або пропущені слова, учні повинні виправити помилки або вставити пропущені слова. Наприклад, при вивченні роману Ж.Верна « П’ятнадцятирічний капітан» учні вставляють «розмиті водою слова в листі з пляшки , виловленої на березі океану»: « Ми, члени екіпажу шхуни « Пілігрим» , потерпіли …….. і опинилися на невідомому березі. Нас у складі екіпажу…… чоловік, капітан - … …. . Під час подорожі у нас зіпсувався ……., Ми підібрали потерпілих із шхуни «…….» . На невідомому березі ми побачили екзотичних тварин : ……., ……,……. , а також …… . Це наводить на думку , що ми опинились в ……. .»

Слайд 23

« Символ твору» Часто на уроки я прошу учнів приносити кольорові олівці або фломастери та пропоную виконати такі завдання : намалюйте предмет , який символізував би твір чи був би символом літературного героя. ( троянда – символ казки Г.Андерсена « Снігова королева» ; засушені квіти – символ Соні з « Війна і мир» Л. Толстого) визначте колір настрою уривка поезії ; намалюйте ілюстрацію до твору, допустивши помилку в зображуваному та запропонуйте своїм товаришам знайти цю помилку; створіть діафільм за сюжетом твору( робота в групах).

Слайд 24

« Кіносценарій» На уроках розвитку зв’язного мовлення , розподілившись за групами, складаємо кіносценарій фільмів за вивченими творами або документальних фільмів за життєвим та творчим шляхом письменників. Обираємо режисера, оператора , художника по костюмах, відомих акторів на головні ролі та ін.; придумуємо назву фільму, країну, де будуть проводитись зйомки .Кожна група представляє свій проект кіносценарію, серед яких обираємо найкращий.

Слайд 25

Можна продовжити перелік інтерактивних ігор та прийомів , їх безліч, але потрібно сказати , що всі вони спрямовані на підвищення рівня пізнавальної активності у єдності її компонентів: пізнавальної самостійності, ініціативності, повноти і мобільності знань. Дані відстеження рівня знань і вмінь учнів із зарубіжної літератури на початок і на кінець навчального року говорять про те, рівень інтелектуального розвитку учнів зріс у середньому на 8 %, високий рівень креативності учнів збільшився на 6 %. Рівень пізнавання в середньому по класах збільшився на 3%, розуміння – на 3 %, застосування та аналізу – на 2%.

Слайд 26

Використана література : А.Логінов « Технології розвитку літературно-творчих здібностей дітей на уроках зарубіжної літератури» « Марія»-2001р. Нетрадиційні уроки зарубіжної літератури» , Харків-2004 « Всесвітня література» №1-2005 « Зарубіжна література»№4-2001

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література