"Ялтинська конференція"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Груповий знімок учасників конференції: В.Черчілль, Ф. Д. Рузвельт, Й. В. Сталін Дата проведення: 4 — 11 лютого 1945 Місце проведення: Лівадійський палац, Ялта, Крим Країни-учасниці: СРСР США Велика Британія
Премьер-министр Великобритании У.Черчилль, прибывший на Крымскую конференцию, у трапа самолета, аэродром.
Проход по летному полю: В.М. Молотов, У. Черчилль, Э. Стеттиниус. На втором плане: переводчик В.Н. Павлов, Ф.Т. Гусев, адмирал Н.Г. Кузнецов и другие, Аэродром Саки.
Премьер-министр Великобритании У.Черчилль и сопровождающие его лица обходят строй почетного караула в день прибытия английской делегации на Крымскую конференцию, Симферополь.
Встреча на аэродроме Президента США Ф.Д.Рузвельта, прибывшего на Крымскую конференцию, Симферополь.
Встреча на аэродроме Президента США Ф.Д.Рузвельта, прибывшего на Крымскую конференцию. Среди присутствующих: Н.Г.Кузнецов, В.М.Молотов, А.А.Громыко, У.Черчилль и др, Симферополь.
Президент США Ф. Д. Рузвельт, прем'єр міністр Великобританії Вінстон Черчілль та глава уряду СРСР Йосип Сталін зійшлися зі своїми делегаціями у колишньому царському палаці в Лівадії (поблизу міста Ялта у Криму) й ухвалили далекосяжні рішення про подальше ведення війни й повоєнний уклад міжнародних взаємин.
Серед найважливіших рішень були: участь СРСР у війні проти Японії (таємний протокол) - через 2-3 місяці після закінчення війни в Європі, СРСР вступають у війну з Японією, кордони Польщі - на сході по лінії Керзона з незначними відхиленнями на користь Польщі, відшкодування Польщі за рахунок німецьких східних територій і утворення в цій країні так званого «уряду національної єдності». Щодо Німеччини схвалено принципи її розчленування, окупаційного режиму та репарацій - ліквідація нацистської партії, розпуск збройних сил Німеччини, покарання воєнних злочинців та ін. У справі створення ООН - ухвалено скликати конференцію на квітень 1945 у США, запросити як членів-засновників радянської республіки Україну (УРСР) та Білорусь (БРСР) (західні делегації відкинули первісну пропозицію СРСР про участь усіх 16 союзних республік), затверджено принцип одноголосності постійних членів Ради Безпеки ООН у засадничих справах (право «вето» великих держав).
Заседание круглого стола Крымской конференции. Присутствуют (слева направо): И.В. Сталин, И.М. Майский, А.А. Громыко, У. Леги, Э. Стеттиниус, Ф. Рузвельт, Г. Гопкинс, У. Черчилль, В.М. Молотов (справа от И. Сталина) и другие
Так звана «Декларація про визволену Європу» як частина рішень Ялтинської конференції залишила радянській стороні вільні руки в інтерпретації «допомоги» визволеним народам. Внаслідок цього СРСР забезпечив собі політичний контроль над окупованими ним країнами, що довело до радянизації Східної Європи й спричинило «холодну війну»*. * Холо дна війна — глобальна геополітична, економічна та ідеологічна конфронтація між Радянським Союзом і його союзниками, з одного боку, і США та Західною Європою і їх союзниками — з іншого, що тривала з середини 1940-х до початку 1990-х років.
Висновок: Багата література про Ялтинську конференцію засвідчує, що Сталін та його дорадники максимально використали воєнні успіхи СРСР і завершили окупацію Східної Європи, чому сприяла податливість президента Рузвельта. Радянські історики й досі оцінюють Ялтинську конференцію як найбільший успіх радянської дипломатії й особисто Сталіна. З українського погляду, Ялтинська конференція мала найважливіше значення тим, що визнала принцип етнічного кордону між Польщею й Україною. Вона на довгий час визначила долю Центрально-Східної Європи й зміцнила роль СРСР у світовій політиці.
Схожі презентації
Категорії