X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сторінками життя і творчості Миколи Негоди

Завантажити презентацію

Сторінками життя і творчості Миколи Негоди

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сторінками життя і творчості Миколи Негоди “Іти між люди – не згубити сліду…” М. Негода

Слайд 2

“В синій обрій залюблений змалку…” Негода Микола Тодосійович народився в багатодітній родині 9 січня 1928 року над срібним Тясмином в селі Бузуків Черкаського району тодішньої Київської, нині Черкаської області.

Слайд 3

Було те на п'ятому році життя літа тисяча дев'ятсот тридцять третього Пережив голодомор 1932-1933 років, дошкільником перебував у дитбудинкові, був тяжко поранений у бою з гітлерівцями.

Слайд 4

«Чую завжди голос Ваш. Чую і вслухаюсь» Ходив у Бузуківську початкову, потім у Степанківську семирічну школу. Закінчив 5 класів, коли почалася війна. Перший його – третьокласника Бузуківської школи – вірш надрукувала республіканська піонерська газета. Цей твір потрапив на очі поетові - академіку Павлові Тичині. Між поетом початківцем і відомим поетом зав'язалося щире листування. П. Тичина радив юному митцеві приглядатись до життя, вивчати його.

Слайд 5

Прийшла трагедія страшна… Був зв’язковим антифашистського підпілля, бійцем 2-ої роти Холодноярського партизанського загону під командуванням П. Дубового.

Слайд 6

Шлях до Спілки письменників По війні працював у редакціях черкаської та смілянської районних газет. Екстерном склав екзамени за середню школу і вступив до Київського університету, одночасно з навчанням працював у редакції газети «Київська правда». 1952 року перевівся в Літературний інституті ім. Горького. 1956 року закінчив його, того ж року був прийнятий до Спілки письменників .

Слайд 7

На рідній Черкащині Після навчання повернувся в Черкаси, де редагував альманах «Дніпрові зорі» та керував обласним літоб’єднанням. У 1977—88 роках очолював обласну організацію Спілки письменників України.

Слайд 8

Літературна спадщина Автор пісні-реквієму "Степом, степом...", музику до якої написав Анатолій Пашкевич. Також є автором дванадцяти поетичних збірок, серед яких «Ростуть сини», «Зерно на долоні», «Промовляють очі», «Степом, степом», драматичної поеми «Дума про Кобзаря», історичної драми «Гетьман», нарисів «Галина Буркацька» та «Данило Нарбут», документальної повісті «Говоритиму з віками», романів «Холодний Яр», «Отаман Мамай», «Божа кара», автобіографічної повісті «Сповідь перед собою».

Слайд 9

Микола Негода ― автор відомих пісень На слова поета написано немало пісень : “Летять білі чайки”, “Земле моя, земле”, “Над колискою сина”, “Діброво зелена”, “З ланів Шевченкового краю”, “Тарасова верба”, “Над колискою сина “…

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література