Відмінки іменників, їх значення
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Вірю – не вірю 1. Іменник – це самостійна частина мови. 2. Відповідає на питання що робити? 3. Вказує на предмет чи особу. 4. Має числа однини та множини. 5. Має шість відмінків. 6. Кличний відмінок – сьомий відмінок.
Прочитати текст. Дібрати заголовок. Що він відображає — тему чи основну думку? Аргументувати свою думку. Переказати текст стисло, дотримуючись логіки і послідовності викладеного.
1. Скільки відмінків в українській мові? 2. На які питання вони відповідають? 3. Чому кожний відмінок має два питання?
Провідміняти подані іменники. Виділити закінчення. Скласти 3–4 речення з іменниками в різних формах. Визначити відмінок. Сонце, земля, лікар, людина, батько, сестра.
Ти стежив за (мати), як вона ступає по (підлога), як осміхається, як тримає вже посічену сивиною (голова). Але найчастіше, мабуть, твій (зір) ловив її проворні (руки). Навіть тоді, коли не мали ніякого (діло), руки (мати) не залишалися в абсолютному (спокій), вони легенько ворушились, як ворушаться під (вода) стебла водяних (лілії) від ледь чутної (течія). І невсипно працювали. Жодної (хвилька) не віддаючи (відпочинок), руки (мати) знаходили (робота). Вони владарювали на (припічок), в (піч), на (комин), на (мисник). Так багато в (життя) переробивши, вони не зупинялись, не могли зупинитись, а постійно священнодіяли... (За Є. Гуцалом).
Схожі презентації
Категорії