X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Німеччина

Завантажити презентацію

Німеччина

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Німеччина

Слайд 2

План уроку Утворення Священної Римської імперії. Імперія і папство. Італійська політика німецьких імператорів. Німецький наступ на Схід. Зміцнення територіальних князівств. Німеччина в XIV – XV ст.

Слайд 3

Опорні поняття і дати уроку Опорні поняття: Священна Римська імперія Булла Рейхстаг Ландтаг Наступ на Схід Опорні дати: 919 р. – утворення Німецького королівства 962 р. – утворення Священної Римської імперії 1242 р. – битва на Чудському озері 1410 р. – Грюнвальдська битва 1445 р. – винахід друкарства

Слайд 4

Актуалізація опорних знань В якому році розпалася імперія Карла Великого? В чому суть Верденського договору 843 року? Які наслідки цього договору? Показати на карті держави, які були утворені за Верденським договором?

Слайд 5

В 919 році було утворено німецьке королівство.

Слайд 6

Утворення Священної Римської імперії Прочитати п.1 §15 і дати відповіді на запитання: З яких територій складалося Німецьке королівство? За якого короля активно здійснювався процес формування німецької держави? Яку мету ставив перед собою Оттон І? В якому році була утворена Священна Римська імперія?

Слайд 7

З яких територій складалася Священна Римська імперія? Показати на карті територію Священною Римської імперії?

Слайд 8

Імперія і папство. З другої половини ХІ ст. важливою стороною політичного життя Німеччини стали взаємовідносини держави і церкви. Суть цих взаємовідносин – боротьба німецьких імператорів з Папою Римським за вплив на німецьку церкву, призначення єпископів, яку імператори програли. Багато німецьких феодалів виступили на стороні церкви, бо були противниками зміцнення імператорської влади, і прагнули до утворення самостійних територіальних князівств. Влада в Німеччині не була спадковою і залежала від волі та бажань феодалів та церкви. Як це впливало на процеси державотворення?

Слайд 9

Зміцнення територіальних князівств. Імператорська влад в Німеччині була слабкою. Великого значення в житті Німеччини починають відігравати великі світські та духовні феодали – курфюрсти, які мали право обирати короля. 1291 р. – утворення Швейцарського союзу ( Швейцарії ).

Слайд 10

Італійська політика німецьких імператорів Прочитати п.3 §15 і дати відповідь на запитання: З якою метою Фрідріх І Барбаросса здійснював походи в Італію? Які наслідки цих походів? Які наслідки італійської політики наступників Фрідріха І? Які наслідки італійської політики для Німеччини?

Слайд 11

Слайд 12

Німецький наступ на Схід. Прочитати п.4 §15 і дати відповіді на запитання: Що означає німецький наступ на Схід? Які рицарські ордени були створені для завоювань східних територій? Хто зупинив просування німецьких рицарів на Схід. Де і в якому році?

Слайд 13

Уважно подивіться на карту Німеччини XIV – XV століття. Який етап історичного розвитку цієї країни відображено на ній?

Слайд 14

Закріплення нового матеріалу Які особливості Священної Римської імперії? Які особливості розвитку Німеччини в порівнянні з Англією та Францією?

Слайд 15

Німеччина в XIV – XV ст. Особливості розвитку Німеччини у XIV – XV столітті: Політична роздробленість, наявність численних митних зборів Відсутність єдиної грошової одиниці, одиниць мір і ваги Відсутність столиці, слабкість центральної влади, недосконалість управління, часті міжусобні війни. Утворення міських союзів – Ганзейський,Рейнський, Швабський – для захисту інтересів міст. Видання у 1356 р. “Золотою булли”: Збереження імператорського титулу Курфюрсти наділялися великими правами, що урівнювало їх і імператором

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія