X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Фольклорні балади про Робіна Гуда. Легенди про шляхетного розбійника – втілення мрії англійського народу про захисника. Історичне тло балад

Завантажити презентацію

Фольклорні балади про Робіна Гуда. Легенди про шляхетного розбійника – втілення мрії англійського народу про захисника. Історичне тло балад

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема Фольклорні балади про Робіна Гуда. Легенди про шляхетного розбійника – втілення мрії англійського народу про захисника. Історичне тло балад.

Слайд 2

Епіграф уроку Все, кто загнан, неприкаян, В этот вольный лес бегут, Потому что здесь хозяин – Славный парень Робин Гуд! (В. Висоцький)

Слайд 3

Історична обстановка в Англії ХІІ століття Король Англії Генріх ІІ Королева Елеонора Аквітанська

Слайд 4

Історична обстановка в Англії ХІІ століття Син Генріха ІІ – король Англії Річард І Левине Серце

Слайд 5

Актуалізація опорних знань Бесіда з учнями Як ви вважаєте, чи повинна література реагувати на історичні події? Яких саме творів чекав народ Англії у ХІІ ст. і чому? Ці твори мали одного автора чи були фольклорними? Як вони розповсюджувалися? Чому спочатку це були не друковані книги, а лише виступи на майдані? Що супроводжувало розповіді про події? Хто був найпопулярнішим героєм Англії ХІІ ст.? Яким слухачі і виконавці хотіли бачити свого Робіна Гуда? Чи можна сказати, що в творах про Робіна Гуда йдеться про реальне життя реальної людини? Чим ці твори відрізняються від давньоруських билин? З яким літературним жанром ми будемо працювати?

Слайд 6

Словникова робота Фольклорна балада (з франц. ballade – танцювати, прогулюватися) – жанр ліро-епічної поезії фантастичного, історико-героїчного чи соціально-побутового змісту з драматично напруженим сюжетом. Балада має певний сюжет, містить діалог, пейзажний зачин і кінцівку. Виникла балада у ХІІ-ХІІІ ст. як любовна пісня, що супроводжує танець.

Слайд 7

Різновиди балад Балади бувають фольклорні (народні) і літературні (авторські). Крім цього балади поділяються на: історико-героїчні любовні; розбійницькі; трагедійні; сімейно-побутові; казково-фантастичні; страшні.

Слайд 8

Робін Гуд – герой англійських фольклорних балад

Слайд 9

Хто він – Робін Гуд Мабуть, не просто знайти людину, яка б ніколи не чула про Робіна Гуда – легендарного благородного розбійника, який грабував жорстоких ненаситних багатіїв і роздавав гроші біднякам. Ім’я його давно стало загальновживаним, про нього складали пісні, писали книги, знімали фільми. За його образом та подобою і зараз конструюються характери героїв фентезі, які мають лук, стріли, хоробре серце і добру душу.

Слайд 10

Хто він – Робін Гуд Ро бін Гуд (англ. Robin Hood) — герой середньовічних англійських народних балад, ватажок лісових розбійників, який діяв зі своїми друзями у величезному Шервудському лісі біля Ноттингема. Через цей ліс проходив Великий Північний Тракт, прокладений ще римлянами, – одна з найголовніших транспортних артерій Північної Англії. Саме Шервуд і став головним пристанищем доблесного Робіна Гуда і його ватаги.

Слайд 11

Слайд 12

Шервудський ліс

Слайд 13

Шервудський ліс

Слайд 14

Балади про Робіна Гуда Балади про Робіна Гуда були записані ще в XIV столітті, що обумовило порівняно невелику варіативність сюжетів. В одному з найбільш повних збірок англійських балад, опублікованих Френсісом Чайлдом в ХІХ ст., нараховується 40 творів про Робіна Гуда.

Слайд 15

Прототип образу Робіна Гуда Особа прототипу Робіна Гуда точно не встановлена. Його історія дійшла до нас у вигляді середньовічних народних балад, в яких його образ не прив’язувався до жодної епохи. Іноді його називають сучасником Річарда Левине Серце (1189-1199рр.), іноді – сучасником королів Едуарда ІІ або Едуарда ІІІ (1307-1377рр.) В наш час найбільшу популярність має художня версія Вальтера Скотта, згідно якої Робін Гуд жив в другій половині ХІІ ст. (був сучасником Річарда Левине Серце). Але проти версії Скотта говорить ряд історичних деталей: так, змагання зі стрільби з лука почали проводитися в Англії не раніше XIII ст.

