X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сім’я: минуле й сучасне через призму образів п’єси І. Котляревського “Наталка Полтавка”

Завантажити презентацію

Сім’я: минуле й сучасне через призму образів п’єси І. Котляревського “Наталка Полтавка”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Де згода в сімействі, де мир і тишина, Щасливі там люди, блаженна сторона. Іван Котляревський

Слайд 3

Метод “Передбачення” Як ви вважаєте, про що може йти мова на уроці, який розпочинається таким епіграфом?

Слайд 4

Незакінчені речення Я вважаю, що на цьому уроці… Сьогодні йтиме мова про… Скоріш за все на уроці ми розглянемо…

Слайд 5

Тема уроку Сім’я: минуле й сучасне через призму образів п’єси І. Котляревського “Наталка Полтавка”

Слайд 6

Гронування

Слайд 7

Сім’я – це мала соціальна група , заснована на шлюбі та кровній спорідненості. Члени сім’ї об’єднуються емоційними зв’язками, спільністю побуту, моральною відповідальністю, взаємодопомогою.

Слайд 8

Проблемне запитання Які погляди на сім’ю існують у творі Котляревського “Наталка Полтавка”? Розглянемо їх через призму світобачення Наталки, Горпини Терпилихи, пана Возного.

Слайд 9

Робота за рядами 1 ряд – цитати до образу Наталки; 2 ряд – цитати до образу Терпилихи; 3 ряд – цитати до образу Возного

Слайд 10

Змінні трійки Складання позиції героїв щодо сім’ї та шлюбу

Слайд 11

Вибір нареченого чи нареченої за часів Козаччини

Слайд 12

Фізхвилинка

Слайд 13

Паралель між минулим і сучасним Як у сучасному житті оцінюють роль сім’ї, її впливу, її створення? Які реаліті – шоу щодо вибору партнера, значення сім’ї існують на телебаченні?

Слайд 14

Реаліті – шоу “Хто хоче заміж за мого сина?”

Слайд 15

Реаліті – шоу “Міняю жінку”

Слайд 16

Реаліті – шоу “Тиждень без жінок”

Слайд 17

Складання сенкану Сенкан — це вірш, що складається з п’яти рядків. Слово ”сенкан” походить від французького слова ”п’ять” і позначає вірш у п’ять рядків. 1. Перший рядок має містити слово, яке позначає тему (звичайно, це іменник) 2. Другий рядок – це опис теми, який складається з двох слів (два прикметника) 3. Третій рядок називає дію, пов’язану з темою, і складається з трьох слів (звичайно це дієслова). 4. Четвертий рядок є фразою, яка складається з чотирьох слів і висловлює ставлення до теми, почуття з приводу обговорюваного. 5. Останній рядок складається з одного слова — синоніма до першого слова, в ньому висловлюється сутність теми, ніби робиться підсумок.

Слайд 18

Робота з таблицею Сім’я Критерій оцінювання Самостійний вибір партнера Взаємоповага Любов Довіра Розуміння Спільний побут Діти Щастя

Слайд 19

Слайд 20

Картка активності Види робіт Передбачення Гронування «Сім’я» Робота за рядами Змінні трійки Заповнення таблиці «Сім’я» Сенкан Відкритий мікрофон Самооцінка Оцінка вчителя

Слайд 21

Домашнє завдання Повторити зміст п’єси «Наталка Полтавка» , скласти синквейн з теми «Наталка та її майбутня сім’я» ( інструктаж додається). Синквейн ( «Смислова піраміда») Іменник Прикметник, прикметник Дієслово, дієслово, дієслово Речення Зразок: Джерело Живе, дзвінке Люблю, насолоджуюсь, милуюсь Джерело – символ святого й вічного народу.

Слайд 22

Побажання Вам майбутнє вже дивиться в очі, Скоро прийде прощання пора, А мені лиш сказати вам хочеться: “Не минайте шкільного двора!” Хай ви скоро дорослими станете, Хай знайдете собі пару ви, Щастя з вами в житті не прощається, Не забудьте шкільної пори!!!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Українська література