Ярмарок професій
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
План Вступ. “ Ким бути ? “ Класифікація професій. Поради щодо вибору майбутньої професії. Висновок.
Той хоче бути космонавтом Той капітаном хоче буть... Я теж подумав: ким же стати, Яку в житті обрати путь? Звичайно, лікарем би добре... Або артистом - слава й честь!.. Чи прикордонником хоробрим. - Наказ: "Назад - ні кроку!" - Єсть!!!" А можна б інженером стати, Учителем - дітей учить. Складним наукам научити, І головній науці - жить. Професій безліч е цікавих, Але свою вгадати як - Щоб добре діло й добра слава?
Вступ Кажуть, що вибір професії – це друге народження людини. Вибір професії до душі – складне і відповідальне завдання. Від того, наскільки вірно Ви оберете свій життєвий шлях, залежить, яке місце в суспільстві Ви будете займати. Своє майбутнє ми визначаємо задовго до останнього шкільного дзвінка. Радимося з батьками, вчителями, знайомими, сперечаємося з друзями. Вивчаємо довідники, намагаємося все врахувати, дізнатися якомога більше про майбутню професію... Але звідкіля тоді беруться молоді люди, для яких обрана професія стає нецікавою і тимчасовою?
Професія (фах) — відокремлений ("окреслений") у рамках суспільного поділу праці комплекс дій та відповідних знань, що вимагає відповідної освіти чи кваліфікації, які особа може виконувати відносно постійно, та які становлять засоби утримання для неї.
Сьогодні у світі нараховується понад 40 тисяч професій і спеціальностей. Але їх кількість під впливом науково-технічного прогресу і соціально-економічних перетворень постійно змінюється. Вважається, що протягом 10 років зникає близько 5000 професій і майже стільки ж виникає нових. При цьому зазнають змін характер і зміст праці як нових, так і старих професій. Як же все-таки зорієнтуватися у цьому багатотисячному розмаїтті професій і спеціальностей?
Класифікація професій На основі відмінностей у предметах праці всі професії запропоновано поділити на п’ять типів: Людина – природа (П)-предметом праці є живі організми, рослинний і тваринний світ, біологічні процеси, земля, вода: біолог, ветеринар, зоотехнік, тваринник, агроном, овочівник, садівник, лісник, геолог, океанолог тощо.
Людина - знакова система (З) – предметом праці є схеми, цифри, умовні знаки, формули, слова, шифри, коди, таблиці: програміст , статист, економіст, коректор, друкарка, комірник, обліковець, кресляр, топограф.
Людина - людина (Л) - предметом праці є самі люди, групи людей чи колективи: офіціант, продавець, лікар, вчитель, вихователь, юрист, екскурсовод тощо.
Людина - техніка (Т) – предметом праці є машини, апарати й установки, технічні системи, матеріали й енергія: інженер, машиніст, шофер, кранівник, слюсар, радіомеханік, токар, сталевар тощо.
Людина – художній образ (Х) – предметом праці є художні образи, їх роль, елементи та особливості, засоби їх побудови: ювелір, фотограф, актор, письменник, музикант, художник.
Поради психологів До вибору професії треба поставитись дуже відповідально. Пам’ятайте, що вибір професії - це вибір подальшого вашого життя і від того, наскільки правильно ви його зробити залежить ваш життєвий успіх. Не залишайте вибір майбутньої професії напризволяще. Обираючи професію: - ознайомтесь з інформацією про світ професій і визначить сферу діяльності, яка Вас цікавить;
складіть уявлення про свої інтереси здібності, нахили; - з ясуйте, чи відповідає стан Вашого здоров я вимогам обраної професії; - довідайтесь, де можна здобути професію відповідної кваліфікації; - отримайте інформацію щодо попиту на обрану Вами професію на ринку праці.
Висновок Лише ви самі можете визначити, яка професія найбільш вам підходить, а допоможуть вам у цьому ваші класні керівники, шкільні психологи, батьки та знайомі. Служба зайнятості - ваш надійний партнер і порадник у виборі професії та працевлаштуванні. Не залишайте вибір майбутньої професії напризволяще. Скористайтеся допомогою професіоналів. Вони порадять вам, як уникнути типових помилок, що виникають під час вибору професії, нададуть інформацію щодо стану ринку праці та актуальних професій в нашому регіоні, за допомогою сучасних психодіагностичних методик допоможуть визначитись у сфері трудової діяльності.
Схожі презентації
Категорії