X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Уманський парк-диво

Завантажити презентацію

Уманський парк-диво

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Парк «Софіївка» заснований у 1796 році власником міста Умані, польським маґнатом Станіславом Щенсним (Феліксом) Потоцьким та названий на честь його дружини Софії Вітт-Потоцької і подарований їй до дня іменин в травні 1802 року.  

Слайд 3

Подружжя Потоцьких

Слайд 4

Автором проекту і керівником будівництва парку було призначено польського військового інженера Людвіга Метцеля, а безпосередньо виконали всі роботи в парку кріпаки Уманщини. Парк був створений на майже безлісій місцевості, розчленованій річкою Кам'янкою, балками та ярами, які врізалися в гранітове підложжя, що часто виходило на поверхню. При створенні парку вдало використано рельєф, але без заздалегідь наміченого плану. У процесі завершення робіт на окремих ділянках були висаджені місцеві та екзотичні деревно-чагарникові рослини, тоді ж були збудовані перші архітектурні споруди та прикрашено «Софіївку» скульптурою, переважно античною.

Слайд 5

“Тарпейська скеля” На самісінькому вершечку знаходиться дерев’яна альтанка легкої конструкції. Її встановлено в 1839 році.

Слайд 6

Фонтан “Змія” Посеред Нижнього ставу з широко роззявленої пащі змії, що звивається на камені, б‘є стовп води.

Слайд 7

Грот“Каліпсо” Всередині видовбані в стіні два рядки польською мовою, які належать Станіславу Потоцькому: «Забудь тут пам'ять про нещастя і прийми щастя віще, якщо ж ти щасливий, так будь ще щасливішим”.

Слайд 8

“Єлисейські поля” – одна з найкрасивіших частин парку.

Слайд 9

“Площа зборів” знаходиться на півострові овальної форми. У центрі розташований басейн, усередині якого розміщена велика гранітна ваза. В басейні плавають декоративні рибки. Влітку вазу прикрашають яскраві квіти.

Слайд 10

Зліва від площі знаходиться грот. Величезна гранітна глиба, масою більше 300 тонн, зависла без опори і тримається лише на 3 точка. Надійність цієї споруди перевірила сама природа. У 1838, 1976, 1986 роках, коли в Умані були значної сили землетруси, грот залишився неушкодженим.

Слайд 11

Гранітний обеліск «Усічена колона» як пам’ять про ранню смерть двох синів та доньки Потоцьких. .

Слайд 12

На території парку багато мармурових античних статуй.

Слайд 13

Тут росте понад 2000 видів дерев і кущів (місцевих і екзотичних).

Слайд 14

Цікаві завдання 1. “Дорогами лабіринту” (прочитай слово) С і ї а о ф в к 2. Чи був ти уважним? Чому так названо парк? 3. Скільки років парку на сьогодні, якщо він був заснований у 1796 році? 4. Склади асоціативний кущ “Софіївка”. 5. Склади сенкан на тему “Софіївка”.

Слайд 15

6. Методика “Криголами” За початковими літерами слова надай характеристику парку. С - о - ф - і - ї - в - к - а -

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна