X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Цікаві вправи з української мови 2клас.

Завантажити презентацію

Цікаві вправи з української мови 2клас.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЦІКАВІ ВПРАВИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ клас ЗВУКИ. БУКВИ. СКЛАД. НАГОЛОС

Слайд 2

- Хто скоріше промовить скоромовку? Якими звуками відрізняються слова лось і лис? А який звук однаковий? На узліссі довелося наполохать Лесі лося. Лось – у ліс, а з лісу – лис.

Слайд 3

- Відгадайте загадки. Відгадки запишіть парами. Люблять нас усі збирати після дощику в ліску. А як букву Г відняти, будем плавати в ставку.

Слайд 4

На неї птах сідає, вона його гойдає. А Г на Б змінить – звірятком стане вмить.

Слайд 5

Скільки букв в українському алфавіті? Яка буква не позначає звука? Зайчик запросив до себе гостей. А як їх розмістити по порядку? Запиши назви тварин у алфавітному порядку. лисичка їжачок горобчик сорока півник ведмідь котик мишеня 1 2 3 4 5 6 7 8

Слайд 6

- Яким звуком відрізняються слова? Запишіть назви тварин, що починаються на букву К. Кит у воді фонтан пускає, кіт на лавочці дрімає.

Слайд 7

- Пташки розтягнули слова на шматочки. Збери ці слова і запиши. Скільки у кожному слові складів? БІ ЛОЧКА ВА ЗА РО МАШКА ЖОЛУ ДІ ДІО РА

Слайд 8

У слові стільки складів, скільки голосних звуків. БІ ЛОЧ КА ВА ЗА РА ДІ О РО МАШ КА ЖО ЛУ ДІ

Слайд 9

- Запишіть назви пташок, поділяючи слова на склади. Які слова поділити на склади не можна? Чому? Синичка, ластівка, грак, сорока, півень, горобець, ворона, соловей, дрізд, дятел, фазан.

Слайд 10

- Запишіть назви пташок, поділяючи слова на склади. Які слова поділити на склади не можна? Чому? Си-ни-чка, ла-стів-ка, грак, со-ро-ка, пі-вень, го-ро-бець, во-ро-на, со-ло-вей, дрізд, дя-тел, фа-зан.

Слайд 11

- Прочитайте правильно речення. Що їх розрізняє? На березі качка. На березі шпак.

Слайд 12

- Впізнайте слово за наголосом. Запишіть. З Б Д Б С К …ОЛОТО - …ОЛОТО …ІНО - …ІНО …ОЧКА - …ОЧКА Б З С К Б Д

Слайд 13

- Спишіть речення і поставте правильно наголос у однакових словах. У понеділок на урок прийшли сорок сорок. Закривши замок на замок, король пішов у гості. Брати хотіли брати багато грошей в тата. Дорога дорога до рідного порогу.

Слайд 14

Білочка збирає букви у слова, не завжди все виходить – втомилась голова. З білочкою разом до купи їх збери, коли “один – багато”, спробуй, добери! багато один стебла ст…бло землі з…мля крила кр…ло зерна з…рно числа ч…сло сестри с…стра

Слайд 15

МОЛОДЦІ! Оформлення – ресурси Інтернету.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова