Тіні забутих предків
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник видатного українського письменника Михайла Коцюбинського було засновано у вересні 1934 року з нагоди 70-річчя від дня його народження.
Нині музей складається з меморіального будинку письменника, сучасної будівлі літературної експозиції та меморіального саду Коцюбинських. Першим директором музею був молодший брат письменника – Хома Михайлович Коцюбинський. Зараз ним керує Ігор Юлійович Коцюбинський
В кімнатах одноповерхового дерев’яного будинку відтворена обстановка, в якій жив письменник зі своєю родиною.
У цьому будинку письменник оселився з родиною влітку 1898 року та провів тут 15 своїх останніх років. У «чернігівський період» літератор-класик написав свої найкращі твори — «Intermezzo», «Цвіт яблуні», «Дорогою ціною», «Хвала життю», «Fata morgana», «Тіні забутих предків».
Будинок Коцюбинського відвідувало багато літераторів, акторів, художників і вчених того часу. У вітальні проводились літературні «суботи», у яких брали участь письменники Б.Грінченко, М.Вороний, М.Чернявський, В.Самійленко, М.Жук.
Михайло Коцюбинський був великим знавцем народного мистецтва. В їдальні зберігаються вироби народних майстрів, які збирав письменник - гуцульські та молдавські.
У приміщеннях, де мешкали доньки письменника та його мати з молодшим сином Романом, можна бачити цікаві сувеніри, які Коцюбинський привіз зі своїх численних мандрівок.
Літературну експозицію музею було відкрито у вересні 1983 року у щойно зведеному новому 3-х поверховому приміщенні.
Літературна експозиція розповідає про головні етапи біографії письменника і його творчої праці.
У вітринах - документи, фото, власні речі, першодруки творів автора і книги, які він читав.
У експозиції, широко висвітлена творча лабораторія М.Коцюбинського: початкові варіанти рукописів, коректи творів, зроблені автором.
У виставковій залі музею експонуються роботи як професійних, так і самодіяльних майстрів пензля, вишивки та писанкарства.
Музей добре відомий як культурний осередок завдяки літературно-музичним вечорам, концертам класичної та народної музики.
Щорічно в день народження письменника (17 вересня) відбувається урочисте вручення премій імені Михайла Коцюбинського провідним українським літераторам, передусім уродженцям Сіверського краю.
В центрі будівлі знаходиться унікальна вирізьблена з дерева композиція, що зображує персонажів з творів письменника.
Автор цього символічного «Дерева життя» - Заслужений діяч мистецтв України - Валентин Задорожний. Чернігівський літературно-меморіальний музей заповідник М. М. Коцюбинського
Сад родини Коцюбинських стараннями працівників музею збережено у тому вигляді, яким він був за життя письменника.
На клумбах бачимо улюблені квіти письменника: мальви, маки, троянди та ін. Є тут також екзотичні субтропічні рослини - агави, якими письменник милувався в Італії, а зараз вони прикрашають музейний садок.
Музей працює щодня з 09:00 до 17:30 (субота, неділя — з 10:00 до 17:30). Ціни на послуги в музеї Екскурсія Дорослий Студентський Дитячий Меморіальний будинок, сад 8 грн. 7 грн. 5 грн. Виставка 6 грн. 4 грн. 3 грн. Сад 6 грн. 4 грн. 3 грн. Літературна експозиція, меморіальний будинок, сад 12грн. 9 грн. 6 грн.
Організатор: кафедра історії України та музеєзнавства. Куратор: Лізенко Наталія. Використана інформація із сайту http://kotsubinsky.org/
Схожі презентації
Категорії