Ти і твоя сім'я
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Здоровий спосіб життя родини Здоровий спосiб життя — це здоровий клiмат у родинi, дружнє, доброзичливе ставлення дорослих до тебе; це забезпечення батьками повноцінного корисного харчування дитини; рухливі вправи та iгри на свіжому повiтрi; це твоя допомога дорослим. Негативно впливають на нервову систему i на особистiсть дiтей вживання алкоголю та тютюнопалiння.
Правильно органiзований режим дня вдома забезпечує урiвноважений, бадьорий стан дитини, убезпечує нервову систему вiд перевтомлення, створює сприятливi умови для фiзичного i психiчного розвитку малюка. При недотриманнi режиму можна спостерiгати вiдхилення в поведiнцi дитини, примливiсть, рiзкi пiдвищення i зниження збудливостi, поганий сон, вiдсутнiсть апетиту тощо.
Роль родини в твоєму житті Звичаї життя в родинi, стосунки мiж дорослими є прикладом для тебе. Двi умови найнеобхідніші для розвитку дитини – це спокiйна життєрадiснiсть i почуття впевненостi. Основою в усіх родинних стосунках повинна бути любов. Повага до дитини в родинi, батькiвське тепло i доброзичливiсть виховують у неї вiдвертiсть, нiжнiсть i вдячнiсть. Ти – вже дорослий, отже певну роботу можеш зробити сам.
Саме в родинi починають формуватися тi якостi, почуття, звички i навички суспiльної поведiнки, вiд яких залежить, якою виросте людина: буде вона боязкою, безвладною, озлобленою чи духовно багатою, фiзично красивою, високоморальною i доброю.
Вимоги дорослих до тебе Батьки тебе дуже люблять і прагнуть , щоб ти виріс самостійним. Тому до тебе, як до члена родини, дорослі висувають певні вимоги. Вже з перших рокiв життя ти мусиш засвоїти, що крiм слова «хочу» є слова «треба», «не можна», «можна». Такi правила виробляють звички культурної поведiнки і привчають до праці. Не слiд зловживати добротою батьків, занадто частими прозьбами та примхами. Пам’ятайте, що саме в сiмейному колi закладаються i починають розвиватися моральнi й етичнi якостi дитини. Любов до людей, почуття дружби, турбота i повага до старших, прагнення допомагати слабшим i меншим, доброта, правдивiсть, чеснiсть — усе це зароджуеться в родинi.
Твій куточок у квартирі У твоїй кімнаті повинно бути все необхідне: шафа, стіл, кровать. Якщо у тебе немає дитячої кiмнати, попроси видiлити хоча б дитячий куточок, де був би столик, стiльцi, квiтка на вiкнi, етажерка з поличками, на яких зберiгалися б твої книжки, малюнки, олiвцi, альбом для малювання, iграшки. Тепер, коли ти подорослішав, у тебе там можуть бути фарби, клей для аплiкації, пластилiн, настiльнi гри, «будiвельний» матерiал, книжки та зошити — словом, усе для ігрової та трудової дiяльностi. Наявнiсть свого куточка виховує елементи самостiйностi. Ти привчаєшся пiдтримувати порядок, класти все на мiсце. Якщо у тебе завжди буде все в порядку, батьки це побачать і обов’язково тебе похвалять. Тобі й самому повинно бути приємно від чистоти й акуратності у своїй кімнаті чи куточку.
Тепер ти можеш сам доглядати за своїми речами: вдіватися та роздягатися, чистити їх та складати. Можеш слідкувати за собою: вмиватися, чистити зуби, розчісуватися.
Книга у твоєму житті Ти з дитинства любиш книжки. Дуже любиш, коли дорослі читають тобі казки. Коли ти був зовсім маленьким, то вмів тільки розглядати малюнки. Якщо тобі читають казку чи оповідання, спробуй переказати прочитане. Тепер ти вмієш читати сам. Зможеш прочитати щось батькам чи бабусі. Вони дуже цього хочуть і ждуть від тебе. Спробуй запропонувати їм це сам. Книга допомагає пізнавати світ. З дитинства привчайся любити й берегти книжки.
Книга збагачує твій життєвий досвiд . У нiй розповiдається про життя i дiяльнiсть людей: про працю, дружбу, про подвиги героїв, про красу рiдної природи, розкриваються характери i мотиви поведiнки. Ти будеш вчитися переживати, хвилюватися за долю персонажiв — одним спiвчувати, iнших засуджувати.
Розвиток мовлення Для того, щоб добре вчитися у школі та грамотно писати, потрібно вміти правильно висловлювати свої думки. Допоможе тобі в цьому розвиток мовлення. Як розвинути своє мовлення? Постійно спілкуйся з дорослими та друзями. Відгадуй загадки, тренуйся у швидкому вимовлянні скоромовок, вчи віршики напам’ять. Переказуй улюблений фільм або мультфільм.
Спробуй виконати такі вправи: 1. Пiдбирай до предмета дiї: Що робить сонце; дощ; вiтер; снiг; мама? 2. Додавай пропущені слова: Я хочу малювати, менi потрiбен... (олiвець). Листоноша принiс... (лист, газету). Такi iгри розвивають мовлення, розширюють запас слiв, навчають правильно пiдбирати потрiбнi слова. 3. Правильно будуй речення: Мама пiшла в магазин... (навiщо?). Хлопчик узяв лижi i пiшов... (куди, навiщо?). Ми пiдемо гуляти, якщо... Усi зняли зимовий одяг, тому що...
Праця – природна форма активності Трудове виховання — одна з необхiдних умов твого розвитку. Тепер ти не тільки граєшся, а повинен трудитися. Не дозволяй батькам робити те, що ти вже можеш зробити сам. Привчайся до самостійності. Іноді батьки дають тобі доручення: погодувати рибок в акварiумi, полити квiти, посадити цибулю, зiбрати овочi. Старайся виконувати все вчасно й акуратно. Спостерiгаючи за працею рiдних, слухаючи розповiдi про працю, ти повинен засвоїти, що всi люди працюють: будують будинки, роблять машини, продають хлiб, молоко в магазинах. Твоя основна праця – навчання в школі.
Схожі презентації
Категорії