X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Німеччина в 1871 – 1900 роках

Завантажити презентацію

Німеччина в 1871 – 1900 роках

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Пригадайте, яким чином відбулося об’єднання Німеччини і хто відіграв у цьому провідну роль.

Слайд 3

Розподіл влади за Конституцією 1871 року. Кайзер (імператор) Лише король Прусії Володіє законодавчою ініціативою призначає вищих посадових осіб; оголошує війну та укладає мир. Рейхсканцлер – голова уряду.

Слайд 4

Рейхстаг (парламент) – законодавчий орган. Бундесрат(Союзна рада) Верхня палата (58 чол.) Складається з представників німецьких держав; видає укази, що мають силу закону. Бундестаг(Державні збори) Нижня палата (400 чол.) Обирається на основі загальних виборів(чоловіки з 25 років); Обговорює проекти законів і затверджує бюджет.

Слайд 5

1-й Імператор Німецької Імперії 7-й король Пруссії 2 січня 1861 Фрідріх Вільгельм IV помер і Вільгельм зійшов на трон як Вільгельм I Прусський. Після Франко-прусської війни Вільгельм був оголошений німецьким імператором 18 січня 1871 в Версалі, в палаці Людовіка XIV. Після цієї церемонії Північнонімецький Союз (1867—1871) був перетворений в Німецьку Імперію (нім. Deutsches Reich, «Німецький Райх», 1871—1945). У своїх мемуарах Бісмарк описував Вільгельма як старомодного, ввічливого джентельмена, прусського офіцера, з хорошим відчуттям здорового глузду, але такий, що піддається «жіночому впливу».

Слайд 6

ВИСНОВОК Німеччина являла собою парламентську монархію; Керівна роль у вищих органах влади належала прусському юнкерству; У Німеччині склався союз буржуазії і юнкерства.

Слайд 7

Економічне піднесення країни Високі темпи розвитку економіки завдяки об’єднанню країни; У 70-80 роки завершилася промислова революція; Утворився єдиний внутрішній ринок; Впровадження новітніх досягнень науки і техніки, передових технологій; Великі державні замовлення; Прискорена концентрація капіталу і виробництва;

Слайд 8

Політика рейхсканцлера Отто фон Бісмарка Роль Бісмарка для Німеччини важко переоцінити. Він зробив так, що майже 140 років тому утворилася Німецька імперія. Він заклав підвалини соціальної держави, запровадивши медичне та пенсійне страхування.

Слайд 9

Внутрішня політика “Культуркампф” – “боротьба за культуру”, спрямована проти католицької церкви; Прийнято так званий “виключний закон проти соціалістів”; Прийнято соціальні закони; Зміцнення військової могутності: 400 тис. чол. – німецька армія; Впроваджено протекціоністський митний тариф.

Слайд 10

Зовнішня політика У 1873 р. Німеччина, Австро-Угорщина та Росія укладають “Союз трьох імператорів”; 1882 р. – Німеччина вступила до Троїстого союзу з Австро-Угорщиною та Італією; Розпочалася боротьба за створення німецької колоніальної імперії.

Слайд 11

Час на посаді: липень 1888 — листопад 1918 В 1890, проголосивши так званий новий курс, активізував зовнішню політику Німеччини, спрямовану на боротьбу за переділ світу. Разом з іншими правителями європейських держав сприяв розв'язанню першої світової війни. “Новий курс”: 11-годинний робочий денб для жінок; Заборона праці дітей до 13 років; Прагнення обмежити права німців – законопроекти провалені в парламенті.

Слайд 12

Зовнішня політика “Світова політика”: порушено питання про несправедливість існуючого поділу світу на колонії; Головний напрямок експансії – Близький Схід; Розпочато гонку військово-морських озброєнь між Німеччиною та Англією.

Слайд 13

Німецька-соціал демократія 1875 р. – створено Соціал-демократичну партію Німеччини(СДПН); 1896 р. – поява реформістської течії на чолі з Бернштейном(ревізіоністи: використання парламентських форм діяльності); Поділ СДПН на три течії: Праві (Бернштейн); Центристи (Каутський); Ліві (Карл Лібкнехт та Роза Люксембург).

Слайд 14

Петриняк В.В.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія