Вправи для 2 класу з української мови. тема речення
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Визначте, скільки речень у тексті. Запишіть, позначаючи початок і кінець речення. Вправа 1 Іринка виставила за вікно годівницю на ниточку вона прив'язала шматочок сала уранці дівчинка побачила пташку вона дзьобала крихти хліба і весело попискувала.
ПЕРЕВІРКА Іринка виставила за вікно годівницю. На ниточку вона прив'язала шматочок сала. Уранці дівчинка побачила пташку. Вона дзьобала крихти хліба і весело попискувала.
Вправа 2 Визначте, скільки речень у тексті. Запишіть, позначаючи початок і кінець речення. У гущавині стебел борсалася чапля ми упіймали її крило в чаплі було поранено рани ми змастили йодом і забинтували чапля жила у нас, поки не одужала.
ПЕРЕВІРКА У гущавині стебел борсалася чапля. Ми упіймали її. Крило в чаплі було поранено. Рани ми змастили йодом і забинтували. Чапля жила у нас, поки не одужала.
Визначте, скільки речень у тексті. Запишіть, позначаючи початок і кінець речення. Вправа 3 Чи знаєте ви, як виглядає ластівочка така чорненька, маленька із білим черевцем, із роздвоєним хвостиком у нас, на Україні, їх всюди багато-багато ліплять вони собі гніздечка із глини під стріхами людських хат та там проживають все літо а коли стане холодніше, тоді всі вони відлітають у далекі, теплі краї.
ПЕРЕВІРКА Чи знаєте ви, як виглядає ластівочка? Така чорненька, маленька із білим черевцем, із роздвоєним хвостиком. У нас, на Україні, їх всюди багато-багато. Ліплять вони собі гніздечка із глини під стріхами людських хат та там проживають все літо. А коли стане холодніше, тоді всі вони відлітають у далекі, теплі краї.
Вправа 4 Котик Васько сидів на підлозі біля комода й ловив мух а на комоді, на самісінькому краю, лежав капелюх і ось Васько помітив, що одна муха сіла на капелюх він як підстрибне - і вчепився кігтями за капелюх капелюх зісковзнув з комода, Васько зірвався і як полетить на підлогу а капелюх накрив його зверху. Визначте, скільки речень у тексті. Запишіть, позначаючи початок і кінець речення.
ПЕРЕВІРКА Котик Васько сидів на підлозі біля комода й ловив мух. А на комоді, на самісінькому краю, лежав капелюх. І ось Васько помітив, що одна муха сіла на капелюх. Він як підстрибне - і вчепився кігтями за капелюх. Капелюх зісковзнув з комода, Васько зірвався і як полетить на підлогу! А капелюх накрив його зверху.
Вправа 5 Переставте речення так, щоб утворився текст. Доберіть до нього заголовок. Глянула у відерце, там хмаринка гойдається. Набрала Тетянка води з копанки, щоб вишню полити. Де не взявся Тарасик, схопив відерце й вилив воду під вишню. Присіла Тетянка над відерцем. Заглядає Тетянка у відерце – нема хмаринки.
ПЕРЕВІРКА Набрала Тетянка води з копанки, щоб вишню полити. Присіла Тетянка над відерцем. Глянула у відерце, там хмаринка гойдається. Де не взявся Тарасик, схопив відерце й вилив воду під вишню. Заглядає Тетянка у відерце – нема хмаринки.
Вправа 6 Переставте речення так, щоб утворився текст. Доберіть до нього заголовок. Але в Абетці ніколи не було сварок. А називалося місто — Абетка. Голосних літер було менше, ніж приголосних, тому вони жили ближче до центру міста. У столиці Мовної країни жили літери. Приголосні — дзвінкі і глухі жили трішечки далі.
У столиці Мовної країни жили літери. А називалося місто — Абетка. Голосних літер було менше, ніж приголосних, тому вони жили ближче до центру міста. Приголосні — дзвінкі і глухі жили трішечки далі. Але в Абетці ніколи не було сварок. ПЕРЕВІРКА
Вправа 7 Переставте речення так, щоб утворився текст. Доберіть до нього заголовок. Христинка простягнула руку і обережно взяла пташку. Побачила дівчинку, але не втікала. Синичка потрапила до Христинки, коли надворі вже лютувала справжня зима. Вона виявилась холодною, як крижинка. Навідалась дівчинка до годівнички в саду і бачить: сидить там синичка, така жовтувато-зелена красуня з білою плямочкою на голівці.
Синичка потрапила до Христинки, коли надворі вже лютувала справжня зима. Навідалась дівчинка до годівнички в саду і бачить: сидить там синичка, така жовтувато-зелена красуня з білою плямочкою на голівці. Побачила дівчинку, але не втікала. Христинка простягнула руку і обережно взяла пташку. Вона виявилась холодною, як крижинка. ПЕРЕВІРКА
Вправа 8 Переставте речення так, щоб утворився вірш. Доберіть до нього заголовок. Всіх у гості зазивали. Тепла хата під водою, І була в них тепла хата. Не ходив ніхто тудою. Жив бобер і бобренята. А бобри це добре знали,- М. Сингаївський
ПЕРЕВІРКА Жив бобер і бобренята. І була в них тепла хата. Тепла хата під водою, Не ходив ніхто тудою. А бобри це добре знали, - Всіх у гості зазивали. М. Сингаївський
Вправа 9 Зі слів кожного рядка складіть і запишіть речення. скоро, їжак, на, довгу, у, свою, сховається, зиму, нору. сніговий, вкриє, його, глибокий, замет. пухнастою, тепло, під, товстою, їжакові, ковдрою. його, ніхто, не, лігва, знайде. до, зиму, сонечка, всю, проспить, весняного, їжак.
ПЕРЕВІРКА Скоро їжак сховається на довгу зиму у свою нору. Вкриє його глибокий сніговий замет. Тепло їжакові під товстою пухнастою ковдрою. Ніхто його лігва не знайде. Всю зиму до весняного сонечка проспить їжак.
Вправа 10 Зі слів кожного рядка складіть і запишіть речення. дуже, снігур, красивий. і, синювата, у, спинка, червона, грудочка, нього. свистом, взимку, людей, веселим, радує, снігур. уже, в, відлітають, березні, зимові, але, гості, у, рідні, ліси, свої.
ПЕРЕВІРКА Снігур дуже красивий. У нього синювата спинка і червона грудочка. Взимку радує снігур людей веселим свистом. Але уже в березні відлітають зимові гості у свої рідні ліси.
Вправа 11 Зі слів кожного рядка складіть і запишіть речення. ліс, дрімає, ще. грає, барвами, небо, різними. щебетання, розітнулось, в, голосне, солов'я, гущині. вуха,заєць, пригинає, і, слухає, полохливий.
ПЕРЕВІРКА Ще ліс дрімає. Небо грає різними барвами. В гущині розітнулось голосне щебетання солов'я. Полохливий заєць пригинає вуха і слухає.
Вправа 12 Зі слів кожного рядка складіть і запишіть речення. подвір'я,раннього, зимового, заглянь, ранку, на. по, стрибають, снігу, горобчики. холоду, вони, від, розпушилися. стрибають, підбирають, і, крихти. оббирають, калину, деякі.
ПЕРЕВІРКА Заглянь раннього зимового ранку на подвір я. По снігу стрибають горобчики. Від холоду вони розпушилися. Стрибають і підбирають крихти. Деякі оббирають калину.
Вправа 13 Випишіть речення зі словами, вжитими в переносному значенні. На порозі стоїть золота осінь. Діти готуються до школи. Птахи збираються у зграї. Сумують квіти за теплим літечком. Сонечко дарує землі останні теплі промені.
ПЕРЕВІРКА На порозі стоїть золота осінь. Сумують квіти за теплим літечком. Сонечко дарує землі останні теплі промені.
Вправа 14 Випишіть речення зі словами, вжитими в переносному значенні. Незабаром постукає у двері холодна зима. Випаде багато снігу. Полетять у повітрі легкі сніжинки. Зайчик нарядиться у модний білий кожушок. Зимові морози запросять до теплої оселі .
ПЕРЕВІРКА Незабаром постукає у двері холодна зима. Зайчик нарядиться у модний білий кожушок. Зимові морози запросять до теплої оселі .
Вправа 15 Випишіть речення зі словами, вжитими в переносному значенні. Ось і прилетіла на крилах теплого вітру весна. Розквітли яскраві квіти. Дзвінко заспівали весняну пісню струмки. Поспішають до рідних домівок птахи. Сонечко усміхається лагідно та щасливо.
ПЕРЕВІРКА Ось і прилетіла на крилах теплого вітру весна. Дзвінко заспівали весняну пісню струмки. Сонечко усміхається лагідно та щасливо.
Вправа 16 Випишіть речення зі словами, вжитими в переносному значенні. Тихо і загадково постукало у двері літечко. Сунички підставили личка сонячному промінню. Птахи в'ють гнізда. На деревах шепотять молоді листочки. Діти із задоволенням купаються у річці.
ПЕРЕВІРКА Тихо і загадково постукало у двері літечко. Сунички підставили личка сонячному промінню. На деревах шепотять молоді листочки.
Мова - втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Борімося за красу мови, за правильність мови, за приступність мови, за багатство мови... Максим Рильський
Схожі презентації
Категорії