Усний твір-опис природи за картиною
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
-Що вам відомо про Катерину Білокур? -Які види образотворчого мистецтва ви знаєте? -Які типи мовлення вам відомі?
Існують такі жанри (різновиди) живопису: пейзаж, інтер'єр, портрет, натюрморт, побутовий жанр.
Давайте пригадаємо, для чого в творах використовується пейзаж. Пейзаж - походить від слова paysage, що з французької перекладається як «місцевість» або «ландшафт». У живописі пейзажем прийнято називати картину із зображенням видів природи, навколишнього свiту, місцевості, - це можуть бути сільські або міські мотиви, морські або лісові теми.
Отже, пейзаж - це жанр живопису. Ми часто зустрічаємося з пейзажем в художніх творах, письменники передають їхнє ставлення до описаного куточка природи (певний настрій), а допомагають їм у цьому відповідним чином дібрані художні засоби мислення. - Які? - Світ природи здавна приваблював і митців пензля. З ХVІІ-ХVІІІ ст. пейзаж стає самостійним жанром. Виникають різновиди: міський, сільський, історичний, морський, фантастичний. Художники, зображуючи картини природи, теж виразно передають власне ставлення до зображуваного: захоплення, відразу, зачарування, здивування. Крім того, кожен пейзаж пройнятий відповідним настроєм і радістю, смутком, гнівом.
Коротке повідомлення про останні роки творчості художниці. В останні роки життя К.Білокур захопилася акварельною технікою, що засвідчують чисельні композиції, зокрема “Багрянець осені”(1950-рр.), “Гай”(1955р.), “Вересень” (1956р), “Напровесні”(1958р.), “Осінь”(1960р). Усі вони витримані в одному стильовому ключі, передачу психології стану природи.
Поцінування й уславлення званням народної художниці України майже не змінило щоденних життєвих ситуацій: холодна хата взимку, хвороба,матері і самої художниці, а найтрагічніше-постійна нестача фарб, а пізніше-ліків. На прохання допомогти відгукувалося небагато. Так тривало до кінця її страдницького життя. Два останні роки життя Катерина Василівна майже не працювала.
Аналіз картини 1. До якого жанру належить картина “Осінь”? 2.Чи можна визначити тему художнього полотна? 3. Що зображено на картині?
4. У чому проявляється краса рідної природи? 5. Яка пора року зображена на картині? 6. Які кольори присутні?
Слово "план" нам давно знайоме. Ми говоримо про державні, особисті, пишемо план до твору, плануємо особистий робочий план. І пейзаж має план: а) правий план (те, що зображено справа); б) лівий план (те, що зображено зліва); в) передній план (те, що зображено ближче до глядача, в центрі картини); г) задній план (те, що зображено далі).
Схожі презентації
Категорії