Поетична самобутність Гуцульщини
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
«ВЕСЬ СВІТ БУВ ЯК КАЗКА, ПОВНА ЧУДЕС, ТАЄМНИЧА, ЦІКАВА Й СТРАШНА» (ЄДНІСТЬ БУТТЯ ПРИРОДИ І ЛЮДИНИ, КАРТИНИ ЖИТТЯ І ПРАЦІ ГУЦУЛІВ, ПСИХОЛОГІЧНЕ ВІДТВОРЕННЯ ЇХНЬОГО СВІТОГЛЯДУ Й СВІТОВІДЧУТТЯ В ПОВІСТІ М. КОЦЮБИНСЬКОГО «ТІНІ ЗАБУТИХ ПРЕДКІВ»)
Поетична самобутність Гуцульщини — не лише в екзотичних пейзажах, а й в уяві і серці гуцулів. Здається, що смерека й людина тут виростають з одного кореня… Іноді природа оживає в людській уяві дивними образами — і тоді з’являються різні видіння, духи, творяться легенди й казки. Н. Горик
Українські Карпати… Сягають вони неба не тільки вершинами. Вони високі своїм духом і неповторною красою, піснями коломийками, дзвоном гірських потоків, широкими полонинами.
Полонина — значна ділянка без лісу в Карпатах, яку використовують для пасовища та сінокосу. Плай — гірська стежка. Маржинка — худоба.
Крисаня — капелюх, бриль (від слова криси — відігнуті краї капелюха). Флояра — різновид сопилки, що має майже метрову довжину і поширена на Гуцульщині.
Черес — широкий, шкіряний пояс, зшитий з двох ременів так, що має всередині порожнину для грошей тощо.
1. Опрацювати відповідний матеріал підручника. 2. Усний твір «Поетична самобутність Гуцульщини в повісті М. Коцюбинського “Тіні забутих предків”». 3. Виписати цитати до характеристики Івана й Марічки. Домашнє завдання
Схожі презентації
Категорії