X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Болгарія 14-39рр

Завантажити презентацію

Болгарія 14-39рр

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

«Болгарія у Першій світовій війні»

Слайд 3

Стрічка часу «Болгарія у 1914–1939 рр.»

Слайд 4

Становище Болгарії наприкінці Першої світової війни: вступила у війну в жовтні 1915 р. на боці австро-німецького блоку; виснаження людських й економічних ресурсів; значні збитки у промисловості, сільському господарстві, реміс ничому виробництві; зростання податків через величезні витрати на армію; процвітання корупції, зловживання владою; весна 1918р. – початок кризи влади; посилення антивоєнного руху; формування Фердинандом І уряду із прихильників Антанти на чолі з О. Малиновим, але жодних серйозних змін у зв'язку з цим не відбулося. «Прапор Болгарії у 1913 р.»

Слайд 5

Революційний рух у 1918-1919 рр. Передумови революційного вибуху: поразка болгарської армії на Салонікському фронті у вересні 1918 р., погіршення економічної ситуації. Перебіг подій • Вересень 1918р. – виступ відступаючих солдатів на болгарську столицю з метою розправи над царем. • Звільнення з ув'язнення лідерів селянської партії Болгарський землеробський народний союз (БЗНС) О. Стамболійського і Р. Даскалова за умови, що вони зможуть переконати солдатів припинити повстання, але лідери БЗНС перейшли на бік сол датів. • 27 вересня 1918 р. – проголошення у Радомирі повалення мо нархії і встановлення республіки. Обрання О. Стамболійського президентом. • 29 вересня 1918 р. – перемир'я з країнами Антанти. • Початок окупації Болгарії військами Антанти. Поразка повстанців від урядових військ, на допомогу яким при йшли німецькі дивізії. Наслідки повстання: вихід Болгарії із війни; зречення престолу царем Фердинандом на користь свого сина, Борисом III; формування коаліційного уряду Тодорова.

Слайд 6

«Борис ІІІ»

Слайд 7

Політика уряду О. Стамболійського • Серпень 1919р. – проведення парламент ських виборів, на яких перемогли БЗНС і Болгарська комуніс тична партія (БКП). Формування О. Стамболійським уряду. • 27 листопада 1919р. – укладення Нейїського мирного договору. • Початок загального політичного страйку проти Нейїського договору, зростання податків і цін. • Формування О. Стамболійським однопартійного уряду БЗНС. Соціально-економічні реформи 1) Закон про загальну трудову повинність. Аграрна реформа: відчуження на користь держави земель площею понад 30 га; їх розподіл між безземельними та малоземельними селяна ми; сплата викупу вартості земельного поділу розтягувалася на 20 років. 2) Надання селянським кооперативам монопольного права на вивіз за кордон сільськогосподарської продукції, окрім зерна, торгівля яким залишалася за державою. 3) Запровадження оподаткування на діяльність банків, промислових, торговельних організацій.

Слайд 8

Державний переворот у червні 1923 р. Передумови перевороту Кінець 1920р. – початок боротьби правих сил проти «землероб ського» уряду О. Стамболійського. 1922 р. – формування «Народної змови» – правої організації, яка ставила своїм завданням скинути уряд і встановити авторитарний режим. Лідер – О. Цанков. Організатором здійснення перевороту було керівництво «Народної змови», направлене Борисом ІІІ. 8-9.06.1923 р. – арешт змовниками міністрів і депутатів БЗНС. Вбивство О. Стамболійського, який намагався організувати опір. Результати й наслідки: прихід до влади уряду О. Цинкова, призначення на головні по сади військових, встановлення авторитарного режиму.

Слайд 9

«А. Цанков»

Слайд 10

Вересневе повстання 1923 р. Передумови. Після встановлення військової диктатури БКП та ліве угруповання БЗНС взяли курс на збройне повстання з метою захоплення пледи в країни. Хід подій • Серпень 1923р. – створення комуністами Головного революцій ного комітету на чолі Г. Димитровим, В. Коларовим і Г. Гєновим з метою підготовки до збройного повстання. • 22-23 вересня 1923 р. – початок повстання; у Софії заколот під няти не вдалося. • 30 вересня 1923 р. – придушення повстання урядовими війська ми, репресії проти учасників збройного виступу. Результати – зміна тактики БКП: перехід комуністів до терористичної діяль ності; січень 1924 р. – заборона болгарським парламентом діяльності БКП.

Слайд 11

Г. Димитров»

Слайд 12

Слайд 13

Болгарія в 1923-1934 рр. За уряду Цанкова відбулося: підвищення платні військовим і чиновникам; надання податкових пільг ремісникам; прийняття закону про страхування робітників; падіння популярності уряду та його відставка. Уряд центристів сформувався у 1926 р. на чолі з А. Лянчевим. Програма будувалася на прихильності до конституційного по рядку і парламентських методів управління. Дозволено діяльність громадських і політичних організацій. Відновлення діяльності комуністів, які утворили Болгарську робітничу партію . Економічна криза 1928-1934 рр. та її наслідки. Важке становище галузей – текстильної, харчової, тютюнової, вуглевидобувної; аграрна криза; скорочення експорту; безробіття (200 тис. чоловік). 1931 р. – перемога на виборах Народного блоку, в який увійшли Демократична партія, Робітнича партія, БЗНС. Створено новий уряд на чолі з О. Малиновим, якого змі нив М. Мушанов. Проведено дві політичні амністії, але обіцяна демократиза ція країни не була здійснена.

Слайд 14

Державний переворот 1934 р. Передумови перевороту: катастрофічні наслідки економічної кризи; поширення фашистських ідей. Хід подій 19 травня 1934 р. – здійснення державного перевороту групою «Ланка» та Військовою лігою. Формування військового уряду на чолі з полковником К. Георгієвим. Діяльність уряду К. Георгієва: Консолідація нації та відстоювання її інтересів. Намагався створити сильну державу і зосередити владу в своїх руках. Скасування дії конституції. Заборона усіх політичних партій і профспілок. Запровадження державної монополії на спирт, сіль, тютюн, на фтопродукти. Невдоволення прихильників співпраці з Німеччиною нормалізацією відносин з Югославією; початком зближення з Великобри танією і Францією. Прагнення уряду К. Георгієва включити Болгарію до Балканської Антанти. Балканська Антанта – оборонний союз Греції, Туреччини, Румунії, Югославії.

Слайд 15

«К. Георгієв»

Слайд 16

Болгарія в другій половині 30-х рр. Встановлення монархічної диктатури – Провокація царем Борисом III розколу в урядовому таборі. – Січень 1935р. – відставка уряду К. Георгієва. – Зосередження усієї влади в руках монарха, який прагнув надати своєму правлінню надпартійного характеру. – Заборона усіх партій і політичних організацій. – Основа монархічної диктатури – офіцери болгарської армії. Орієнтація на Німеччину – збільшення обсягу торгівлі з Німеччиною; монопольне становище Німеччини на болгарському ринку; прагнення Болгарії нормалізувати відносини з балканськими країнами; укладення договору про ненапад з державами, що входили до Балканської Антанти; приєднання до Антикомінтернівського пакту. 1 березня 1941 р. – окупація Болгарії гітлерівськими військами, перетворення країни на сателіта нацистської Німеччини.  

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія