X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ЛІНА ВАСИЛІВНА КОСТЕНКО

Завантажити презентацію

ЛІНА ВАСИЛІВНА КОСТЕНКО

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЛІНА ВАСИЛІВНА КОСТЕНКО

Слайд 2

Ліна Василівна Костенко народилася 19 березня 1930р. в містечку Ржищеві на Київщині в родині вчителів. У 1936p. родина перебралася до Києва, де майбутня поетеса закінчила середню школу.

Слайд 3

Після закінчення середньої школи молода поетеса навчається в Київському педінституті, а згодом — у Московському літературному інституті ім. О. М. Горького, який закінчила 1956р. Ліна Костенко була однією з перших і найпримітніших у плеяді молодих українських поетів, що виступили на рубежі 50—60-х років

Слайд 4

В літературу Л. Костенко приходить у післякультівську добу на хвилі«хрущовської відлиги» разом з такими поетами-«шістдесятниками», як І. Драч,Б. Олійник, Т. Коломієць, В. Симоненко, М. Вінграновський. Творчий доробок поетеси досить вагомий

Слайд 5

Збірки її віршів «Проміння землі» (1957) та «Вітрила» (1958) викликали інтерес читача й критики, а книга «Мандрівки серця», що вийшла в 1961р., не тільки закріпила успіх, а й засвідчила справжню творчу зрілість поетеси, поставила її ім'я серед визначних майстрів української поезії.

Слайд 6

Творчий розвиток Ліни Костенко — поетеси гострої думки і палкого темпераменту — не був позбавлений ускладнюючих моментів. Обмеження свободи творчої думки, різні «опали» в часи застою призвели до того, що досить тривалий час вірші Л. Костенко практично не потрапляли до друку.

Слайд 7

Та саме в ті роки поетеса, незважаючи ні на що, посилено працювала, крім ліричних жанрів, над своїм найвидатнішим досьогодні твором — романом у віршах «Маруся Чурай», за який вона в 1987p. була удостоєна Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка.

Слайд 8

Самобутня творчість Л. Костенко, митця непростої долі, безкомпромісного й сміливого, ліричного й громадянськи активного, характеризується ідейно-тематичним і жанровим розмаїттям ліричних і ліро-епічних творів, творчими пошуками в царині форми вірша, строфічної будови.

Слайд 9

Історичні асоціації, багатство яких вирізняє поезію Ліни Костенко, а такождіапазон моральних роздумів, окреслюють важливий для лірики 60-70-х роківспосіб мислення, протиставлення культури і традиції процесам, яківідбувалися у сфері офіційного культурного життя.

Слайд 10

Ліна Костенко Досі живе і працює в місті Києві. Ліна Костенко – це поетеса, яка не все могла висловити, виспівати,усвідомлює, що з нею завжди залишаються іронія або мовчання. І ці дві останні цінності, які відсилають нас до її біографії і прикмет індивідуального стилю, вона зберігає як незаперечну печать власної не повторності.

Слайд 11

ТВОРИ ТА ЗБІРКИ ПОЕТЕСИ Проміння землі, 1957 Вітрила, 1958. Мандрівки серця, 1961 Зоряний інтеграл, (знята з друку). Княжа гора (знята з верстки). Перевірте свої годиники. Кіносценарій. 1964 р. (з Аркадієм Добровольським)

Слайд 12

Перевірте свої годиники. Кіносценарій. 1964 р. Маруся Чурай. Роман у віршах, 1979 Неповторність, 1980 Сад нетанучих скульптур, 1987 Бузиновий цар, 1987 Вибране, 1989 Берестечко. Роман у віршах. 1999

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література