X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Творчість Івана Савича. Збірка «Крізь полярні завої»

Завантажити презентацію

Творчість Івана Савича. Збірка «Крізь полярні завої»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Літературними стежками Донеччини   Творчість письменника-земляка Івана Савича. Збірка «Крізь полярні завої» (100-річчю з дня народження присвячується)   Виконала учитель української мови й літератури Донецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №120 Донецької міської ради Донецької області Пшеничникова Любов Миколаївна

Слайд 2

Мета: ознайомити учнів із життєвим та творчим шляхом талановитого поета-земляка Івана Савича, його збірками віршів різних років: «Крізь полярні завої», «Розвідники весни», «Тяжіння земне», «Тепло рідної землі»; розвивати вміння створювати презентації, систематизувати зібрані матеріали, складати виступи, усні повідомлення; виховувати почуття патріотизму і любові до рідного краю. Пшеничникова Л.М.

Слайд 3

  Тип проекту: творчий, літературний. Форма представлення проекту: урок-конференція. Інформаційні джерела: збірки віршів поета різних років:«Крізь полярні завої», «Розвідники весни», «Тяжіння земне», «Тепло рідної землі», спогади поета Івана Савича, його доньки Світлани Іванівни Лук`яненко, Internet-ресурси. Пшеничникова Л.М.

Слайд 4

Літературна Донеччина Байдебура Павло Андрійович Білий Іван Омелянович Гордасевич Галина Леонідівна Пшеничникова Л.М.

Слайд 5

Літературна Донеччина Жуковський Станіслав Віталійович Загнітко Анатолій Панасович Комар (Орач) Олег Юхимович Пшеничникова Л.М.

Слайд 6

поет, прозаїк, журналіст, перекладач Іван Савич (Іван Савич Лук`яненко) 1914-2000рр. Пшеничникова Л.М.

Слайд 7

Іван Савич - Народився у січні 1914 року в селі Савинки Корюківського району на Чернігівщині в родині селянина-бідняка. У родині було десять дітей. Учасник організації однієї з перших на Україні комсомольських комун в Конотопі, про яку згодом написав книгу «Юнь комунівська». Пшеничникова Л.М.

Слайд 8

Працював журналістом у Корюківській районній газеті й заочно навчався у Харківському інституті журналістики (1934р.), далі навчання у Київському університеті. Викладав українську літературу в Кременецькому та Старобільському учительських інститутах, вчителював на Донбасі. Пшеничникова Л.М.

Слайд 9

Учасник Великої Вітчизняної війни. Нагороджений орденом Вітчизняної війни другого ступеня та медалями. Пшеничникова Л.М.

Слайд 10

1948 року військовим трибуналом Прикарпат-ського військового округу засуджено на 25 років виправно-трудових таборів. Пшеничникова Л.М.

Слайд 11

Довгих дванадцять років провів Іван Савич на Півночі - у таборах міста Інта (Республіка Комі). Перебуваючи в режимному офіцерському таборі, брав участь у підпіллі (писав і розповсюджував листівки, проводив політичну роботу серед військовополонених). Пшеничникова Л.М.

Слайд 12

12 червня 1956 року рішенням Комісії Президії Верховної Ради СРСР Савича було визнано засудженим безпідставно і звільнено із зняттям судимості. 1957 року вийшла з друку перша його книжка „З вічних джерел”. Відтоді він жив на Луганщині, в Старобільську, де якийсь час працював педагогом у середній школі, а потім повністю присвятив себе літературній праці. Пшеничникова Л.М.

Слайд 13

. От і все. Загратований і задротований... І шинельку солдатську зняли, й ордени. І бушлат арештантський, брудний, нумерований, прикрива мої шрами – печатки війни. А скажені вітри із Північного полюса Полірують мене наждаком, терпугом, І даремно тугіше затягуєш пояса – Холодина і клята завія кругом. Ой ви, карські вітри! Хоч ви й Берії наймити, Хоч, можливо, диявола люті сини, Шрамів з тіла мого не зітрете – це знайте ви! Пшеничникова Л.М.

Слайд 14

Пшеничникова Л.М. Незважаючи на суворий, інколи аж надто жорстокий досвід, винесений поетом з фронту, з гітлерівських і сталінських таборів, його вірші перейняті органічною добротою, вірою в людину, світлістю почуттів. Збірка “Крізь полярні завої”

Слайд 15

Затамовуй глибоку тривогу, Не вслухайся в шумкі поїзди І навстріч мені сина малого Не винось, не очікуй, не жди – Замело мені снігом дороги, Може буть, назавжди, Назавжди… Де не стану – мете хуртовина, Скрізь колючі вітри, як мечі, І не кров, а гіркота полинна В моїм серці і вдень, і вночі, Тож забудь і не жди, тільки сина Забувать не учи, Не учи! Пшеничникова Л.М. хвилини безнадії “Затамовуй глибоку тривогу”

Слайд 16

Пшеничникова Л.М. Я в рідній хаті. Мама ще жива, Сльозинки радості рясні-рясні. Хоч синові минуло сорок два, Матуся гладить голову мені, Неначе я хлоп`ятко-пастуша. «От і діждалась, ось і дожила…» Приходять гості, може, півсела, І променем тремтить моя душа. Федос прибіг. Безмежно рад: Уже не «ворога народу» брат. У рідній хаті

Слайд 17

Луганська обласна універсальна наукова бібліотека ім. А.М. Горького Пшеничникова Л.М.

Слайд 18

Помер поет Іван Савич 28 листопада 2000 року. похований у м.Старобільську Пшеничникова Л.М.

Слайд 19

Рідна поету Старобільщина Пшеничникова Л.М.

Слайд 20

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ Пшеничникова Л.М.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література