X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Фольклор, його характерні ознаки. Фольклорні жанри різних народів

Завантажити презентацію

Фольклор, його характерні ознаки. Фольклорні жанри різних народів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

( прислів'я, приказки, загадки, пісні) Фольклор, його характерні ознаки. Фольклорні жанри різних народів

Слайд 2

Народ – великий творець історії, творець майбутнього, творець чудового, що існує на Землі. Г. Гусєв

Слайд 3

Словникова робота. Фольклор – від англ. «folk» - народ, «lore» - мудрість, знання (народні перекази, народна мудрість) – усна народна творчість. Жанр (франц.) — вид, тип мистецького й літературного твору.

Слайд 4

«Великі і малі жанри фольклору» Великі пісні думи казки легенди балади билини тощо Малі анекдоти прислів’я приказки, загадки примовки дражнили, лічилки потішки скоромовки віршики тощо

Слайд 5

Що виникло спочатку – фольклор чи література ? Коли почалося вивчення фольклору? Які цінності народу закарбовані у фольклорі? Визначте характерні ознаки усної народної творчості. Як називають учених, які збирають і вивчають фольклорні твори? Назвіть їх імена. Наведіть приклади творів, в основі яких лежить фольклор. Розкажіть про походження слова «фольклор». Назвіть жанри фольклору. Як впливає фольклор на духовне життя людства?

Слайд 6

Літературна гра «Відгадай жанр усної народної творчості». «Вийди, вийди, сонечко, на дідове полечко, на бабине зіллячко, на наше подвір’ячко». «Коляд-коляд-колядниця, добра з медом паляниця…». «Жили собі дід та баба. І було в них тільки того, що півник та жорна». «Летіла зозуля та й стала кувати…». «Щедрик-ведрик, дайте вереник…». Тане сніжок, оживає лужок, день прибуває. Коли це буває?

Слайд 7

Інтерактивна вправа «Мікрофон» Закінчити речення «Я сьогодні дізналася (-вся), що фольклор – це …»

Слайд 8

Домашнє завдання. Опрацювати матеріал підручника. Записати до зошитів, вивчити та запам’ятати значення поняття «фольклор». Підібрати загадки, прислів’я, приказки народів світу.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література