X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Нові імена в сучасному літературному процесі

Завантажити презентацію

Нові імена в сучасному літературному процесі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Виконала учениця 31 групи, Білоцерківського колегіуму, Моцна Марина Нові імена в сучасному літературному процесі

Слайд 2

Актуальність обраної теми курсової роботи полягає в тому, що творчість сучасних українських митців перш за все необхідно зрозуміти як своєрідне віддзеркалення певного історичного моменту в національному розвитку України.

Слайд 3

Метою роботи є обґрунтування причин та умов, які обумовили настільки суттєве значення творчості сучасних митців та їхнє місце в українській літературі.

Слайд 4

Об’єкт курсової роботи: місце сучасних митців в українській літературі. Предмет роботи: творчість сучасних письменників.

Слайд 5

У кінці 80-х — на початку 90-х pp. XX ст. процес оновлення української літератури набув значної сили. Зміни в суспільному житті країни, зокрема розпад СРСР, відбились і в розвитку літератури.

Слайд 6

До визначальних рис постмодернізму слід віднести поєднання різних стильових тенденцій, часткову опозиційність до традиції, універсальність проблематики, поза часовість і поза просторовість.

Слайд 7

Літературні течії ХХ століття Імпресіонізм – (від франц. – враження) – течія модернізму, яка визначається ушляхетнення, мінливих миттєвих відчуттівта переживань. Характерні ознаки: суб'єктивність, зображення, ліризм; використання тронів (метафор, епітетів, символів) ліричні монологи, використання незакінчених думок, фраз, які допомагають показати плин настроїв, вражень

Слайд 8

Експресіонізм – (від франц – вираження) – одна з евангардиських течій у мистецтві. Головним проголошувалось вираження світосрийняття.

Слайд 9

Модернізм – (франц. moderne – сучасний найновіший) загальна назва нових течій нереалістичного спрямування.Мистецтво не наслідує життя, воно звіляняється від соціальних зобов'язань , митці прагнуть нових форм

Слайд 10

Декаденс–(від франц – передовий загін) –відгалуження модернізму. Виникає у кризові періоди історії мистецтва, коли певний напрям або стиль переживає вичерпність своїх зображувальних можливостей.

Слайд 11

Символізм – літературно-мистецький напрям, який розвинувся в умовах кризи суспільства, передчуття майбутніх соціальних порясінь. Для символізму властиві: інтерес до проблеми особистості і метафоричність, музичністьність слова.

Слайд 12

Сучасні українські письменники Сучасну українську літературу творять письменники нової генерації, такі як: Юрій Андрухович, Олександр Ірванець, Юрій Іздрик, Оксана Забужко, Микола Рябчук, Юрій Покальчук, Костянтин Москалець, Наталка Білоцерківець, Василь Шкляр, Євгенія Кононенко, Андрій Курков, Іван Малкович, Богдан Жолдак, Сергій Жадан, Павло Іванов-Остославський, Олександра Барболіна та інші.

Слайд 13

Юрій Андрухович Юрій Андрухович- один з найвідоміших українських культурних діячів. Його твори користуються великою популярністю не тільки в Україні, а й за кордоном. Книги та публіцистичні праці Андруховича перекладаються і видаються в багатьох країнах Європи.

Слайд 14

Олександр Ірванець Олександр Ірванець- поет, прозаїк, перекладач. Народився 24 січня 1961 у Львові. Жив у Рівне. У 1988 році закінчив Московський літературний інститут. Автор 12 книжок, 5 з яких - поетичні збірки. Співпрацював з багатьма періодичними виданнями. Зараз має авторську рубрику в журналі "Україна".

Слайд 15

Юрій Іздрик Юрій Іздрик - у 1989 заснував журнал "Четвер", який з 1992 року редагує разом із Юрієм Андруховичем.Активно включився в художнє життя в кінці 1980-х. Брав участь у багатьох виставках та акціях, працював над оформленням книжок та журналів, записував музику. У той же час з'явилися перші публікації - цикл оповідань "Остання війна" та поетичний цикл "Десять віршів про Батьківщину".

Слайд 16

Оксана Забужко Оксана Забужко - член Асоціації українських письменників.У серпні 2006 року журнал "Кореспондент" включив Забужко в число учасників рейтингу ТОП-100 "Найбільш впливових людей в Україні", до цього в червні книга письменниці "Let my people go" очолила список "Краща українська книга", ставши вибором читачів Кореспондента № 1.

Слайд 17

Костянтин Москалець Костянтин Москалець- поет, прозаїк, літературний критик, музикант.Служив в армії, працював на радіозаводі в Чернігові, був учасником Львівського театру-студії "Не журись!", Виступаючи, як автор-виконавець власних пісень. Лауреат першого всеукраїнського фестивалю "Червона рута" (1989) в номінації "авторська пісня".

Слайд 18

Наталка Білоцерківець Наталка Білоцерківець- її перша книга віршів "Балада про непереможених" була опублікована в 1976 році, коли вона була ще студенткою. Колекції віршів Підземна пожежа (1984) і Листопад (1989) стали реальними ознаками українського поетичного життя 1980-их. Її ретельна, вишукана лірика стала серйозним конкурентом для потужних чоловічих віршів покоління 1980-их.

Слайд 19

Василь Шкляр Василь Шкляр- один з найвідоміших, що читаються і "містичних" сучасних письменників, "батько українського бестселера". Закінчив філологічні факультети Київського і Єреванського університетів. Ще будучи студентом, у Вірменії написав свою першу повість "Сніг", а в 1976 році вже вийшла книга, і його прийняли до Спілки письменників.

Слайд 20

Євгенія Кононенко Євгенія Кононенко- письменниця, перекладач, автор понад 10 виданих книжок. Працює науковим співробітником Українського центру культурних досліджень. Лауреат премії ім. М. Зерова за переклад антології французького сонета (1993). Лауреат літературної премії "Гранослов" за збірку поезій.

Слайд 21

Андрій Курков Андрій Курков-український письменник, викладач, кінематографіст. Писати почав ще в старших класах школи. Закінчив школу перекладачів з японської мови. Працював редактором видавництва "Дніпро".

Слайд 22

Сергій Жадан Сергій Жадан - поет, прозаїк, есеїст, перекладач. Віце-президент Асоціації українських письменників (з 2000 року). Перекладає поезію з німецької (у тому числі Пауля Целана), англійської (у тому числі Чарльза Буковскі), білоруської (у тому числі Андрія Хадановича), російської (у тому числі Кирила Медведєва) мов.

Слайд 23

Олександра Барболіна Олександра Барболіна- є членом Міжрегіонального союзу письменників України, Союзу письменників Півдня та Сходу України, Конгресу російськомовних літераторів України та Міжнародної асоціації російськомовних літераторів, заступник голови журі Всеукраїнської Незалежної літературної премії "Арт-Киммерік".

Слайд 24

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література