X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Великі географічні відкриття"

Завантажити презентацію

"Великі географічні відкриття"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Великі географічні відкриття Підготував Лагода Віталій, 4-Б клас

Слайд 2

Зміст Причини Великих географічних відкриттів Передумови Великих географічних відкриттів Першовідкривачі Наслідки Великих географічних відкриттів Джерела інформації

Слайд 3

Причини Великих географічних відкриттів: Пошуки золота (наслідок розвитку виробництва) Труднощі в торгівлі зі східними країнами і пошуки нових торгових шляхів Прагнення європейців встановити нові торгові зв'язки з країнами сходу Перенаселення Європи і прагнення людей покращити умови проживання

Слайд 4

Передумови Великих географічних відкриттів: Утворення в Європі великих централізованих держав, які мали необхідні кошти для спорядження і фінансування заокеанських мандрівок. У першу чергу це Іспанія, Англія, Франція, Португалія. Католицька церква ставилася до підкорення нових земель як до своєрідного хрестового походу проти язичників із метою навернення їх до християнської віри.

Слайд 5

Передумови Великих географічних відкриттів: У результаті успішного завершення Реконкісти виникає велика кількість дрібного іспанського і португальського дворянства, у якого військовий досвід поєднувався з прагненням наживи і релігійним фанатизмом. Створення нових і вдосконалення існуючих навігаційних приладів і карт, нових типів морських кораблів: морського компаса, астролябії, портолана (морської компасної карти), трищоглової каравели.

Слайд 6

Бартоломеу Діаш Бартоломеу Діаш в 1488 році в пошуках морського шляху з Європи до Індії першим з європейців обігнув Африку з півдня й відкрив мис Доброї Надії, вийшовши у води Індійського океану.

Слайд 7

Васко да Гама Васко да Гама – дослідник, який в 1497-1498 роках відкрив морський шлях до Індії вздовж західного берега Африки (пропливши вздовж західного узбережжя Африки та обминувши мис Доброї Надії, він дістався Мозамбіку).

Слайд 8

Педру Альваріш Кабрал Педру Альваріш Кабрал - португальський мореплавець і дослідник, який в 1500 році відкрив морський маршрут до Бразилії та оголосив її власністю португальського короля.

Слайд 9

Христофор Колумб Христофор Колумб - іспанський мореплавець, який 12 жовтня 1492 року відкрив Америку (Багамські та Антильські острови, узбережжя Центральної та Південної Америки).

Слайд 10

Амеріго Веспуччі Амеріго Веспуччі - флорентійський мореплавець, який дослідив відкриті землі, заявив, що це не Азія, а “Новий Світ” і на честь якого названий американський континент. Здійснив дві експедиції до берегів Америки (1499, 1502).

Слайд 11

Бальбоа Васко Нуньєс Бальбоа Васко Нуньєс вперше перетнув Панамський перешийок. А в 1513 році збудував перше місто в Америці – Панаму, й став його губернатором.

Слайд 12

Фернан Магеллан Фернан Магеллан - португальський мореплавець , який в 1519-1522 роках здійснив навколосвітню подорож. Сам дослідник під час подорожі загинув, а з п'яти кораблів повернувся тільки один – “Вікторія”.

Слайд 13

Наслідки Великих географічних відкриттів Завдяки здійсненим відкриттям португальці першими створили колоніальну імперію, населення якої на початку XVI ст. становило близько 1 млн. осіб. Загострення боротьби між Португалією та Іспанією за нові землі спричинило перший в історії колоніальний поділ світу. Унаслідок подорожі Ф. Магеллана було вперше достеменно доведено, що земля є кулею, і отримано загальні відомості про її розміри. У доколумбовій Америці існували цивілізації, розвиток яких було перервано європейськими загарбниками.

Слайд 14

Джерела інформації http://uk.wikipedia.org http://www.google.com.ua Гінсон К. До невідомих земель та нових морів. - Харків: Видавництво “Ранок”, 2003.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія