X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
СТИЛІСТИЧНЕ ЗАБАРВЛЕННЯ ЗНАЧУЩИХ ЧАСТИН СЛОВА: ПРЕФІКСІВ І СУФІКСІВ

Завантажити презентацію

СТИЛІСТИЧНЕ ЗАБАРВЛЕННЯ ЗНАЧУЩИХ ЧАСТИН СЛОВА: ПРЕФІКСІВ І СУФІКСІВ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

СТИЛІСТИЧНЕ ЗАБАРВЛЕННЯ ЗНАЧУЩИХ ЧАСТИН СЛОВА: ПРЕФІКСІВ І СУФІКСІВ

Слайд 2

Виразно прочитайте крилаті вислови. Як ви розумієте їх зміст? Поясніть розділові знаки. У виділених словах виділіть префікси та суфікси і поясніть їх значення і правопис. 1. Хто бере — усе той тратить, хто дає — усе придбав (Ш. Руставелі).

Слайд 3

2. Умій відгадати, де треба виявити любов, а де — справедливість, це — велика мудрість (І. І. Огієнко).

Слайд 4

Прочитайте текст. Випишіть виділені слова, виділіть у них суфікси і визначте, якого стилістичного забарвлення вони надають словам і тексту. Формування практичних умінь і навичок

Слайд 5

Перепишіть речення. Поясніть у них розділові знаки. Якого відтінку надають суфікси у виділених словах? 1. З якого ти саду, чудовая роже? Тебе й морозище зв’янити не може! (А. Кримський). 2. Коники, коні, чого ви варті? Ти до коняги був схож не в жарті (А. Малишко).

Слайд 6

3. По вузькому довжелезному насипу дамби кількома рядами розтяглася людська стіна (Я. Баш). 4. А наш Рябко, кажу, все спатки не вкладався (П. Гулак-Артемовський). 5. Марія, Мріє, Мрієчко моя, Моя Марієчко тривожна, Твоїм гірким, як світ, ім’ям Мені звучить хвилина кожна (М. Вінграновський).

Слайд 7

Прочитайте речення. Назвіть префікси у виділених словах. Яким стилістичним забарвленням вони характеризуються? Утворіть з ними та подібними префіксами інші слова, складіть із ними речення і запишіть. 1. Вітер і павітер дме там у височині, обриваючи біле галуззя розквітлих вишень (Ю. Яновський). 2. Паморозь розкішним мереживом покрила нерухомі дерева (М. Стельмах).

Слайд 8

Перепишіть речення. Підкресліть префікси, які виконують стилістичні функції; визначте, які саме. 1. Пронісся вітер над гримучим дахом, застукотів, задеренчав, затих.. (М. Бажан). 2. Роздзюрчалося навколо, Розспівалася весна, стали верби в дружне коло, І пішла ставком луна (І. Муратов).

Слайд 9

3. Відгриміло грозою, відблискало, розлилося в гаряче проміння. І над сивими обелісками Молоде піднялось покоління (А. Малишко). 4. Народ — як шукач золота, він вибирає, зберігає й несе, шукаючи протягом багатьох століть, тільки найцінніше, найгеніальніше (З газети).

Слайд 10

Домашнє завдання Напишіть міні-твір або окремі 6–7 речень, використавши слова з префіксами і суфіксами, стилістично забарвленими.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова