X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Життя і творчість Марійки Підгірянки

Завантажити презентацію

Життя і творчість Марійки Підгірянки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Життя і творчість Марійки Підгірянки Підготувала Фіцай Ольга Василівна- вчитель початкових класів Буштинської гімназії-інтернату

Слайд 2

Марійка Підгірянка

Слайд 3

Марійка Підгірянка (Марія Омелянівна Ленерт-Домбровська) — українська поетеса, народилася 29 березня 1881р. у с. Білі Ослави на Івано-Франківщині в багатодітній родині лісничого(5 дочок і 1 син).

Слайд 4

Росла вона талановитою і вразливою дівчинкою на лоні природи чудового гуцульського краю.

Слайд 5

Дівчинка тяглася до науки .А сприяв цьому дідусь по матері, священник Микола Волошин , який навчив улюблену внучку читати і писати.

Слайд 6

Однак, незважаючи на її велике бажання вчитися, батько-незаможний лісник- не міг дати освіту всім дітям, тому в сімейному колі вирішили, що вчитися буде син , а дівчатка займатимуться хатньою роботою.

Слайд 7

Марійка здобула лише початкову освіту, але на досягнутому не зупинилася. Мріючи стати вчителькою вона зайнялася самоосвітою. Допомагав дочці батько,котрий досконало володів німецькою мовою, добре знав математику ,біологію.

Слайд 8

У 15 років Марійка в Коломиї склала іспит за восьмикласну жіночу школу, а через чотири роки - у Львові за жіночу вчительську семінарію. Її мрія здійснилася.

Слайд 9

Марія Омелянівна віддала вихованню дітей понад 40 років. Вона розказувала учням цікаві казки,співала разом з ними щедрівки , колядки , пісні , а діти душею горнулися до неї.

Слайд 10

Перші вірші поетеса підписала псевдонімом ”Марійка Підгірянка”, який вона обрала на згадку про рідний край і в знак любові до нього.

Слайд 11

Марійка була закохана у природу. Уважно прислуховувалася до гомону Черемоша та Прута, до розповідей батька про різні породи дерев та кущів, про поведінку і звички тварин. Оспіваний у віршах мальовничий Дністер

Слайд 12

Більшість творів поетеса написала для дітей і про дітей. Основні мотиви віршів М. Підгірянки— мрії про краще майбутнє народу, оспівування краси рідного краю, природи Карпат.

Слайд 13

Слайд 14

На схилі літ Марійка Підгірянка багато писала для внуків. Вона складала для них лічилки ,загадки, вірші , а підписувалася “бабця Клапця”.

Слайд 15

Кімната-музей М. Підгірянки в м. Тлумач

Слайд 16

18 травня 1963 р. яскрава зоря Марійки Підгірянки згасла. Її провели в останню путь на Личаківський цвинтар, що у Львові.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література