Фольклор, його характерні ознаки. Фольклорні жанри різних народів
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
( прислів'я, приказки, загадки, пісні) Фольклор, його характерні ознаки. Фольклорні жанри різних народів
Народ – великий творець історії, творець майбутнього, творець чудового, що існує на Землі. Г. Гусєв
Словникова робота. Фольклор – від англ. «folk» - народ, «lore» - мудрість, знання (народні перекази, народна мудрість) – усна народна творчість. Жанр (франц.) — вид, тип мистецького й літературного твору.
«Великі і малі жанри фольклору» Великі пісні думи казки легенди балади билини тощо Малі анекдоти прислів’я приказки, загадки примовки дражнили, лічилки потішки скоромовки віршики тощо
Що виникло спочатку – фольклор чи література ? Коли почалося вивчення фольклору? Які цінності народу закарбовані у фольклорі? Визначте характерні ознаки усної народної творчості. Як називають учених, які збирають і вивчають фольклорні твори? Назвіть їх імена. Наведіть приклади творів, в основі яких лежить фольклор. Розкажіть про походження слова «фольклор». Назвіть жанри фольклору. Як впливає фольклор на духовне життя людства?
Літературна гра «Відгадай жанр усної народної творчості». «Вийди, вийди, сонечко, на дідове полечко, на бабине зіллячко, на наше подвір’ячко». «Коляд-коляд-колядниця, добра з медом паляниця…». «Жили собі дід та баба. І було в них тільки того, що півник та жорна». «Летіла зозуля та й стала кувати…». «Щедрик-ведрик, дайте вереник…». Тане сніжок, оживає лужок, день прибуває. Коли це буває?
Інтерактивна вправа «Мікрофон» Закінчити речення «Я сьогодні дізналася (-вся), що фольклор – це …»
Домашнє завдання. Опрацювати матеріал підручника. Записати до зошитів, вивчити та запам’ятати значення поняття «фольклор». Підібрати загадки, прислів’я, приказки народів світу.
Схожі презентації
Категорії