Ліна Костенко - Коротко про письменницю. «Чайка на крижині», «Крила»
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Життєвий та творчий шлях ліни костенко. Поезії “Чайка на крижині”, “крила” Підготувала вчитель української мови та літератури Пологівської СРШ І – ІІІ ступенів №2 Штандюк С.І.
Ліна Василівна Костенко 19.03.1930 р. Я дерево, я сніг, я все, що я люблю. І, може, це і є моя найвища сутність.
Народилася в містечку Ржищеві на Київщині в родині вчителів. У 1936 р. родина переїхала до Києва, де Ліна закінчила школу, ще школяркою почала відвідувати літературну студію при журналі «Дніпро», який редагував А.Малишко. У 1946 р. були опубліковані перші вірші Ліни. У 1956 р. закінчила Московський літературний інститут ім. М. Горького з відзнакою. У 1957 р. вийшла перша книжка поезій "Проміння землі». Слідом виходять збірки: "Вітрила« (1958 р.), "Мандрівки серця" (1961 р.). Лауреат Шевченківської премії (1987), премії Антоновичів (1989), премії Петрарки (1994).
Авторка поетичних збірок : «Над берегами вічної ріки» (1977), «Неповторність» (1980), «Сад нетанучих скульптур» (1987), роману у віршах «Маруся Чурай» та ін. Почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів. У 2000р. Ліна Костенко стала першим лауреатом Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Олени Теліги. У 1999 р. вийшов друком перший історичний роман “Берестечко” З 20 вересня 2011 року Ліна Костенко є почесним професором Національного педагогічного університету ім. Драгоманова. Відмовилась від звання Героя України. Діти: донька – Оксана Пахльовська (1956 р.н.) та син Василь Цвіркунов (1969 р.н.)
Диптих – два твори мистецтва, пов’язані одним задумом. «Для мене той край найкращий, де виросли крила мої» « Чайка на крижині» «Крила»
Яке загальне враження у вас склалося від віршів Ліни Костенко? Чим вони схожі на інші, чим різняться? Де відбувається дія, про враження від перебування в якій країні пише поетеса? Яка пора року описується? Які часи поєднуються в загальному вигляді міста? Які художні прийоми використовує поетеса при втіленні головної думки твору-уславлення ,оспівування крилатості»? Чим друга частина (поезія «Крила») не схожа на першу? Які людські якості , на думку авторки, є найціннішими, найпотрібнішими в житті? Які види опису є в поезії Ліни Костенко, назвіть їх особливості? Які автобіографічні моменти могли б бути відображені у цих творах Ліни Костенко (крім її вражень від власної подорожі Польщею)?
Коли говорять людині,що у неї виросли крила за плечима? Чому, на ваш погляд, Л.Костенко зазначає, що людина має крила? Чим людські крила відрізняються від пташиних? Які риси характеру Л.Костенко цінує в людині? На вашу думку , мати крила людині – це обов’язок чи довільне бажання?
Крила – символ духовності, багатства думки, емоційного піднесення, могутності, незалежності й впевненості.
Схожі презентації
Категорії