X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Німеччина

Завантажити презентацію

Німеччина

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Прапор Герб Федеративна Республіка Німеччина Розробка мультимедійного уроку з географії для 10 –го класу. Автор : Вчитель географії СЗОШ №29 м.Хмельницького Ковальчук В.В.

Слайд 2

Мета: сформувати систему знань про основні особливості географічного положення, населення і господарства Німеччини; розвивати практичні уміння працювати з комплексними картами атласа; виховувати цікавість до теми, уважність та аналітичні здібності. Обладнання: атласи, підручники, мультимедійний комплекс. Тип уроку: комбінований.

Слайд 3

Площа - 357 тис. км2 Населення – 82 млн. осіб Столиця – Берлін Офіційна назва – Федеративна Республіка Німеччина Складається з 16 земель, які мають право самоврядування. Вища законодавча влада належить бундестагу (палаті депутатів) та бундесрату (палаті земель). Виконавчу владу здійснює уряд, очолюваний федеральним канцлером. Берлін Канцлер Ангела Меркель

Слайд 4

Слайд 5

Географічне положення Німеччина (Федеративна Республіка Німеччина) республіканська, демократична, федеральна держава у центрі Європи. Держави, які мають спільний кордон з Німеччиною — на півночі Данія, на заході — Нідерланди, Бельгія, Люксембург та Франція, на півдні — Швейцарія, Австрія і Чехія, а на сході — Польща. На півночі омивається Балтійським та Північним морями. Німеччина є членом Європейського Союзу, НАТО і «Великої вісімки», претендує на постійне членство в Раді Безпеки ООН.

Слайд 6

Природні умови На півночі – Північно-Німецька низовина з горбами і озерами, південніше – височини і середньовисотні гори (Рейнські Сланцеві гори, Шварцвальд, Тюрінгенській Ліс, Гарц, Рудні гори), що чергуються з плато і рівнинами. На півдні – відроги Альп заввишки до 2963 м (гора Цугшпітіє). Головна річка – Рейн. Інші крупні річки: Везер, Ельба, Одер. Річки і канали зв’язують Берлін з Одером – на сході і з Ельбою – на заході. На півдні країни розташовано Боденське озеро. Близько 30 % території зайнято лісами. Національні парки – Баварський Ліс, Берхтесгаден; численні природні резервати, пам’ятники природи. На схід від Рудних гір, в долині Ельби, знаходиться Саксонська Швейцарія. Скелі тут нагадують архітектурні споруди у формі пірамід, обелісків, кріпосних стін з баштами і зубцями.

Слайд 7

Клімат Клімат помірний, на півночі і північному заході – морський, в решті районів перехідний від морського до континентального. Середні температури січня на рівнинах від 0 до -3 °С, у горах до -5 °С, у липні відповідно 16-20 °С і 12-14 °С. Опадів – 500-800 мм в рік, в горах – 1000-2000 мм. Природні ресурси Видобувають буре і кам’яне вугілля, нафту, природний газ, поліметалеві руди, калійну і кухонну солі. Виробництво електроенергії головним чином на ТЭС, близько 1/4 – на АЕС.

Слайд 8

Головні особливості ЕГП Розташована в центрі Європи Межує з дев'ятьма високорозвиненими і середньо розвинених країнами Сусіди - партнери по НАТО або нейтральні держави (Швейцарія, Австрія) На півночі має вихід до Північного та Балтійського морів Розташована на перетині транзитних залізничних, авто-, авіа-, трубопровідних шляхів

Слайд 9

Населення Чисельність населення - 83,03 млн. осіб. 12 місце в світі, 2 місце в Європі (після Росії). Німці(92%), турки(курди)- 2.4%, датчани, італійці, серби. Щільність 231чол/км2 Середньорічний приріст 1чол. на 1000 жителів. Віковий склад 16 – 61– 23, середній вік 41.3 років, тривалість життя 78.2 року. Міське населення 88%, найбільші міста: Гамбург, Мюнхен, Кельн, Франкфурт. Віросповідання: протестанти(45%) і католики(37%).

Слайд 10

Економіка Німеччина - високорозвинена індустріальна держава. При обмежених сировинних ресурсах економіка країни великою мірою орієнтована на експорт. В загальній структурі господарства переважає сфера послуг - 68 %. Промисловість становить 31 % і сільське господарство - 1 %. За обсягом економічного виробництва вона займає третє місце в світі, а у світовій торгівлі — друге.

Слайд 11

Промисловість Основні галузі промисловості: металургійна, хімічна,автомобілебудування, суднобудування, верстатобудування, електроніка, приладобудування, авіаційно-космічна, харчова і легка. У хімічній промисловості розвивається виробництво кислот і мінеральних солей, синтетичного азоту, сірчаної кислоти, а також лаків і фарб. Значними центрами хімічної промисловості є: Леверкузен, Кельн, Людвіґсгафен і Франкфурт-на-Майні. Автомобілебудування Німеччини займає третє місце у світі. П'ять найпопулярніших у світі фірм: "Даймлер-Бенц'", "БМВ", "Фольксваген", а також "Опель" і "Форд'" випускають у Німеччині понад 90% усіх автомобілів. Головними центрами автомобільної промисловості є Вольфсбург, Енден, Рюссельсгайм, Брауншвайг, Кельн, Штутгардт, Нюрнберг, Мюнхен. Підприємства країни виготовляють: двигуни,турбіни, с/г техніку,обладнання для текстильної, шкіряної, харчової, поліграфічної промисловостей; інструменти, оптику, побутову техніку, морські судна, музичні інструменти, хутряні вироби, фарфор, мережива, поліграфічні вироби, мисливську зброю, папір, картон.

Слайд 12

Сільське господарство Німеччина має високорозвинене сільське господарство, яке повністю задовольняє потреби населення у місцевій сільськогосподарській продукції Структура сільськогосподарського виробництва Німеччини характеризується переважанням тваринництва (70%) над рослинництвом За наявністю великої рогатої худоби Німеччина займає друге місце у Західній Європі (після Франції). Повсюдно в Німеччині поширене свинарство, за поголів'ям свиней Німеччина займає четверте місце у світі і перше у Європі. Товарною продукцією рослинництва є зернові культури, зокрема пшениця, ячмінь, а серед технічних культур - цукровий буряк, хміль. Виноградарство і садівництво розвинене в долинах рік півдня Німеччини, а також на схилах мальовничих гір Шварцвальд.

Слайд 13

Транспорт ФРН відрізняється високим розвитком усіх видів транспорту. Країна тримає першість серед країн Європи по довжині автострад, по розвитку річкового транспорту; по густоті мережі залізниць (128 км. на 1000 кв. км.) вона поступається лише Бельгії. Усі види транспорту в основному сучасні по технічному рівні: автобани вважаються кращими в Європі, основні напрямки залізниць електрифіковані, річковий транспорт перебудований в останні роки, а ріки "каналізовані", у приморських містах будуються приморські порти. Країна покрилася густою мережею авіаційних ліній; аеропорт у Франкфурті-на-Майні уступає тільки Лондонському і Паризькому

Слайд 14

Зовнішньоекономічна діяльність За обсягом зовнішньоекономічного обігу Німеччина займає друге місце у світі після США. Головними експортними товарами Німеччини є машини, хімічні та електротехнічні вироби, автомобілі, продукти харчування До найважливіших імпортних товарів належать: продукція обробної промисловості, транспортне обладнання, сільськогосподарські продукти, вироби текстильної промисловості, а також нафта і нафтопродукти, залізна руда, кольорові метали Найбільшими торговельними партнерами-імпортерами Німеччини є Франція, Голландія, Італія. ФРН належить до найбільших торгівельних партнерів України.

Слайд 15

Закріплення Якими природними ресурсами забезпечена ФРН? Назвіть основні риси ЕГП Німеччини. Яка кількість населення проживає в Німеччині? Назвіть провідні галузі господарства країни. Які галузі промисловості Німеччини є експортними?

Слайд 16

   Підсумок уроку • Німеччина — могутня індустріальна держава не лише Європи, а й світу. Особливості географічного положення ФРН сприяють розвитку її господарства. • ФРН є одним зі світових лідерів з виробництва і експорту ви робничого обладнання, автомобілів, хімічної продукції. • Німеччина є одним з найбільших інвесторів капіталу в промисловість і сферу послуг інших країн світу, в тому числі й Україну. Домашнє завдання: Опрацювати §26 (підручник Кобернік С.Г.,КоваленкоР.Р.)

Слайд 17

Фотогалерея Визначні місця Німеччини. Замок Нойшванштайн Мюнхен Головний офіс BMW Боденське озеро

Слайд 18

Берлін – столиця ФРН

Слайд 19

Германія, або нідервальдський пам'ятник, зведений у 1877–1883 рр. в Рюдесхаймі на честь об’єднання Німеччини.

Слайд 20

Визначні місця Німеччини Замок Шверин Кельнський собор Ульмський собор (висота 161.5 м) (висота 157.4 м)

Слайд 21

Визначні місця Німеччини Дрезденська галерая Палац Сан-Сусі

Слайд 22

Рейстаг Місце роботи німецького парламенту

Слайд 23

Брандербургські ворота

Слайд 24

Берлін – столиця Німеччини Монумент перемоги Університет Гумбольдта Берлінська стіна Резиденція президента Потсдамер плац

Слайд 25

Використані джерела http://images.yandex.ua  http://fotostranmira.org ttp://ru.wikipedia.org http://planetolog.ru/map-country-big.php?country=DE&type=DK http://ngl2006.narod.ru/Contents/Geo/Geo-kart/KOSIORM/Pictures/04.jpg www.google.com.ua/search?q=боденское+озеро http://uk.wikipedia.org http://svit.ukrinform.ua/Germany/germany.php http://school.xvatit.com/ http://pidruchniki.ws/1866111051220/ekonomika/ekonomika_federativnoyi_respubliki_nimechchina www.google.com.ua/search?q=мюнхен

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія