X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
М. Коцюбинський "Тіні забутих предків"

Завантажити презентацію

М. Коцюбинський "Тіні забутих предків"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Антон Крушельницький сказав: «Гуцульщині «Тінями забутих предків» Коцюбинський поставив в українському письменстві пам’ятник».

Слайд 2

Твір було написано 17 листопада 1911 р. Тема. Зображення життя гуцулів, їхніх звичаїв, побуту, фольклору; показ єдності людини і світу Ідея: гімн природі, чистоті людських взаємин і почуттів, засудження бездуховного життя, обмеженого дрібними потребами й інтересами

Слайд 3

оспівано любов як джерело духовності; романтична ідея незнищенності кохання; утвердження думки про те, що людина повинна жити в гармонії з природою, бачити її красу; осуджено деспотизм антигуманних звичаїв

Слайд 4

вічність і сила кохання; гармонія людини й природи; вічний двобій добра і зла; краса глибокого почуття кохання і деспотизм антигуманних звичаїв; сенс щастя, сенс життя; вірність і зрада; філософська проблема життя і смерті.

Слайд 5

Між родами Палійчуків та Гутенюків Людини із дикою гірською природою (Іван-Чугайстир) Людини із власним “Я” (роздвоєність Івана) Побутовий (Іван - Палагна) Людини з людським буттям (Іван-смерть)

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

очима Івана: «Весь світ був як казка, повен чудес: таємничий, цікавий та страшний» серцем Марічки : «Кохання і життя короткочасне, як весна» розумом Палагни: «Раз живемо на землі» душею автора: «Як блиск на небі , як черешневий цвіт»

Слайд 12

з самісінького дитинства дуже захоплювався природою , розмовляв з горами , каменем полюбляв зоставатися на одинці з собою, з природою вірив у нечисту силу, духів ненавидів родину Гутенюків ,бо через неї загинули два його брати дуже покохав дочку Гутенюка і це було чисте , природнє кохання , але цю любов вони приховували від оточуючих дуже тяжко він сприйняв смерть коханої після такої довгої розлуки Іван - це образ чистоти , любові , але в той же час суму і нещастя . Смерть була для нього радісніша від життя .

Слайд 13

Марічка була добра , лагідна , щира , сприймала природу , як живу істоту, чарівну і загадкову . Марічка добре співає співанки , ніжно і щиро кохає Івана з самого дитинства . її життя забрала природа , вона втопилася у річці

Слайд 14

«була з багацького роду , фудульна , здорова дівка , з грубим голосом й воластою шиєю»; «любила пишне лудіння , і немало десь піде грошей на шовкові хустки та дорогі згарди »; була доброю господинею , але своїм духовним світом порівнятися до Марічки не могла; не зуміла відчути Іванову душу, а згодом, зраджує його з Юрою-мольфаром і не бачила в цьому гріха.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література