X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Югославія

Завантажити презентацію

Югославія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Пам'ятки арабо-мусульманської архітектури

Слайд 2

До культових споруд арабо-мусульманської архітектури належать мечеті (храми), медресе (духовні школи-семінарії), а також мавзолеї (поховальні споруди).

Слайд 3

Мечеті

Слайд 4

Медресе

Слайд 5

Мавзолеї

Слайд 6

Медресе відрізняються від мечетей тим, що галереї подвір'я поділені на дрібні приміщення, де мешкають семінаристи. А мавзолеї становлять комплекс поховальної споруди і храму. Загалом особливості зовнішнього вигляду храмових споруд зумовлені національними ху дожніми традиціями різних народів, що сповідують іслам.

Слайд 7

Основний тип плану ісламської храмової споруди — прямокутне подвір'я, оточене по периметру галереями, у глибині якого розташована приземкувата купольна будівля — мечеть. Мечеть Ахмедіє в Стамбулі

Слайд 8

Також невід'ємним елементом культової мусульманської архітектури є мінарет (вежа, з якої віруючих скликають на молитву). У різних народів він утворює зі спорудою єдиний ансамбль або стоїть окремо. Кількість мінаретів також може різнитися.

Слайд 9

Мінарет Іслам-Ходжа Мінарет Калян

Слайд 10

Основним будівельним матеріалом арабів були обпалена цегла, камінь, піщаник, мармур. Як декоративні матеріали широко застосовувались алебастр, фігурна цегла, полив'яні кахлі, скляна та мармурова мозаїка та ін. Інтер'єри культових арабо-мусульманських будівель прикрашалися й стінним розписом, у якому декоративні мотиви геометричного та рослинного характеру поєднувались із каліграфічно написаними цитатами Корану.

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Найвідоміші культові споруди арабо-мусульманської архітектури Мечеть Халіфа Омара (Єрусалим)

Слайд 15

Мечеть Шейха Зайда в Абу-Дабі

Слайд 16

Мечеть Ібн Тулуна (Каїр)

Слайд 17

Медресе Тілля-Карі (Самарканд)

Слайд 18

Медресе Улугбека (Бухара)

Слайд 19

Мавзолей Тадж-Махал (Агра)

Слайд 20

Надзвичайний інтерес для світового мистецтва становить пам'ятка мусульманської архітектури узбецького міста Самарканд — мавзолей Гур-Емір, родова усипальня славнозвісного завойовника й правителя Тамерлана.

Слайд 21

ЇЇ назва перекладається як «могила володаря». Цей шедевр середньовічного зодчества відіграв важливу роль у розвитку світової ісламської архітектури. Гур-Емір став прообразом відомих пам'яток архітектури епохи Великих моголів: мавзолею Хамейуна в Делі й Тадж- Махалу в Агрі, зведених нащадками славетного Тимура, які свого часу були правителями Північної Індії.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія