Новий курс. Франклін Делано Рузвельт
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Коли Франклін Рузвельт прийшов до влади: американці були в розпачі ніхто не міг отримати кредит страждав аграрний сектор фермери не могли продати свою продукцію безробіття сягнуло 25% серія пилевих бурь (англ. dust bowl) завдала аграріям колосальних збитків позичальники тисячами втрачали права на землю та нерухомість
«Новий курс» — це одна з найбільш відо мих і ефективних реформ. Ф. Рузвельт провів у життя більше реформ, ніж обіцяв під час передвиборної кампанії. Уже 9 березня було скликано спеціальну сесію Конгресу США і протягом 100 днів закладено основи політики «Нового курсу».
Вирішальним у виборах 1933 р. став соціально-політичний фактор. Президентом США було обрано Франкліна Делано Рузвельта (1882—1945), який запропонував для виходу з кризи комплекс реформ — "Новий курс" (під такою назвою уві йшли в історію широкомасштабні реформи Ф. Рузвельта).
Заступивши на посаду, Рузвельт закликав країну до «сміливих і наполегливих експериментів», до пошуку «нових способів подолання труднощів». Президент неодноразово заявляв своє кредо: «Головне - пробувати що-небудь»
Розпочався зі звернення Франкліна Рузвельта до Конгресу 4 січня 1935 р. в якому він запропонував створити систему соціального страхування та збільшити обсяги громадських робіт для безробітних. Найпродуктивнішою щодо прийняття рішень виявилась середина 1935 р.
Другий “Новий курс” Цілком сприймав реалії ринкової економіки, заснованої на підприємницькій ініціатив Регулювання аграрного сектору Регулювання сільськогосподарської діяльності Законодавче запровадження і значне розширення соціальних прав і гарантій найманих працівників
Рецесія 1937 року вторгнення в сферу освіти; вторгнення в охорону здоров'я; витрати федерального уряду зросли більш ніж удвічі; скорочення бюджету. розглядався замах на Конституцію США;
Критика “Нового курсу” Заходи уряду Рузвельта в області сільського господарства сприяли його концентрації і розоренню дрібних фермерів. Початок діяльності президента співпав із закінченням світової економічної кризи. Інші країни вийшли з кризи без яких-небудь спеціальних заходів, подібних до «Нового Курсу». Найбільші монополісти США, після того, як пройшла вища точка кризи і почалося економічне пожвавлення, виступили проти антикризового законодавства Рузвельта. у 1935—1936 рр. на вимогу монополій Верховний Суд США скасував закони про діяльність НІРА і ААА. Спроба капіталістичного планування у вигляді «Нового Курсу» виявилася неспроможною. «Американська ліга свободи» критикувала за придушення свободи підприємництва та нарощування державного боргу.
До самого початку Другої світової війни успіхи «Нового курсу» мали дуже відносний характер, і лише викликане війною зростання військових замовлень, мілітаризація економіки, ленд-ліз, мобілізація значної частини контингенту робітників і фермерів в армію ліквідували недовантаженість промислових підприємств і безробіття. Вони дозволили підняти добробут тих, хто працював на покриття військових потреб і союзницьких зобов'язань.
Наслідки Почав працювати соціальний захист Зменшення кількості банків Працевлаштування більшості безробітних Девальвація долара
Схожі презентації
Категорії