Слайд 16

Батьківщина Робіна Гуда Батьківщиною Робіна балади називають селище Локслі. Хлопчик, як свідчить запис в актовій книзі, народився в 1160 році у цьому місті. Тому його часто називали Локслі або Роб із Локслі. Але в Англії три міста Локслі: в Уорвікширі, Йоркширі, а також біля Шеффілда. І всі три претендують на роль “батьківщини Робіна Гуда”.

Слайд 17

Походження Робіна Гуда Походження Робіна неясне – його вважають або вілланом (залежним селянином), або йоменом (вільним землеробом), або незаконнонародженим сином рицаря, власника селища Локслі, якого віддали на виховання в сім’ю мельника. Є балада, згідно з якою його батько був лісником і знаменитим лучником. А в деяких версіях він навіть постає несправедливо скривдженим дворянином. Коли вороги спалили його будинок, він зібрав ватагу своїх прихильників і пішов в розбійники.

Слайд 18

З історичних хронік Що за вороги зруйнували маєток Робіна? Деякі дослідники вважають, що в баладах відобразилася пам’ять про завоювання Англії норманами в ХІ ст. Завойовники жорстоко, з презирством ставилися до місцевого населення – до англосаксів. Досить сказати, що майже століття ні один з англійських королів Нормандської і Анжуйської династій ні слова не знав з мови народу, яким правив (першим став Річард Левине Серце). Бувало, що англосакси, які не бажали коритися завойовникам, йшли в ліси і створювали щось на зразок партизанських загонів, – можливо, і Робін Гуд був ватажком саме такої дружини.

Слайд 19

З історичних хронік Перші достовірні відомості про те, що Робін хазяйнував в лісах Англії, відносяться до 1261 р., але у письмових джерелах про нього вперше згадується тільки через століття. Зробив це шотландський історик Джарред Фордун. Наступне повідомлення про Робіна Гуда в хроніках з’явилося вже у ХVІ ст. За свідченням літописця Джона Стоу, Робін був розбійником, який очолював шайку з сотні бійців. Вони вправно володіли луком і стрілами. Але, хоч вони і промишляли грабунками, Робін Гуд ніколи не допускав насильства або неповаги до жінок. Він не чіпав бідняків і роздавав їм все, що відбирав у святош і знатних багатіїв.

Слайд 20

З історичних хронік Факт існування Робіна Гуда зафіксований документально. Згідно історичним джерелам, він жив в Уейкфілді, графство Йоркшир, в ХІІІ – ХІV ст. В документах записано, що знаменитий розбійник народився в 1290 р. і був наречений Робертом Гудом. В старих реєстрах даються різні варіанти написання прізвища: Ход, Год, Гоуд, Гуд – і відмічається походження Робіна – він був кріпосним графа Уоррена.

Слайд 21

Біля 1322 р. Робін отримав нового хазяїна, сера Томаса Ланкастера. Коли граф очолив бунт проти короля Едуарда ІІ, Робіну, як і іншим слугам графа, не залишалося нічого іншого, як підкоритися хазяїну і взяти в руки зброю. Але повстання було подавлене, Ланкастер захоплений в полон і страчений, його володіння були конфісковані королем, а графських кріпосних, які брали участь у бунті, оголосили поза законом. З історичних хронік

Слайд 22

З історичних хронік Робін знайшов ідеальний притулок у глухому Шервудському лісі, який займав площу в 25 квадратних миль. Через цей ліс проходив прокладений ще римлянами Північний шлях, на якому відбувався пожвавлений рух. Цей шлях і привертав увагу розбійників як найвірніше джерело легкої здобичі.

Слайд 23

З історичних хронік Цікаво, що існує документ, де говориться, що людина по імені Роберт Гоуд з 24 березня по 22 листопада 1324 р. виконувала обов’язки камердинера або швейцара при дворі Едуарда ІІ. Справа в тому, що король в 1323 р. побував в Ноттингемі, де Робін міг, розкаявшись і отримавши амністію, поступити на королівську службу (недарма ж про це так настійливо говорять легенди). Вважається, що цей Роберт тяжко захворів і помер у Кірклейському монастирі біля 1346 р.

Слайд 24

З історичних хронік В Лондонському архіві є судовий документ, датований 1226 р. В ньому говориться, що людина на ім’я Роберт Гоуд з Уїтербі втекла від правосуддя короля. Документ також говорить про те, що шериф Йорку заволодів майном втікача на суму 32 шилінга 6 пенсів, але в казну ці гроші так і не потрапили. Пізніше шериф Йорку отримав цю ж посаду в Ноттингемі і в 1227 р. оголосив Роберта з Уїтербі в розшук, називаючи його страшним злодієм. В результаті Роберт Гоуд був схоплений і повішений.

Слайд 25

Із сучасних історичних джерел Грехем Блек, директор виставки “Легенди про Робіна Гуда” в Ноттингемі, вважає, що справжня історія Робіна Гуда почалася у 1261 році, коли в Беркширі був проголошений поза законом такий собі Уільям, син Роберта Сміта. Судовий клерк, який писав указ, назвав його Уїльямом Робінгудом, – мабуть, таким було прізвисько хлопця. В підтвердження цієї версії, були знайдені й інші судові документи, що згадували людей, які мали ім’я Робінгуд (саме так, одним словом).

Слайд 26

Із сучасних історичних джерел Більшість серйозних сучасних дослідників вважають, що людина, яку справді можна назвати Робіном Гудом, жила в часи Річарда І, Іоанна І і Генріха ІІІ (кінець ХІІ – середина ХІІІ ст.). Вона довгий час знаходилася поза законом і прославилася настільки, що її ім’я стало загальновживаним і використовувалося стосовно других розбійників, чиї діяння потім складалися докупи.

Слайд 27

Міфологічні корені образу Робіна Гуда Як і безліч інших героїв народних легенд, Робін Гуд має не тільки історичні, а й міфологічні корені. Іноді прізвисько розбійника пов’язують з персонажем британського фольклору Робіном Гудфеллоу (Робін Добрий Хлопець). Так звали лісного духа, ватажка чи то ельфів, чи то леприконів, який носив зелений одяг. В Англії існувало травневе свято, присвячене Робіну Гуду, коли селяни вирушали в ліс збирати свіжі зелені гілки. Цей звичай свідчить про те, що в народній свідомості Робін об’єднувався з язичницьким лісовим божеством.

Слайд 28

Що означає прізвище Гуд? “Hood” по-англійськи означає “каптур”, а про Робіна часто говорили, що він носив великий каптур монаха. Отже, каптур – це символ таємності, адже кожен може сховатися під ним, як Зорро під маскою.

Слайд 29

Ватага Робіна Гуда Під керівництвом отамана Робіна була ціла сотня молодців, вдягнутих у зелені плащі. Найбільш популярними героями серед них були наряду з самим Робіном Гудом його помічники Маленький Джон і отець Тук (зустрічається варіант Так) та його кохана Меріон. Були там ще Уїл Статлі-Скарлетт та менестрель Алан-о-Дейл. Маленький Джон прозваний "маленьким" тільки жартома. Насправді – це велетень колосального зросту и сили. Він – вірний друг і помічник Робіна Гуда, готовий пожертвувати життям заради нього. Разом з тим він ще й жартівник і балагур.

Слайд 30

Робін Гуд і Маленький Джон

Слайд 31

З історичних хронік Але деякі дослідники всупереч баладам стверджують, що реальний Джон був жорстоким вбивцею, хоча здійснив і немало сміливих вчинків. Те, що Малюк Джон був височенного зросту і статури, підтвердилося, коли в 1784 році відкрили його могилу в Хейзерсейджі і виявили кістки дуже великої людини.

Слайд 32

Місце поховання Маленького Джона

Слайд 33

Робін Гуд і монах Тук Щодо монаха Тука, то думки дослідників про нього розходяться. Одні вважають, що цей легендарний персонаж поєднує в собі риси декількох біглих монахів. Інші вважають, що й насправді існувала така життєрадісна людина, яка любила повеселитися у компанії “лісових братів”. Найдостовірнішою на сьогодні вважається версія англійських істориків, згідно з якою Монах Тук – це Робет Стаффорд, священик з Сассексу, який жив на початку ХV ст. і якого підозрювали в пограбуваннях і вбивствах. Коли вийшов наказ про його арешт, він втік і під іменем Тука організував шайку, що діяла в 200 милях від Шервуду.

Слайд 34

Робін Гуд і Меріон Що стосується Меріон, то спочатку вважалося, що це була така собі Маріанна Фіц-Уолтер, багата сирота. Вона нібито вперше зустрілася з Робіном, коли опинилася в засідці, влаштованій його шайкою. Але більшість вчених вважають, що Меріон потрапила в легенди про розбійника … з французької поеми-пасторалі ХІV ст. про пастушку Маріанну і пастуха Робіна. А репутацію непорочної діви Меріон отримала вже значно пізніше під впливом манірної англійської моралі.

Слайд 35

Робін Гуд і Меріон В одній з балад розповідається про кохання Робіна Гуда до знатної дівчини Меріон. Він, видаючи себе за графа, добився її взаємності. Потім повернувся в Шервуд, а Меріон, засумувавши, перевдяглася в чоловічий одяг і вирушила на його пошуки. Вони зустрілися на лісовій дорозі, але Робін вирішив, що перед ним багатий мандрівник і спробував його обчистити. Меріон теж не впізнала в грабіжнику свого нареченого і між ними зав’язався справжній бій. Дівчина захищалася так вправно, що Робін в захопленні запропонував заключити мир і бути добрими товаришами. Аж тут правда відкрилася. Робін з Меріон одружилися і щасливо зажили в Шервудському лісі.

Слайд 36

Робін Гуд і Меріон

Слайд 37

Робін Гуд і Меріон Весілля Робіна і Меріон

Слайд 38

Король Річард І благословляє шлюб Робіна Гуда і Меріон

Слайд 39

Вороги Робіна Гуда Друзі Робіна Гуда жили в Шервуді не тільки розбоєм, але й полюванням, яке саме по собі вже було діянням кримінальним. Справа в тому, що за законом лісова дичина, особливо олені, належали королю, і спеціально призначені лісничі охороняли їх. Браконь’єра карали в залежності від категорії дичини – за дріб’язок могли відрубати руки, а за оленя – повісити. Недарма в багатьох баладах противниками Робіна Гуда виступають саме королівські лісничі.

Слайд 40

Вороги Робіна Гуда Та головний ворог Робіна – це шериф Ноттингемський. Шериф в середньовічній Англії – як у нас губернатор. Це чиновник, якого призначає особисто король. Шериф здійснює всю адміністративну, поліцейську, судову і воєнну владу в графстві. Він також збирав податки, що відкривало широкий простір для зловживань. Іноді шерифами ставали люди, прислані зі столиці, іноді – місцеві феодали (як правило, не дуже крупні і знатні). Природно, що шериф графства був ворогом і для селян, і для аристократії.

Слайд 41

Вороги Робіна Гуда Головними ворогами розбійників являються Ноттингемский шериф і лицар Гай Гісборн

Слайд 42

Легенда про Робіна Гуда і шерифа Одного разу шериф наказав повісити трьох синів старенької удови за те, що вони підстрелили оленя в королівському лісі. Робін Гуд перевдягнувся жебраком і поспішив у Ноттингем. Коли бідних в’язнів вже збиралися стратити, Робін затрубив у ріг – з лісу примчалися його друзі і врятували нещасних.

Слайд 43

Легенда про Робіна Гуда і золоту стрілу Шериф скаржиться королю, що може впіймати проклятого розбійника Робіна. Король радить застосувати хитрість, і шериф оголошує змагання зі стрільби з лука, переможець яких отримає стрілу з чистого золота. Розбійники піймалися на цю нехитру приманку і дружно вирушили до Ноттингему, правда, за порадою Маленького Джона, змінивши свої зелені плащі на різнокольорові. Природно, що шериф їх не впізнає. Робін Гуд виграв змагання, отримав стрілу і повернувся в ліс. А потім написав послання шерифу, в якому сповістив, хто виграв приз, і випустив стрілу з листом прямо у вікно свого ворога.

Слайд 44

Легенди про Робіна Гуда та священиків З великим смаком розповідається в баладах про те, як Робін витрушував кишені і кошелі у жирних абатів і монахів. Беручи до уваги, що церква тоді була величезним землевласником і драла з селян три шкури, таку “народну любов” до неї легко пояснити.

Слайд 45

Легенда про “дуб єпископа” В одній з історій про Робіна Гуда розповідається, як чванливий і недоумкуватий єпископ Херстфордський по дорозі в Йорк натрапив на Робіна і його людей, які смажили оленину, добуту у королівських лісах. Єпископ вирішив, що перед ними звичайні селяни, і наказав схопити тих, хто вбив оленя. Розбійники відмовилися: оленя, мовляв, вже не воскресити, а вони дуже зголодніли. Тоді слуги єпископа оточили їх. Розбійники, насміхаючись, почали просити про пощаду, але єпископ був невмолимий. Тоді розбійники взяли його в полон і почали вимагати викуп. Бажаючи хоч якось провчити єпископа, Робін примусив його танцювати джигу навколо величезного дуба. До цього часу місце, де це відбувалося, називають “дубом єпископа”.

Слайд 46

Єпископський дуб Єпископський дуб, який зберігся в Ноттингемі до наших днів

Слайд 47

Легенда про Робіна Гуда і короля Легенда розповідає про зустріч великого розбійника з королем, але неясно про якого короля йде мова. Одні легенди стверджують, що вільні стрілки зустрілися з Річардом Левине Серце, який інкогніто повертався з Хрестового походу (як в романі “Айвенго”), а інші – що то був король Едуард ІІ, який занепокоївся різким скороченням поголів’я своїх оленів і вирішив очистити ліс від бракон’єрів. Він і його рицарі перевдягнулися монахами і вирушили в Шервудський ліс, знаючи, що Робін Гуд підстерігає там мандрівників. Вони не помилилися. Розбійники їх зупинили і почали вимагати гроші. Король заявив, що у нього є тільки 40 фунтів сріблом – незначна сума для багатих людей того часу. Але Робін взяв тільки 20 фунтів для своїх людей, а решту повернув королю.

Слайд 48

Легенда про Робіна Гуда і короля Тоді Едуард сказав ватажку розбійників, що запрошує його в Ноттингем для зустрічі з самим королем. Робін і його люди поклялися у відданості королю Едуарду і запросили “монахів” повечеряти – скуштувати власної оленини короля! Врешті решт, король скинув каптур монаха, відкрився розбійникам і сказав, що прощає їх при умові, що вони з’являться до нього для служби по першому ж його поклику, в чому “лісові брати” відразу ж поклялися.

Слайд 49

Розбійники і король

Слайд 50

Легенда про ув’язнення Робіна Гуда Ця легенда розповідає про те, як Робін Гуд з’явився в церкві святої Марії в Ноттингемі, де один монах, раніше пограбований розбійником, впізнав його і повідомив про це шерифу. Робіна змогли схопити тільки після того, як він один своїм мечем вбив 12 солдатів. Але навіть перебуваючи в тюрмі, безстрашний ватажок не сумнівався, що вірні друзі звільнять його. Незадовго до суду, Маленький Джон організував напад на тюрму і врятував Робіна. А монаха, який зрадив їхнього ватажка, розбійники вислідили і вбили.

Слайд 51

Церква святої Марії (руїни старого собору)

Слайд 52

Смерть Робіна Гуда Усіляким пригодам приходить кінець. Одного разу Робін Гуд відчув, що руки його ослабіли і стріли летять мимо цілі. Він вирішив, що захворів, і відправився в Кірклейський монастир, монахині якого славилися мистецтвом пускати кров, що в середні віки вважалося засобом від усіх хвороб. Монахині чи то по недогляду, чи то зі злим наміром, випустили з жил Робіна так багато крові, що він опинився при смерті. З останніх сил затрубив Робін у свій ріг, і Маленький Джон примчався до нього. З його допомогою Робін повертається в ліс, прощається з товаришами, в останній раз натягує тятиву свого вірного лука і пускає стрілу, заповідаючи поховати себе там, де вона впаде. Так закінчилося його життя.

Слайд 53

Смерть Робіна Гуда За іншою версією, Робіна Гуда убила його родичка, настоятельниця монастиря. Він, хворий, прийшов одного разу до неї в монастир і попрохав вилікувати його. Вона, з виду ласкава і привітна, відкрила йому жилу і ждала, щоб він стік кров’ю. Потім вона вийшла з кімнати і заперла за собою двері. Тут зрозумів Робін Гуд, що його згубила зрада. Він хотів вистрибнути у вікно, але не в силах був до нього дістатися. Тоді він тричі слабо протрубив в свій ріг. Маленький Джон почув поклик свого друга и відразу ж з’явився до нього, але застав його помираючим. “Поклади мій лук поряд зі мною в могилу, – сказав Робін Гуд, – він був для мене солодкою музикою. Могилу мені зроби як належить: із зеленої трави і з камінців. Вирий її досить широкою и довгою. Під голову поклади мені шматок дерну. Хай скажуть люди, коли мене не буде серед живих: “Тут лежить хоробрий Робін Гуд“.

Слайд 54

Пам’ять про Робіна Гуда Пам’ять про нього ще широко відзначалась в Англії XVI ст. Жителі сіл і провінційних містечок на зразок Стретфорда, батьківщини Шекспіра, присвячували Робіну Гуду травневе свято весни (May-day). В цей день молодь танцювала кругом “травневої палиці" (may-pol), співаючи пісні про знаменитого народного героя; деякі любителі, одягали зелені куртки і, озброївшись луками, розігрували в лісі перед натовпом, що зібрався, пригоди Робіна Гуда, Маленького Джона та інших "веселих людей" (merry men) зеленого лісу.

Слайд 55

Екранізації балад про Робіна Гуда Фільм виробництва Великобританії “Роберт і Меріан” (1976). Багато років минуло з тих пір, як Робін Локслі, знаменитий розбійник із Шервудського лісу, відправився за королем Річардом Левине Серце в Хрестовий похід. Але ось настав час повертатися із Святої землі на батьківщину, де у Робіна колися були не тільки друзі і вороги в особі шерифа Ноттингема, але і наречена – діва Меріан. Коли Робін пішов за своїм королем, Меріан спочатку довго горювала, а потім – пішла в монастир і зараз вона настоятельниця. Вони обоє, Робін і Меріан, вже не такі молоді, їх життя, здавалося б, розійшлись назавжди, але під час першої ж зустрічі стає ясно, що є речі, які назавжди залишаються з людиною. Наприклад, кохання.

Слайд 56

Екранізації балад про Робіна Гуда “Робін Гуд, принц злодіїв” — Художній фильм режисера Кевіна Рейнолдса. Дітям рекомендується перегляд разом з батьками. Касові збори в США — $165 млн.

Слайд 57

Екранізації балад про Робіна Гуда Художній фільм “Стріли Робіна Гуда” СРСР, 1975р. Режисер: Сергій Тарасов Актори: Борис Хмельницький, Регіна Разума, Едуард Паулс, Мірдза Мартінсоне, Харій Швейц, Альгімантас Масюліс та ін.

Слайд 58

Робота в групах Завдання для учнів Відповідь на запитання (1 бал). Переказ епізоду з балади (2 бали). Вдале запитання щодо характеру героя (2 бали). Виразне читання епізоду з балади в особах (3 бали). Перевтілення у героя балади (4 бали).

Слайд 59

Індивідуальні завдання Картка 1 Поясніть походження прізвища головного героя балади.

Слайд 60

Картка 2 Чому у Робіна Гуда та його друзів був одяг зеленого кольору? Індивідуальні завдання

Слайд 61

Індивідуальні завдання Картка 3 Доведіть, що Робін Гуд дуже влучно стріляв з лука.

Слайд 62

Індивідуальні завдання Картка 4 Назвіть твір, де Робін Гуд є одним із героїв.

Слайд 63

Індивідуальні завдання Картка 5 Що спільного між строфами? 1. Спешите на улицу, добрые люди, Послушайте песню мою. О славном стрелке, удалом Робин Гуде, Для вас я сегодня спою. 2. Двенадцать месяцев в году, Считай иль не считай, Но самый радостный в году Весёлый месяц май.

Слайд 64

Підсумки уроку Бесіда з учнями Чи можна сказати, що балада – це ліро-епічний твір з драматично напруженим сюжетом? Про які особливості балади ми сьогодні дізналися? Чи сподобався вам головний герой балади? Чим саме? Чи актуальна балада про Робіна Гуда в наш час? Чому ?

Слайд 65

Домашнє завдання Вивчити визначення жанру балади. Перелічити риси характеру Робіна Гуда (на основі прикладів з тексту балади) Індивідуальне завдання: 1-2 учням підготувати коротке повідомлення про битву на Косовому полі в 1389 р.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Зарубіжна література