X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ми українці

Завантажити презентацію

ми українці

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Тема: значення мови в нашому житті. Місце і роль української мови в Українській державі.

Слайд 3

Мета: подати учням відомості про значення мови в житті суспільства; дати учням поняття про мову як систему виражальних засобів і мовлення; розвивати усне й писемне мовлення, збагачувати активний словниковий запас; виховувати в учнів пізнавальний інтерес до української мови та поглиблювати знання про неї.

Слайд 4

Епіграф Тебе у спадок віддали мені Мої батьки і предки невідомі, Що гинули за тебе на вогні. Так не засни в запиленому томі, В наткнутій коленкоровій труні — Дзвени в моїм і правнуковім домі                                Д. Павличко

Слайд 5

Панас Мирний писав: «Найбільше й найдорожче багатство кожного народу – це його мова. Мова – така ж жива істота, як і народ, що її витворив».

Слайд 6

Фізична хвилинка (1-2хв) - Долоньки-ладусі, Де були? - В бабусі. - Долоньки-ладусі, що робили в неї всі? - Бабусю вітали. (Вітають ручками) - В хаті підмітали. (Підмітають) Дрова рубали. (Рубають) - Квіти поливали. (Поливають) - Яблука зривали. (Зривають) - Стіни фарбували. (Фарбують) - Їсти готували. (Розмішують) - Вечеряли. (Їдять) - І спали. (Сплять)

Слайд 7

— Поясніть значення слова «скарб». — Як ви розумієте вислів «Державною мовою в Україні є українська мова»? — Який документ засвідчує державність української мови? — Поясніть значення слова «конституція». — Де, крім України, ще можна почути українську мову? — Чому люди, які живуть далеко за межами України, знають, вивчають і говорять українською мовою? — Які мови ви знаєте чи вивчаєте?

Слайд 8

Домашнє завдання Вивчити теоретичний матеріал § 1; Виконати вправу № 8; Виконати вправу № 7; Скласти твір-мініатюру «Значення мови в нашому житті».

Слайд 9

Яке значення мови в суспільстві? У чому виявляється багатство української мови? Що зумовлює милозвучність української мови? Як висловлюються відомі діячі культури про українську мову?

Слайд 10

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова