X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
великі географічні відкриття

Завантажити презентацію

великі географічні відкриття

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Після цього уроку ви зможете… Пояснювати поняття “Великі географічні відкриття” Характеризувати причини і передумови відкриттів Описувати подорожі європейців, показуючи на карті їх напрямки  

Слайд 4

Ознайомимось… Великі географічні відкриття — це період в історії людства, що розпочався у другій половині XV століття і тривав до середини XVІІ століття, коли європейцями були відкриті невідомі раніше моря, океани, материки, здійснені кругосвітні подорожі, що докорінно змінило уявлення людини про Землю.

Слайд 5

Великий венеціанський мандрівник ХІІІ ст. Марко Поло писав у спогадах про свою подорож до Індії: “Золота, скажу вам, у них дуже багато і не вивозять його звідти... Сказати по правді, палац там великий і вкритий чистим золотом... Ще скажу вам, що під- логи в покоях, а їх там багато, вкрито чистим золотом у два паль- ця завтовшки, і зали, і вікна оздоблені золотими прикрасами”.

Слайд 6

Прагнення європейців поповнити запаси золота і срібла, яких не вистачало в Європі, для карбування монет. 3. Прагнення європейців позбутися посередників у торгівлі з країнами сходу. 2. Захоплення турками в 1453 році Константинополя, пошуки нового шляху до Індії в обхід турецьких володінь. 4. Прагнення збіднілих дворяни Іспанії і Португалії знайти нові землі, де можна було розбагатіли.

Слайд 7

Утвердження ідеї, що Земля має форму кулі. Удосконалення компасу. Використання астролябії мореплавцями. Винахід вогнепальної зброї. Створення морських карт - портелан. Удосконалення вітрильника - створення каравели під прямими і скісними парусами.

Слайд 8

ПРАЦЮЄМО З КАРТАМИ ТА ІЛЮСТРАЦІЯМИ Прослідкуйте напрямки основних подорожей Визначте результати кожної з них

Слайд 9

Бартоломе у Ді аш ді Нова їс - один з найславетніших португальських мореплавців-першовідкривачів, що підкорював води Атлантики в XV столітті.

Слайд 10

В 1488 році в пошуках морського шляху з Європи до Індії Діаш першим з європейців обігнув Африку з півдня й відкрив мис Доброї Надії, вийшовши у води Індійського океану.

Слайд 11

Васко да Гама - португальський дослідник і мореплавець, який відкрив морський шлях до Індії поза Африкою

Слайд 12

Маршрут Васко да Гами (чорна лінія)

Слайд 13

Фернан Магеллан - португальський мореплавець, експедиція якого здійснила перше кругосвітнє плавання

Слайд 14

Експедиція Магеллана остаточно довела, що Земля має форму кулі, обігнувши яку можна повернутися в порт відплиття.

Слайд 15

Христофор Колумб - іспанський мореплавець, який відкрив багато нових земель. Набільш відомий свїм відкриттям Америки.

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Розвиток світової торгівлі. Зниження цін у Європі на золото і срібло (“революція цін”). Переміщення центру торгівлі зі Середземного моря в Атлантичний океан Створення колоніальних імперій, перший поділ світу. Початок нових досліджень у різних галузях науки. Завезення в Європу нових сільсько - господарських культур

Слайд 19

Наслідки Великих географічних відкриттів для населення Америки. Позитивні. Народи Америки були втягнуті у світову торгівлю. 2. Європейці принесли більш нову політичну організацію суспільства, високий економічний, технічний, науковий розвиток, 3. Познайомили європейців із вогнепальною зброєю. 4. Завезли свійських тварин. Негативні. Фізичне винищення корінних жителів Америки 2. Знищення унікальної культури доколумбової Америки. 3. Насильне покатоличення корінних жителів. 4. Економічне пограбування племен, вивезення в Європу золота. 5. Утворення на вільних американських землях колоній. 6. Поява рабства

Слайд 20

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія