И та І в кінці прислівників
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Прислівник Розділ науки про мову Морфологія Частина мови Самостійна, незмінна Означає ознаку дії, ознаку предмета, ознаку іншої ознаки Відповідає на питання Як? Де? Куди? Коли? Чому? Скільки? Навіщо? Синтаксична роль Обставина, частина присудка
Змагання «Хто швидше». Наприклад: сміється весело (Як?) – способу дії І команда ІІ команда 1.Почулитут 1.Зустрівнедавно 2. Сказавспересердя 2.Виглядавгарно 3.Відвідуєщодня 3.Дужедобрий 4. Сказавнаперекір 4.Спеціальночекав 5.Зустрілисявчора 5. Гляньте вниз 6.Їдемошвидко 6.Розрізавнавпіл 7.Надзвичайноцікавий 7. Незнайшовніде
Орфографічна розминка «Вітрила». Розмалювати, сонно, непорушно, невтомно, щоденно, негадано, незрівнянно, невгамовно, часто-густо, не по-нашому,
ніколи, ненароком, нізвідки, Чернігів, оповідання «Свекор», безпечний, не виконувати, ходьба, нехтувати, виконується, милуєшся.
Чи простежується закономірність у написанні И та І в кінці прислівників восени – навесні докупи – укупі по-вовчи – втричі ? - Яких знань вам ще не вистачає?
Запам’ятаймо! У кінці прислівників відповідно до вимови пишемо И або І : згори, угорі, відтоді, звідти. Труднощі становлять прислівники, у яких перед И або І стоять Г, К, Х, Ж, Ч. У кінці прислівників пишемо И: 1) Після букв, що позначають тверді приголосні: восени, навскоки. 2) Після Г, К, Х: залюбки, верхи, навкруги. 3) У кінці прислівників з префіксом по -: по-заячи, по-ведмежи, подекуди. 4) Після Ч, якщо прислівник утворено від дієприслівника: стоячи, лежачи.
І пишемо: У кінці прислівників після букв, що позначають м’які або пом’якшені приголосні: в цілості, навесні. У деяких прислівниках після Ч: тричі, вночі, удвічі. У кінці прислівників після Ж: насторожі.
За допомогою вказаних префіксів утворити прислівники. Порівняти правопис слів правої й лівої колонок. Зробити висновок. Указати спосіб творення. сила п´ятниця Що { доба Що { мить днина хвиля
Запишіть, вставляючи замість крапок потрібні кінцеві голосні та розподіляючи слова у дві колонки з И в кінці з І в кінці Безвіст..., увечер..., угор..., взнак..., уноч..., восен..., врешт..., довол..., насторож…, усередин..., догор..., опівдн..., опівноч..., зсередин..., навік..., узнак..., напровесн..., навскос..., завтовшк....
Утворіть і запишіть прислівники, скориставшись схемою. Поясніть правопис кінцевого голосного. - Від якої частини мови утворилися прислівники? Яким способом? юнак батько приятель француз сусід ПО - - И
Завдання Утворіть від поданих слів прислівники, поясніть написання кінцевої букви. По, молодець; по, заєць; в, ніч; три; без, вість; на, вік; за, в, глибина; на, в, круг; мовчати; по, люди; в, осінь.
Усміхнімось ! Учитель розповідає учням про римлянина, який щоранку тричі перепливав Тибр. - Чому тобі смішно? – запитав він, коли помітив, що один з учнів посміхається. - Мені здається, що він мав би перепливти річку і вчетверте, щоб опинитися на тому березі, де залишив одяг.
Завдання - переклад Перекладіть словосполучення українською мовою. З двома на вибір складіть речення. Вдвое больше. Немного подождать. Ехать верхом. Стоять молча. Поступить по-человечески. Втрое меньше.
Завдання Вставити пропущені букви: Трич…, поноч…, по-заяч..., до реч..., щодоб..., верх..., вдвіч..., отутечк..., по-геройськ..., навесн..., вкуп…, трох..., щоноч.., по-молодецьк… У словах, які закінчуються на И, підкресліть третю від початку букву і прочитається закінчення вислову Франсуа Вольтера: “ Коли закінчуєш хорошу книгу, здається, що прощаєшся . . . .
Культура мовлення. Гра «Коректор». А) Відредагуйте словосполучення, введіть їх у речення. село розташоване; розпечатувати конверт; розмовляти на українській мові тиск упав
Культура мовлення. Гра «Коректор». А) Відредагуйте словосполучення, введіть їх у речення. село розташоване – село лежить; розпечатувати конверт – розкривати конверт; розмовляти на українській мові – розмовляти українською; тиск упав – тиск зменшився.
Б) Відкривати, відчиняти, розгортати. «Українською мовою відчиняти можна двері, вікна, ворота, тобто те, що потребує певного фізичного зусилля рук людини. Якщо йдеться про початок функціонування певного закладу або про те, що стало відомим для всіх, то слід казати розгорнути»,- читаємо у Б. Антоненка – Давидовича.» - Відредагуйте речення. Відкрий вікно. На нашій вулиці відчинили нову крамницю. Я відкрила книжку і прочитала параграф.
Відкрий вікно - Відчини вікно. На нашій вулиці відчинили нову крамницю. - На нашій вулиці відкрили нову крамницю. Я відкрила книжку і прочитала параграф. - Я розгорнула книжку і прочитала параграф.
Домашнє завдання: Вивчити § 20, виконати за підручником вправу 223; скласти або знайти прислів´я з прислівниками на и-і.
Схожі презентації
Категорії