X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Усний твір - роздум на морально – етичну тему в публіцистичному стилі

Завантажити презентацію

Усний твір - роздум на морально – етичну тему в публіцистичному стилі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Аристотель Природа дала нам у руки велику інтелектуальну й моральну силу, але ми часто використовуємо цю силу як зброю проти ближніх. Тому людина без моральних якостей виявляється істотою найбільш нечестивою і дикою.

Слайд 2

Тема . Усний твір - роздум на морально – етичну тему в публіцистичному стилі

Слайд 3

Морáль — система неформалiзованих у виглядi правових приписiв поглядiв, уявлень, норм та оцiнок, що регулюють поведiнку людей у суспiльствi.

Слайд 4

Е тика (лат. ethica, вiд грец. ήυος — звичай) – наука, що вивчає мораль. Термiн також часто вживається як визначення норм поведiнки, сукупностi моральних правил певної суспiльної чи професійної групи

Слайд 5

Назвастилю Де використовується Основні види висловлювань У побуті, на роботі чи в школі невимушеному спілкуванні Розмована побутові теми, лист до близької людини Науковий Наукова стаття, лекція, доповідь Ухудожній літературі У ділових стосунках Закон, постанова,наказ, заява, оголошення, звіт Публіцистичний У суспільному житті У релігійномужитті

Слайд 6

Назвастилю Де використовується Основні види висловлювань Розмовний У побуті, на роботі чи в школі невимушеному спілкуванні Розмована побутові теми, лист до близької людини Науковий У науковихстаттях Наукова стаття, лекція, доповідь Художній Ухудожній літературі Поезія, проза, драма Офіційно-діловий У ділових стосунках Закон, постанова,наказ, заява, оголошення, звіт Публіцистичний У суспільному житті Стаття,промова Церковний У релігійномужитті Молитви

Слайд 7

Завдання на відповідність

Слайд 8

1.Іван Мазепа самолюбивий, жорстокий у поведінці з противниками і підвладними,інтриґант. 2.Князь Ігор цинічність, бунтарство, запекла сміливість, упертість, честолюбство; 3.Петро Могила гордовитий, безстрашний, мужній воїн, честолюбний, самовпевнений, трохи егоїстичний; 4.Богдан Хмельницький патріотизм, амбіційність, емоційність, пристрасність, працелюбство, ерудиція 5.Нестор Махно дипломат, досвідчений полководець, хитрий, підступний, мужній; 6.Данило Галицький зовні привабливий і блискуче освічений, сміливий і дотепний 7.Михайло Грушевський розумний, розсудливий, справедливий, далекоглядний.

Слайд 9

1.Іван Мазепа самолюбивий, жорстокий у поведінці з противниками і підвладними,інтриґант. 2.Князь Ігор цинічність, бунтарство, запекла сміливість, упертість, честолюбство; 3.Петро Могила гордовитий, безстрашний, мужній воїн, честолюбний, самовпевнений, трохи егоїстичний; 4.Богдан Хмельницький патріотизм, амбіційність, емоційність, пристрасність, працелюбство, ерудиція 5.Нестор Махно дипломат, досвідчений полководець, хитрий, підступний, мужній; 6.Данило Галицький зовні привабливий і блискуче освічений, сміливий і дотепний 7.Михайло Грушевський розумний, розсудливий, справедливий, далекоглядний.

Слайд 10

Складання парадигми антитез

Слайд 11

1.Добро_________________________________ 2.Любов________________________________ 3.Чуйність_______________________________ 4. Милосердя____________________________ 5. Лагідність_____________________________ 6. Доброзичливість_______________________ 7. Співчуття____________________________ 8.Прощення_____________________________ 9.Щиросердечність_______________________ 10. Поступливість________________________

Слайд 12

Складання парадигми антитез 1.Добро - зло 2.Любов - ненависть 3.Чуйність - бездушність 4. Милосердя - жорстокість 5. Лагідність - гнів 6. Доброзичливість - заздрість 7. Співчуття - байдужість 8.Прощення – злопам’ятність 9.Щиросердечність - єхидність 10. Поступливість - впертість

Слайд 13

Дослідження-пошук

Слайд 14

Дослідження-пошук 1. Доброта______________________________ 2. Щирість______________________________ 3. Чесність______________________________ 4. Відданість_____________________________ 5. Любов________________________________

Слайд 15

Завдання : доберіть синоніми до слів 1. Доброта – доброзичливість, тепло, добрість, душевність, ласка. 2. Щирість – відвертість, прямодушність, простосердя, простосердечність, задушевність. 3. Чесність – порядність, доброчесність. 4. Відданість – слабкість до, прихильність, любов. 5. Любов – кохання, любість, пристрасть, слабкість до.

Слайд 16

Редагування тексту

Слайд 17

Перший ряд Спробую довести свою думку методом від протилежного. Давайте озернемося й подивимося на нашу країну. Ми всі свідки політичної та економічної криз, які тягнуть Україну вниз. Причиною всім цим проблем є недовіра людей один одному ; невміння поступитися своїми позиціями , заради розквіту держави; ненажерливість людей, які збільшують свої капітали за рахунок грошей бідних і середніх класів суспільства. Що ж, як не краса людських почуттів, взаєморозуміння може вивести країну з цього стану?!

Слайд 18

Помилки Спробую довести свою думку методом від протилежного. Давайте озернемося й подивимося на нашу країну. Ми всі свідки політичної та економічної криз, які тягнуть Україну вниз. Причиною всім цим проблем є недовіра людей один одному ; невміння поступитися своїми позиціями , заради розквіту держави; ненажерливість людей, які збільшують свої капітали за рахунок грошей бідних і середніх класів суспільства. Що ж, як не краса людських почуттів, взаєморозуміння може вивести країну з цього стану?!

Слайд 19

Другий ряд Скарбниця світової літератури дає багато прикладів краси. Силу кохання описує в своєму творі «Тигролови» І.Багряний. Коханню Наталки і Григорія ніщо не може бути на перешкоді. Говорячи про красу почуттів, не можна не згадати О. Пушкіна. У його повісті «Капітанська дочка» коханню головних героїв не може перешкодити навіть Громадянська війна. Кохання все перемогає .Історія теж багата на приклади з цієї теми. Сила волі, небайдужість до долі своєї країни, почуття справедливості прокинулися в людях в 1980-1990 роках в східноєвропейських країнах.

Слайд 20

Помилки Скарбниця світової літератури дає багато прикладів краси. Силу кохання описує в своєму творі «Тигролови» І.Багряний. Коханню Наталки і Григорія ніщо не може бути на перешкоді. Говорячи про красу почуттів, не можна не згадати О. Пушкіна. У його повісті «Капітанська дочка» коханню головних героїв не може перешкодити навіть Громадянська війна. Кохання все перемогає .Історія теж багата на приклади з цієї теми. Сила волі, небайдужість до долі своєї країни, почуття справедливості прокинулися в людях в 1980-1990 роках в східноєвропейських країнах.

Слайд 21

Третій ряд Тема, запропонована для роздуму,  дуже цікава. На мою думку, в цих словах скрита велика надія, віра в те, що настане час, коли краса людських почуттів переможе і оволодіє світом, в якому зараз панують такі почуття , як недовіра, зневага, байдужість, жадність . Я, як і Ф. Достоєвський щиро вірю в це, сподіваюсь . Я розумію, що це буде можливо, тільки якщо кожна людина на планеті буде від себе вимагати удосконалення. Отже,  можно прийти до висновку, що перед красою людських почуттів ніхто не може встояти. Рано чи пізно добро переможе. Як я вже казала, я сподіваюсь, що краса врятує світ. І якщо кожна людина буде цього бажати, чекати, це стане реальністю.

Слайд 22

Помилки Тема, запропонована для роздуму,  дуже цікава. На мою думку, в цих словах скрита велика надія, віра в те, що на стане час, коли краса людських почуттів переможе і оволодіє світом, в якому зараз панують такі почуття , як недовіра, зневага, байдужість, жадність . Я, як і Ф. Достоєвський щиро вірю в це, сподіваюсь. Я розумію, що це буде можливо, тільки якщо кожна людина на планеті буде від себе вимагати удосконалення. Отже,  можно прийти до висновку, що перед красою людських почуттів ніхто не може встояти. Рано чи пізно добро переможе. Як я вже казала, я сподіваюсь, що краса врятує світ. І якщо кожна людина буде цього бажати, чекати, це стане реальністю.

Слайд 23

Тема твору Закони моралі - найкращі життєві орієнтири.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова