X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Курс реформ Ден Сяопіна

Завантажити презентацію

Курс реформ Ден Сяопіна

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Перебудова в Рядянському Союзі й Україні (1985 – 1991) Л. Брежнєв М. Горбачов

Слайд 2

«Перебудова» — соціально-економічний і політичний курс радянського керівництва, спрямований на реформування всіх сфер суспільного життя при збереженні соціалізму, ініціатором якого став новообраний Генеральний секретар ЦК КПРС М. С. Горбачов.

Слайд 3

СРСР у 1985 – 1991 роках “Застій” В Економиці Війна В АФГАНІСТАНІ Падіння Міжнародного Авторитету Перебудова Гласність Нове Політичне Мислення Демократизація Економічні Реформи Загострення Соціально – Економічної Та Політичної Кризи Міжнаціональні Конфлікти Розпад СРСР

Слайд 4

Політика реформ М. Горбачова: Демократизація суспільства. Створення правової держави ; Гласність; Реабілітація незаконно засуджених і репресованих за роки радянської влади ; Утвердження багатопартійності ; Запровадження інституту президенства; Підготовка нового союзного договору; Політика нового мислення у зовнішніх відносинах; Підтримка демократичних революцій у Східній Європі.

Слайд 5

Наслідки реформ: Розвал існуючої системи влади. Підрив монополії КПРС на владу. Створення передумов для розвалу СРСР; Зростання політичної активності населення Зародження багатопартійності; Відродження національної свідомості українського ті інших народів , що входили до складу СРСР.

Слайд 6

Причини провалу політики перебудови: Відсутність чіткої стратегії перебудовчих процесів і пов’язані із цим серйозні помилки в зовнішній і внутрішній політиці; Вичерпність економічно потенціалу СРСР , виснаженого гонкою озброєнь і екстенсивною економікою; Поразка СРСР в ідеологічному і психологічному протистоянні із Заходом; Відсутність надійної президентської команди, нерішучість і непослідовність у проведенні основних політичних і еконмічних реформ; Шалений опір перебудові з боку партійно – державного апарату; Конфлікт між тоталітарною системою і прагненням народів СРСР до демократії і національного самовизначення.

Слайд 7

Розпад СРСР Унітарний характер СРСР , хоча Конституція стверджувала, що СРСР – федерація Недоліки і помилки національної політитки Нездатність союзного керівництва подолати економічну кризу Процеси демократизації і гласності сприяли зростанню національної свідомості та активізації національно – визвольних рухів Ослаблення в процесі перебудови союзного центру і радянської системи – КПРС Ідеологічна криза КПРС Утрата авторитету влади після кривавих подій у Баку, Вільнюсі,заколоту 19-21 серпня 1991р.у Москві.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія