"Костенко Ліна Василівна"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Народилася 19 березня 1930 року в містечку Ржищеві на Київщині, в учительській родині. з 1936 року живе з родиною в Києві; незабаром заарештовують і висилають на десять років у сталінські табори її батька;
Закінчила школу на Куренівці і ще школяркою почала відвідувати літературну студію при журналі "Дніпро", який редагував Андрій Малишко. У 1946 р. опубліковані перші вірші Ліни. Дівчина вступила до Київського педагогічного інституту ім. М. Горького(тепер педагогічний університет ім. М. Драгоманова ),але залишила його і поїхала навчатися в Московський літературний інститут ім. М. Горького. Ліна Костенко закінчила інститут у 1956 р. з відзнакою .
в літературу приходить разом з поетами-шістдесятниками; перші збірки: “Проміння землі”(1957), “Вітрила”(1958), “Мандрівки серця”(1961); від 1961 по 1977 рік поетесу не друкували; готова на початок 1963 року до друку книжка “Зоряний інтеграл” була заборонена владою”; те саме спіткало збірку “Княжа Гора”(1972); першою після шістнадцятирічної перерви стала збірка “Над берегами вічної ріки”(1977); На початку 1960-х брала участь у літературних вечорах київського Клубу творчої молоді. Починаючи з 1961, її піддавали критиці за «аполітичність», був знятий з плану знімання фільм аза сценарієм Л.Костенко «Дорогою вітрів».
у 70-80 роки виходять такі поетичні книжки: “Маруся Чурай”(1979), “Неповторність”(1980), “Сад нетанучих скульптур”(1987) “Бузиновий цар”(1987),
Ліна Костенко є також авторкою кіносценаріїв (“Чорнобиль, Тризна”) Написала повість “Зона відчуження” (про чорнобильську трагедію).
Сьогодні Ліна Костенко живе і працює в Києві. 2010 року у видавництві «Либідь» вийшла поема «Берестечко» , збірка «Гіацинтове сонце» , а також перший роман «Записки українського самашедшого» , що викликав великий ажіотаж. У 2011 році видано поетичну збірку «Річка Геракліта» .
Відзнаки та нагороди Лауреат Державної премії ім. Тараса Шевченка (1987, за роман «Маруся Чурай» і збірку «Неповторність») Лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії ім. О.Теліги (2000). Нагороджена Почесною відзнакою Президента України (1992) і Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (березень 2000). Відмовилась від звання Героя України, відповівши: «Політичної біжутерії не ношу!» Відзнака «Золотий письменник України», 2012
Особливості у творчості : модерний характер художньої свідомості сприймається як природне явище; образ невтіленого у слові буття становить найголовнішу естетичну прикмету поезії Ліни Костенко; відмова від стереотипів етики, світогляду, загальноприйнятих принципів мистецтва, творчості, яка виражається заперечною часткою “не”; головні теми: історична, людина-планета-митець-час, тема вірності і зради та інші.
Схожі презентації
Категорії