Сім’я: минуле й сучасне через призму образів п’єси І. Котляревського “Наталка Полтавка”
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Де згода в сімействі, де мир і тишина, Щасливі там люди, блаженна сторона. Іван Котляревський
Метод “Передбачення” Як ви вважаєте, про що може йти мова на уроці, який розпочинається таким епіграфом?
Незакінчені речення Я вважаю, що на цьому уроці… Сьогодні йтиме мова про… Скоріш за все на уроці ми розглянемо…
Тема уроку Сім’я: минуле й сучасне через призму образів п’єси І. Котляревського “Наталка Полтавка”
Сім’я – це мала соціальна група , заснована на шлюбі та кровній спорідненості. Члени сім’ї об’єднуються емоційними зв’язками, спільністю побуту, моральною відповідальністю, взаємодопомогою.
Проблемне запитання Які погляди на сім’ю існують у творі Котляревського “Наталка Полтавка”? Розглянемо їх через призму світобачення Наталки, Горпини Терпилихи, пана Возного.
Робота за рядами 1 ряд – цитати до образу Наталки; 2 ряд – цитати до образу Терпилихи; 3 ряд – цитати до образу Возного
Паралель між минулим і сучасним Як у сучасному житті оцінюють роль сім’ї, її впливу, її створення? Які реаліті – шоу щодо вибору партнера, значення сім’ї існують на телебаченні?
Складання сенкану Сенкан — це вірш, що складається з п’яти рядків. Слово ”сенкан” походить від французького слова ”п’ять” і позначає вірш у п’ять рядків. 1. Перший рядок має містити слово, яке позначає тему (звичайно, це іменник) 2. Другий рядок – це опис теми, який складається з двох слів (два прикметника) 3. Третій рядок називає дію, пов’язану з темою, і складається з трьох слів (звичайно це дієслова). 4. Четвертий рядок є фразою, яка складається з чотирьох слів і висловлює ставлення до теми, почуття з приводу обговорюваного. 5. Останній рядок складається з одного слова — синоніма до першого слова, в ньому висловлюється сутність теми, ніби робиться підсумок.
Робота з таблицею Сім’я Критерій оцінювання Самостійний вибір партнера Взаємоповага Любов Довіра Розуміння Спільний побут Діти Щастя
Картка активності Види робіт Передбачення Гронування «Сім’я» Робота за рядами Змінні трійки Заповнення таблиці «Сім’я» Сенкан Відкритий мікрофон Самооцінка Оцінка вчителя
Домашнє завдання Повторити зміст п’єси «Наталка Полтавка» , скласти синквейн з теми «Наталка та її майбутня сім’я» ( інструктаж додається). Синквейн ( «Смислова піраміда») Іменник Прикметник, прикметник Дієслово, дієслово, дієслово Речення Зразок: Джерело Живе, дзвінке Люблю, насолоджуюсь, милуюсь Джерело – символ святого й вічного народу.
Побажання Вам майбутнє вже дивиться в очі, Скоро прийде прощання пора, А мені лиш сказати вам хочеться: “Не минайте шкільного двора!” Хай ви скоро дорослими станете, Хай знайдете собі пару ви, Щастя з вами в житті не прощається, Не забудьте шкільної пори!!!
Схожі презентації
Категорії