X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Британія у 50-60 роках

Завантажити презентацію

Британія у 50-60 роках

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вікторіанська Британія. Велика Британія у 50-60-ті роки ХІХ століття. Королева Вікторія Період правління: 1837 – 1901 рр.

Слайд 2

Слайд 3

Машинний зал Британії

Слайд 4

Паровоз Даггеротип Телеграф

Слайд 5

Паровий молот Друкарський верстат Ткацький верстат

Слайд 6

“Провісник бур” Діамант “Кохінор”

Слайд 7

«Знайди помилку» Після економічної кризи 1815-1816 років економіка Британії почала стрімко зростати. У 40-х роках ХІХ ст. завершився промисловий переворот. Швидкими темпами розвивалася металургія, хімічна, вугільна, лісова та бавовняна промисловість. Уряди проводили політику «відкритих дверей» (вільний доступ іноземних товарів на британський ринок). Ще в ХVІІ ст. утвердилася станово-представницька монархія. Законодавча влада належала однопалатному парламенту, виконавча – монарху і уряду. Формувалася трьох партійна система: ліберальна, лейбористська та консервативна партії. У 1836 році в Британії була проведена Перша парламентська реформа.

Слайд 8

Слайд 9

Зі статті англійського економіста С.Джеванса про становище Британії в середині ХІХ століття. «Рівнини Північної Америки є нашими хлібними полями; Канада і Прибалтика – наші виробники деревини; в Австралії пасуться отари наших овець; в Аргентині стада наших биків. З Південної Америки тече золото. Індуси вирощують для нас чай, Іспанія і Франція є нашими виноградниками. Наші бавовняні поля простяглися тепер майже на всі жаркі території земної кулі. Наші кораблі перевозять вантажі(промислові товари) у найвіддаленіші куточки світу.»

Слайд 10

Проаналізуйте статистичні дані кількість вовняних фабрик зросла з 1,9 млн. у 1850 році до 2,6 млн. у 1870 році; виплавка чавуну зросла з 3,2млн. тон до 5млн. тон і становила 50% від світової виплавки; видобуток вугілля зріс з 61 до 93 млн. тон і становив 50% світового видобутку; довжина залізниць зросла з 8 до 12 млн. миль, І місце по довжині залізниць; частка Британії у світовому промисловому виробництві становила 32%; Британія володіла 1/3 торгових суден світу.

Слайд 11

Прослухайте виступи і заповніть таблицю Висновок: План порівняння Консервативна партія Ліберальна партія Лідери партій Соціальна база (чиї інтереси представляла) Внутрішня політика а) ставлення до приватної власності б)ставлення до регулювання економіки державою в)шляхи розвитку суспільства (реформізм чи збереження традицій) Зовнішня політика

Слайд 12

З акта про реформу 1867 р. Починаючи з 1868 р. й надалі кожен дорослий чоловік має право зареєструватися як виборець і голосувати за канди-дата у парламент від міського виборчого округу, якщо він задовольнить такі вимоги: • якщо він досягнув повноліття (21 рік) та не притягався до суду; • якщо він мешкав у цьому виборчому окрузі протягом року як власник чи орендар житлового будинку з річною платою 10 фунтів стерлінгів; • якщо його річний доход складає 5 фунтів стерлінгів (за попередньою реформою – 10) • якщо він своєчасно сплатить до 20 липня передбачений податок на користь бідних. В ході реформи знищувалося 46 «гнилих містечок». Міста в парламент надавалися великим містам – Ліверпулю, Бірмінгему, Лондону, Манчестеру. Кількість виборців зросла до 2, 25 млн. чоловік. Збереглося до 1872 року відкрите голосування.

Слайд 13

Напрямки зовнішньої політики Британії Розширення Підтримка Південних сфери впливу у Китаї штатів у Громадянській війні Війни в Персії Підтримка Італії та Афганістані в процесі об`єднання Участь у Кримській війні на боці Туреччини

Слайд 14

Первіряємо вивчене на уроці 1.Однією з причин економічного зростання Британії була: а)політична не стабільність; б) завершення промислового перевороту; в)революції 2. У 1846 році уряд Великої Британії перейшов до політики: а)протекціонізму; б) вільної торгівлі 3) Ідеї реформізму і модернізації суспільства були притаманні: а)лібералам; б) консерваторам 4) Лідером консервативної партії був: а) Б.Дізраелі ; б) В.Гладсон 5. Консервативна партія захищала інтереси: а)великої буржуазії; б)лендлордів 6. Колонією Британії не була країна: а)Австралія; б)Китай; в)Індія. 7. Першим домініоном Британії стала колонія:а)Нова Зеландія; б)Індія; в) Канада 8. Друга парламентська реформа була проведена у………році 9. Ініціаторами проведення реформи стали лідери партії…… 10. Держава, що володіє колоніями, називається……………… 11. Основними товарами експорту Британії були………………… 12. Законодавча влада в Британії належала……..

Слайд 15

Відповіді на тест: 1.Б 2.б 3.а 4.а 5.а 6.б 7.в 8.1867 рік 9. консервативна 10. метрополія 11. машини, обладнання, тканини 12.двохпалатному парламенту

Слайд 16

Комікс “Запаморочливі перегони” Дізраелі, що випереджає Гладсона.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія