“Поведінка у громадських місцях”
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Караташ Андрій Васильович – вчитель української мови та літератури; класний керівник 7 класу Агрономійська ЗОШ І – ІІІ ступенів Арбузинський район Миколаївська область Караташ А.В.
Класний керівник: Ми живемо серед людей, а в громадських місцях нас часто оточують незнайомі нам люди, з різними характерами, поглядами, звичками. Тому необхідно з дитячого віку вчитись бути порядними, чемними, пристойно вести себе в громадських місцях. Караташ А.В.
Запитання для обговорення: 1 Які місця ви вважаєте громадськими? 2. Чи звертаєте ви увагу на те, як поводять себе ваші однолітки у театрі, кіно, громадському транспорті? 3. Ви байдуже ставитесь до негативних вчинків оточуючих, чи це певною мірою вас хвилює? 4. А як слід поводитися у громадських місцях? Караташ А.В.
«Ставтесь до інших так, як би вам хотілось, щоб вони ставились до вас», так говорить повчальна мудрість стародавнього «золотого правила моралі». Караташ А.В.
Всі ми живемо серед людей, нас часто оточують незнайомі нам люди, з різними характерами, поглядами, звичками. Серед них можуть бути і хворі, і люди із зіпсованою нервовою системою або дуже вимогливі до поведінки оточуючих. З цим слід рахуватись, якщо хочемо, щоб відповідним чином люди ставились до нас. Адже кожна дитина, якій властива галасливість, шум, гра, нестриманість у своїх вчинках, не залишиться такою на все життя. З роками ви будете дорослішати і погляди на поведінку будуть змінюватись. Негативні вчинки вас будуть дратувати, а гарні - радувати. Тому вже в дитинстві слід привчати себе до порядності, чемності, пристойності у ставленні до людей у громадських місцях. Обговорення ситуацій (діти пригадали про цікаві випадки поведінки: в магазині, на вулиці, в автобусі, музеї, …) Караташ А.В.
Елементи громадського етикету: 1. Буваючи в театрі, кіно, бібліотеці, на лекції, виставці, стадіоні, пам'ятай завжди, що ти тут не один. Поряд з тобою - твої товариші. Поводь себе так. щоб не заважати їм. 2. Приходь в театр вчасно. Краще прийти за 10-15 хв. до початку вистави, щоб не поспішаючи роздягнутись, купити програму, знайти своє місце. 3. Пробираючись до свого місця, проходь повз ряди обличчям до сидінь. Якщо їй вже сів, а мимо тебе хтось проходить, то встань, відкинь сидіння і дай дорогу. 5. Під час цих дій не розмовляй, не їж. 6. Під час антракту розмовляй з друзями тихо - так, щоб тебе чули тільки твої співбесідники. Будь скромним. Не думай, що оточуючих цікавить саме твоя думка про виставу. 7. Сидячи в читальному залі, не розмовляй з сусідами навіть пошепки. Цим ти будеш заважати читати і їм, і іншим. 8. Оглядаючи музей чи виставку, не торкайся руками виставлених предметів. Уяви, у що вони перетворяться, якщо кожен із відвідувачів навіть злегка до них доторкнеться.
Як поводити себе на вулиці: 1. Перед тим, як вийти на вулицю, поглянь у дзеркало, чи в порядку твій костюм. 2. Зустрічаючись із знайомими, вітайся першим. 3. Вітаючись, із старшими чи з дівчиною, першим руки не простягай. Зачекай, поки це зроблять вони. 4. Вітаючись, зніми кепку, чи шапку, поки не потиснеш руку. 5. Подаючи руку, зніми з неї рукавичку. 6. Якщо назустріч іде старший чи дівчина - відступи і дай їм дорогу. 7. Якщо поряд спіткнувся пішохід - підтримай його під руку. Якщо він упаде - допоможи підвестися. 8. Сідаючи в трамвай, тролейбус чи автобус, пропусти першим у дверях свого супутника чи супутницю. Якщо підійде бабуся чи дідусь, жінка з дитиною - пропусти їх вперед. 9. Переходь вулицю лише в місцях, які позначені знаком переходу. 10. Переходячи вулицю, поглянь спочатку наліво - чи не рухається на тебе транспорт. Дійшовши до середини, подивись направо, чи не загрожує небезпека звідти. 11. Не перебігай вулицю перед транспортом, що рухається. Зачекай поки він зупиниться чи проїде. 12. Автомобілі, автобуси, тролейбуси, що стоять, обходь ззаду, трамвай -спереду. Караташ А.В.
Як поводити себе в магазині 1. Якщо ви зібралися в магазин, то слід змінити домашній одяг, приготовити сумки, посуд. 2. Продукти не можна брати руками. їх потрібно покласти в сумки, щоб не вимазати інших покупців. 3. Забороняється заходити з брудними руками, із собакою (залишити біля входу). 4. В дверях пропустіть-тих, що виходять. 5. Ніколи не прагніть купити товар поза чергою. 6. Якщо хочете подивитись товар, то слід звернутись зі словами: «Дозвольте подивитись", «Покажіть, будь-ласка». 7. В магазині, як і в іншому громадському місці, слід прагнути не привертати до себе особливої уваги, не обговорювати голосно ніяких проблем. Караташ А.В.
Ввічливість слід виховувати, щоб згодом це стало нормою в дорослому житті. Коли зустрічаємось на вулиці - то вітаємось. Але так же елементарно: давати місце старшим в транспорті, вести себе ввічливо з оточуючими людьми, де б ви не були: на вулиці, стадіоні, магазині, кінотеатрі, театрі, бібліотеці, їдальні і т. д. Тобто, культуру поведінки повинні виховувати з дитинства. Караташ А.В.
Схожі презентації
Категорії