Особливості антонімії у творчості Василя Симоненка
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Дослідники-науковці: В.Брюховецький, О.Гончар, М.Ільницький, В.Моренець, С.Крижанівський. Об'єктом вивчення є антоніми у творах В.Симоненка, які досліджуються у роботі на матеріалі збірок "Лебеді материнства" та "Поезії". Метою наукової роботи є дослідження, систематизація, аналіз різних типів антонімів у творчості В.Симоненка. Науково-практична цінність дослідження визначається його актуальністю.
Завдання провести ґрунтовний аналіз антонімів, вжитих В.Симоненком розробити класифікацію досліджуваних одиниць простежити різні погляди мовознавців на проблеми антонімії визначити особливості стилістичного використання антонімів у доробку митця укласти «Словник антонімів із творчого доробку В.Симоненка»
СУЧАСНА КЛАСИФІКАЦІЯ АНТОНІМІВ МОРФОЛОГІЧНА СТРУКТУРНА П О В Н І Н Е П О В Н І Л Е К С И Ч Н І С Л О В О Т В І Р Н І О Д Н О Ч А С Т И Н О М О В Н І Р І З Н О Ч А С Т И Н О М О В Н І
Приклади використання поетом антонімів Величі справжній не треба Спиратись на плечі нікчем. У душі моїй — Місця немає туманам. У душі моїй — Сонце червоне буя.
СЛОВНИК АНТОНІМІВ ІЗ ТВОРЧОГО ДОРОБКУ В.СИМОНЕНКА Б без — із [27, 88] безліч — один [29, 108] безсмертні — смертні [29, 90] біль і горе — щастя [29, 46] благословляю — проклинаю [27, 72] бродить — спочивать [29, 32] будні — свята [29, 59] було — не було [29, 58] було — нема [29, 13] Д дай — віддам [29, 67] дні — ночі [29, 53] дні — ночі [29, 80] доблесть і слава — оргії і варварські забави [29, 30] добрі — злі [29, 70] дорога — стежинка [27, 109] древніє — молодіє [29, 74] друг — ворог [29, 108] дуже радісна — трохи сумна [29, 34]
Антонімічні мовні засоби Антитеза Я тоді ім'ям твоїм радію І сумую іменем твоїм. Я твоїм ім'ям благословляю, Проклинаю іменем твоїм. Говорячи, не мовчи. Ти мовчанням мені кричи. Найскладніша людина проста. Я не вірю, що дід із могили воскресне але вірю, що ні — він увесь не умре.
Схожі презентації
Категорії