X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ліна Василівна Костенко 19.03.1930 р.

Завантажити презентацію

Ліна Василівна Костенко 19.03.1930 р.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Життєвий та творчий шлях ліни костенко. Поезії “Чайка на крижині”, “крила” Підготувала вчитель української мови та літератури Пологівської СРШ І – ІІІ ступенів №2 Штандюк С.І.

Слайд 2

Ліна Василівна Костенко 19.03.1930 р. Я дерево, я сніг, я все, що я люблю. І, може, це і є моя найвища сутність.

Слайд 3

Народилася в містечку Ржищеві на Київщині в родині вчителів. У 1936 р. родина переїхала до Києва, де Ліна закінчила школу, ще школяркою почала відвідувати літературну студію при журналі «Дніпро», який редагував А.Малишко. У 1946 р. були опубліковані перші вірші Ліни. У 1956 р. закінчила Московський літературний інститут ім. М. Горького з відзнакою. У 1957 р. вийшла перша книжка поезій "Проміння землі». Слідом виходять збірки: "Вітрила« (1958 р.), "Мандрівки серця" (1961 р.). Лауреат Шевченківської премії (1987), премії Антоновичів (1989), премії Петрарки (1994).

Слайд 4

Авторка поетичних збірок : «Над берегами вічної ріки» (1977), «Неповторність» (1980), «Сад нетанучих скульптур» (1987), роману у віршах «Маруся Чурай» та ін. Почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів. У 2000р. Ліна Костенко стала першим лауреатом Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Олени Теліги. У 1999 р. вийшов друком перший історичний роман “Берестечко” З 20 вересня 2011 року Ліна Костенко є почесним професором Національного педагогічного університету ім. Драгоманова. Відмовилась від звання Героя України. Діти: донька – Оксана Пахльовська (1956 р.н.) та син Василь Цвіркунов (1969 р.н.)

Слайд 5

Літературний інститут, 1954рік. Школа, в якій працювали батьки Ліни Костенко.

Слайд 6

Ліна Костенко з другим чоловіком В.Цвіркуном у степах на кам’яній могилі.

Слайд 7

Ліна Костенко у Чорнобильській зоні

Слайд 8

….. Малювати птиць срібним олівцем на лляному полотні.

Слайд 9

Диптих – два твори мистецтва, пов’язані одним задумом. «Для мене той край найкращий, де виросли крила мої» « Чайка на крижині» «Крила»

Слайд 10

Слайд 11

Яке загальне враження у вас склалося від віршів Ліни Костенко? Чим вони схожі на інші, чим різняться? Де відбувається дія, про враження від перебування в якій країні пише поетеса? Яка пора року описується? Які часи поєднуються в загальному вигляді міста? Які художні прийоми використовує поетеса при втіленні головної думки твору-уславлення ,оспівування крилатості»? Чим друга частина (поезія «Крила») не схожа на першу? Які людські якості , на думку авторки, є найціннішими, найпотрібнішими в житті? Які види опису є в поезії Ліни Костенко, назвіть їх особливості? Які автобіографічні моменти могли б бути відображені у цих творах Ліни Костенко (крім її вражень від власної подорожі Польщею)?

Слайд 12

Коли говорять людині,що у неї виросли крила за плечима? Чому, на ваш погляд, Л.Костенко зазначає, що людина має крила? Чим людські крила відрізняються від пташиних? Які риси характеру Л.Костенко цінує в людині? На вашу думку , мати крила людині – це обов’язок чи довільне бажання?

Слайд 13

Слайд 14

Крила – символ духовності, багатства думки, емоційного піднесення, могутності, незалежності й впевненості.

Слайд 15

- Як би ви скористалися крилами, якщо мали б їх? - Якби у мене були б крила, тоді я б….

Слайд 16

Домашнє завдання : написати твір – мініатюру «Людські крила», вміти аналізувати поезії.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література