X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"День мови"

Завантажити презентацію

"День мови"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Мужай, прекрасна наша мово, серед прекрасних братніх мов» М. Рильський

Слайд 2

За рішенням ЮНЕСКО 21 лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. В Україні цей день започаткували з 2002 року. Рідна мова для кожного є оберегом, таїть у собі пам’ять народу, оберігає й передає із покоління в покоління духовні скарби. Мова – це наше минуле.

Слайд 3

Любов до рідної мови починається ще з колиски, з маминої колискової пісні. Народні колискові зачаровують ніжністю, любов’ю. У них – материнська ласка, світ добра, краси.

Слайд 4

« Вік живи – вік учись» - закликає нас народний вислів. Любов до нашої Батьківщини починається з дитячої стежки до рідної домівки, любові до усної народної творчості: казок, загадок, пісень, прислів’їв, легенд . Український фольклор тісно пов'язаний з давнім періодом нашої мови. Він віддзеркалює душу народу, його історію.

Слайд 5

Коли все у тебе гарно, Коли день пройшов не марно, Наче квітка розквітаєш, На обличчі її маєш. Посміхаються уста. Що це? Відповідь проста.

Слайд 6

Усмішка

Слайд 7

В ньому сторінок багато, Там і будні, там і свята. Він події позначає, Історичні знаки має, Та рахує залюбки Тижні, місяці, роки.

Слайд 8

Усмішка Календар

Слайд 9

Ось стоїть маленька хата – Там твої матуся й тато, Твої сестри та брати І, звичайно, там є ти. Ще бабусі, дідусі, Зібралися геть усі! Бути в кожного повинна Дружня та міцна … !

Слайд 10

Усмішка Календар Родина

Слайд 11

Рідну мову я вивчаю, З літер вже слова складаю. Помічниця ось моя – Букви в ній від А до Я Стали лагідно в рядки. Що це, знають малюки?

Слайд 12

Усмішка Календар Родина Абетка

Слайд 13

І вареники в сметані, І крученики духмяні, Сало, терте з часником, Борщ червоний з буряком. Одним словом як назвати, Щоб гостей почастувати?

Слайд 14

Усмішка Календар Родина Абетка Їжа

Слайд 15

Вони смачненькі та чорненькі, У ґрунт попали навесні, Тепер із них у полі зріють Яскраві соняхи рясні. А згодом буде і олія Прозора, жовта, запашна. Їх можна з друзями лузати. Про що ця загадка, хто зна?

Слайд 16

Усмішка Календар Родина Абетка Їжа Насіння

Слайд 17

Цей фахівець нам розказав Про долі націй та держав. Де наші пращури жили, Які в них звичаї були? Які одежа, посуд, хата, Та ще цікавого багато. Розкопки буде він вести, Щоб нам минуле довести.

Слайд 18

Усмішка Календар Родина Абетка Їжа Насіння Археолог

Слайд 19

Прислів'я про мову Птицю пізнають по пір'ю, а людину — по мові . За рідний край - хоч помирай. Світ один, та різні люди. Що країна, що родина. Слово до слова – зложиться мова. Гостре словечко ранить сердечко. Слово не горобець, випустиш не впіймаєш.

Слайд 20

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова