ВІРШІ - БЕЗКОНЕЧНИКИ. ВІРШІ - ЗАГАДКИ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ВІРШІ - БЕЗКОНЕЧНИКИ Презентацію підготувала спеціаліст І категорії вчитель початкових класів Валківського ліцею ім. Олександра Масельського Зань Наталія Миколаївна ВІРШІ - ЗАГАДКИ
Прочитай, зрозумій! ХТО РОЗПЛУТУЄ СЛОВА? За струмком дзюрчить село, Небо в сонечко зійшло, У ставку сплеснувся шпак, У садку співа щупак, Вистрибнув на півня кіт, Кукурікнув сірий кіт, Сіла квітка на бджолу, Дуб старий спиляв пилу... Хто ж розплутає слова?! Ви не зможете, бува?
Читай, відповідай швидко: хто це або що це? Свіже, прохолодне, чисте — ... (повітря). Текуче, палюче, гаряче — ... (Сонце). Справжній, вірний, щирий — ... (друг). Чисте, безхмарне, блакитне — ... (небо).
ЗАГАДКА – стислий поетичний, іноді прозовий твір, який у “прихованій” формі зображує окремі предмети, чи явища, не називаючи їх.
— Леонід Глібов народився 5 березня 1827 року на Полтавщи ні. Дитинство Льолика — так називали хлопчика у родині — минуло в селі Горбак Кременчуцького повіту. Лише у віці 13 років він по чав навчання у Полтавській гімназії. Леонід багато читав, особливо захоплювався поезією Пушкіна, рмонтова. Починав складати вірші спочатку російською мовою, а потім — українською. Свої твори друкував під псевдонімом дідусь Кенар. Розповідають, що його батько колись купив такого співучого кенаря, що через нього сусіди прозвали Івана Назарова по-вуличному «Кенар». Це прізвисько і згадав Глібов, віддаючи до друку свого першого вірша для дітей. За своє життя Леонід Глібов написав понад 50 віршованих загадок.
СЛОВНИКОВА РОБОТА Жар крутій хорошая туман котилася золотая жарти забавляла синій тарілочка заховала покриє
АКРОВІРШ – це вірш, в якому перші літери кожного рядка, прочитувані згори вниз, утворюють слово або речення, найчастіше — ім'я того, кому присвячується акровірш.
Доберіть риму. Ялинку —... (хатинку); там —... (діткам); подарувала —... (подарувала, назвала).
Підсумок уроку — З якими творами ознайомилися? - Чим цікаві вірші – безконечники? - Що таке акровірш? — Що таке загадка? —Хто писав загадки?
Домашнє завдання С. 15 – 19 Читати, намалювати малюнок до одного із віршів-загадок. Підготуватися до уроку позакласного читання. «Уколі рідної сім’ї».
Схожі презентації
Категорії