Односкладні речення з головним членом у формі підмета. Називні речення
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ТЕМА . Односкладні речення з головним членом у формі підмета. Називні речення. МЕТА: поглибити і систематизувати знання учнів про називні (номінативні ) односкладні речення ; сформувати вміння виділяти називні речення з – поміж інших видів односкладних речень ;удосконалити навички правильно визначати види односкладних речень , конструювати їх і використовувати в усному і писемному мовленні ; розвивати логічне мислення ; виховувати зацікавленість до духовної спадщини наших предків.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань Потрібно знати: види односкладних речень; особливості односкладних речень. Потрібно вміти: виділяти односкладні речення з – поміж інших видів речень ; оцінювати роль односкладних речень у текстах різних стилів; конструювати односкладні речення та правильно використовувати їх у власному мовленні.
Самостійна робота. Прочитайте вірш, які художні засоби використовує автор у ньому. Випишіть односкладні речення з головним членом у формі підмета, назвіть способи вираження в них підмета. Темна нічка за шибками. Сон на крилах вже летить. Небеса блистять зірками, Та дитинка ще не спить. У голівці сонні мрії... .... Хмари. Небо. Зорі. Рай.... Білі ангели-лелеї. А між ними Миколай... На санчатах щедрі дари - Вже готове все як слід. Ангели стають у пари І злітають вниз, на світ... Миколай, дідусь старенький, Ставить дари на столі, А дитя питає неньки: "Ненечко, чи це мені?" Темна нічка за шибками Заглядає до вікон. Спить дитятко біля мами, Усміхаючись крізь сон...
НАЗИВНІ РЕЧЕННЯ (НОМІНАТИВНІ) - ЦЕ ТАКІ ОДНОСКЛАДНІ РЕЧЕННЯ, У ЯКИХ ГОЛОВНИЙ ЧЛЕН СТВЕРДЖУЄ НАЯВНІСТЬ ПРЕДМЕТІВ ЧИ ЯВИЩ У РЕАЛЬНІЙ ДІЙСНОСТІ. НАПРИКЛАД: Небо. Зорі. Рай. Білі ангели – лелеї. ГОЛОВНИЙ ЧЛЕН – ІМЕННИК У Н. в. , рідше ЗАЙМЕННИК або ІМЕННЕ СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ. ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ У ВСІХ СТИЛЯХ МОВЛЕННЯ БУВАЮТЬ ПОШИРЕНІ ТА НЕПОШИРЕНІ З ДРУГОРЯДНИХ ЧЛЕНІВ МАЮТЬ ЛИШЕ ОЗНАЧЕННЯ
Перед вами тексти . Прочитайте їх . До яких стилів мовлення належить кожен з них . Чи є в них номінативні речення . Яку позицію вони там займають , яку функцію виконують . Дохристиянські паралелі. Свято Св. Миколая має ще й назву Миколи Теплого. Воно сягає традицій стародавнього культу Прадіда, або дохристиянського бога Велеса. Інший відбиток первісних вірувань на постаті Св. Миколая — перегукування постаті Миколая із уособленнями грецького Посейдона, та римського Нептуна. До Дня Святого Миколая Чудотворця Президент України Віктор Ющенко разом з дружиною пані Катериною Ющенко провів святковий прийом на честь талановитих дітей України, які зробили внесок у зміцнення іміджу нашої держави, повідомляє прес-служба Президента. Переможці всеукраїнських, міжнародних конкурсів та олімпіад. Чемпіони світу та Європи. Лауреати міжнародних фестивалів. Ось вони , ті , хто був запрошений на свято Миколая до Голови держави . Срібні дерева. Срібне гілля. Сріблом пухнастим вкрита земля. Срібні у синьому небі хмарки, В срібних заметах срібні стежки.
Творча робота№1 Уявіть, що ви пасажири поїзда. За вікном пробігають різноманітні краєвиди. Відтворіть їх за допомогою номінативних речень.
Вибіркова робота Зачитайте текст. Випишіть тільки номінативні речення , схарактеризуйте головний член. Поясніть свій вибір. Які ще односкладні речення ви помітили. Обґрунтуйте вибір. Темна зимова ніч. Святий Миколай сходить із небес до українських дітлахів, звідки він бачить і знає, як поводяться діти цілий рік. Золоті сани. Білі золотогриві коні . До хати заходить дверми. Подарунки підкладає завжди під подушку. Часто його супроводять світлокрилі янголята, а недалечко крутяться й чортики, котрі переконують святого, що вкраїнські діти були геть нечемні, тому не заслуговують на небесні гостинці. А самі рогаті вертихвости тільки й мають на очі, як украсти торбу з дарунками. Проте нічого в них не вийде! Миколай усе знає, та й ангелики добре пильнують. Всі хлопчики і дівчатка отримають дари від святого. Й лише дуже неслухняні дістануть від Миколая золоту-срібну різку та наказ виправитись до наступного року. Отож, вітаймо святого Чудотворця, що загостив до нашого краю!
Творча робота.№2 У нас, в Україні, діти, з великим нетерпінням чекають 19 грудня. Діти напередодні свята пишуть листи до Святого Миколая, моляться до нього. У день перед святом згадують всі свої добрі і злі вчинки, зважують: чого більше.
Домашнє завдання Опрацювати теоретичний матеріал стор . 85 -86. Доробити завдання в буклеті
Схожі презентації
Категорії