Географічні дива
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Річка Каньо-Крісталес Місцеві жителі називають її Рікою п'яти кольорів, оскільки в її ложі зустрічаються п'ять різних кольорів: червоний, блакитний, чорний, жовтий і зелений. Всі ці кольори - продукт життєдіяльності великої кількості водоростей. Насиченість кольорів, залежно від пори року, або посилюється, або слабшає. Cano Cristales знаходиться в горах Колумбії, в De La Macarena і багато хто вважає, що це найкрасивіша річка у світі. З цим можна посперечатися, та можна й погодитися. Але те, що це найзагадковіша річка, не викликає сумнівів ні в кого. Якщо приїхати в сухий сезон, ви не знайдете річки - тільки сухе випалене сонцем русло. Якщо приїхати сюди навесні, в сезон дощів - побачите бурхливий потік, який змиває все на своєму шляху. Але якщо вгадати момент, і приїхати на самому початку весни - річка Cano Cristales постане перед вами у всій своїй красі, переливаючись всіма кольорами веселки.
Води колумбійської річки Каньо Крісталес дуже чисті, якщо придивитися - можна з легкістю побачити її дно. Риба в цій річці не водиться, бо тут унікальні характеристики русла. У ложі цієї річки можна зустріти кілька кольорів: червоний, жовтий, чорний, блакитний, а також зелений. Всі ці вищеописані кольори є продуктом життєдіяльності великої кількості водоростей, кольори змінюються в залежності від пір року.
Велика блакитна діра (англ. Great Blue Hole) - велика блакитна діра, розташована в центрі Лайтхаус-Рифа, атола у складі Белізськогобар'єрного рифа. Діра являє собою круглу карсову воронку діаметром 305 м,що йде на глибині 120 м.Дане геологічне утворення спочатку було системою вапнякових печер, що сформувалися в ході останнього льодовикового періоду.Рівень моря тоді був значно нижче, але коли океан піднявся і звід затопленої печери обвалився, утворилася карстова воронка - досить поширена форма рельєфу вздовж узбережжя Белізу.
Блакитна діра стала відома завдяки французскому досліднику Жак-Іву Кусто, який включив її в список 10 кращих місць в світі для дайвінгу. У 1972 році на своєму судні Каліпсо він виміряв глибину дірки і підтвердив теорію її утворення. Спустившись на одномісних субмаринах в дірку, учасники експедиції виявили масивні сталактити, деякі з яких розташовувалися під кутом 10 ° -13 °до вертикалі, що вказувало на геологічний зсув і ,що нахил лежить нижче плата.
Фінгалова печера (англ. Fingal's Cave) - прославлена морська печера, вимита в скелі морською водою, на острові Стаффа, що входить до групи ВнутрішніхГебридських островів. Стіни складені з вертикальних шестигранних базальтовихколон глибиною 69 метрів і заввишки 20 метрів. Входить до складуоднойменного шотландського заповідника. На гельською мовою печера називається Uamh-Binn, що можна перекласти як«печера мелодій». Дійсно, завдяки вигнутому зразок купола склепіння це місце володіє унікальною акустикою. Вигадливо перетворені звуки прибою віддаються по всій внутрішній стороні печери, що надає їй схожість з велетенським нерукотворним собором.
Арочний вхід до печери дуже вузький для човнів. Туристи можуть пробратися всередину по вузькій доріжці над самим краєм води. При погляді з печери назовні можна розрізнити обриси священного острова Іона - місця ,поховання стародавніх шотландських королів, включаючи Макбета.
Схожі презентації
Категорії