X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Японія в післявоєнний період

Завантажити презентацію

Японія в післявоєнний період

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Японія в післявоєнний період

Слайд 2

Роботу підготували Магрук Альона Орел Віктор Орел Віта

Слайд 3

Зміст 1) Зовнішньоекономічні зв'язки 2) Японо-американські відносини 3) Японо-азіатські відносини 4) Російсько-японські відносини

Слайд 4

Зовнішня політика післявоєнної Японії Характерною межею зовнішньої політики Японії, що не має засобів військово-політичної дії на розвиток міжнародних процесів, є її гнучкість і витонченість. Перш за все, слід зазначити наявність двох паралельних зовнішньополітичних ліній, що пересічних або розходяться залежно від кон'юнктури.

Слайд 5

Слайд 6

Зовнішньоекономічні зв'язки Японія вступила в МВФ в 1952 р. У той період стеля, визначувана платіжним балансом країни, була низьким, так що Японія двічі (у 1953 р. і 1957 р.) вдавалася до свого права запозичення (для підтримки платіжного балансу) і двічі (у 1962 р. і 1964 р.) укладала з МВФ угоди про кредити "stand-by". В процесі переговорів для досягнення з МВФ угод (про заходи економічної політики), супроводжуючих надання кредиту, між сторонами відбувалися жорсткі дискусії, але досягнуті угоди Японія дотримувала неухильно.

Слайд 7

Також в 1952 р. Японія вступила у Всесвітній банк. Перший час зважаючи на низьке кредитного рейтингу Японії Всесвітній банк вельми пасивно відносився до надання Японії позик. У 1958 р. це відношення змінило на позитивне, і в першій половині 1960-х років Японія разом з Індією була найкрупнішим позичальником Всесвітнього банку. Дискусії щодо умов кредитування, так само як і на переговорах з МВФ, були вельми жорсткими.

Слайд 8

Слайд 9

Японія дуже сильно залежить від зовнішньої торгівлі. Вся сировина, яка переробляє її промисловість, майже все паливо, споживане в Японії, поступає з-за кордону. Але крім того, Японія ввозить і частину необхідного для неї продовольства. Щоб заплатити за все це, треба багато вивозити. А вивозить Японія не так вже багато, як це прийнято вважати, - тільки 13% валового національного продукту. Якщо за основними економічними показниками Японія займає 2-е місце в капіталістичному світі, то по величині експорту - тільки 3-е. На її частку припадає 18% промислової продукції розвинених капіталістичних країн, але лише 13% їх сукупного експорту.

Слайд 10

В результаті особливих відносин, які склалися під час американської окупації, США стали головним торговим партнером Японії: на США падає 25-30% її зовнішньої торгівлі. Тепер, коли США прагнуть скоротити ввезення японських товарів і змінити торговий баланс в свою користь, Японія намагається перебудувати напрями зовнішньої торгівлі. Зокрема, велику цікавість вона виявляє до російського ринку.

Слайд 11

Слайд 12

Експорт капіталу в післявоєнний період був невеликим. На початку 80-х рр. по величині закордонних капіталовкладень Японія займає 5-е місце. В основному капітал вивозиться у вигляді позик для покупки японських товарів, а останнім часом Японія почала вкладати капітали в розробку закордонних джерел сировини. Але і іноземні капіталовкладення в Японії теж невеликі: у руках іноземців менше 4% акціонерного капіталу Японії. Це у декілька разів менше, ніж в будь-якій з європейських країн. І це дивно, якщо врахувати, що тривалий період Японія знаходилася не тільки залежно від США, але і під її окупацією.

Слайд 13

Слайд 14

У перші роки після війни американські корпорації не поспішали вкладати капітали у відновлення господарства цієї бідної природними ресурсами країни. Японські корпорації встали на ноги без американської допомоги. Після перших економічних успіхів Японії американські бізнесмени зацікавилися цією країною, але Японія вже захистила свою промисловість спеціальними законами. Згодом було оголошено про лібералізацію - про дозвіл іноземним капіталам проникати в ряд галузей японської промисловості.

Слайд 15

Слайд 16

Кінець!!! Дякуємо за увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія